جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 تازه‌هاي نشر 

کتاب «مدل‌هاي فرهنگي» منتشر شد
کتاب «مدل‌هاي فرهنگي؛ پيدايش، روش‌ها و آزمون‌ها» نوشته جووانّي بناردو و ويکتور دمانک با ترجمه ليلا اردبيلي منتشر شد.
به گزارش ايسنا در معرفي اين کتاب عنوان شده است: اين کتاب، مفهوم مدل‌هاي فرهنگي را در نظريه‌اي از فرهنگ جاي مي‌دهد و ابزار روش‌شناختي جامعي براي انجام مطالعات مدل‌هاي فرهنگي ارائه مي‌دهد.
چهار فصل اول اين کتاب رويکردهاي تعريفي، نظري و روش‌شناختي مرتبط با مدل‌هاي فرهنگي را مورد بررسي قرار مي‌دهد و پيش‌فرض‌ها، ويژگي‌ها و کارکردهاي يک مدل فرهنگي و ارتباط آن با نظريه فرهنگ و انواع روش‌هايي را که براي مطالعه مدل‌هاي فرهنگي استفاده مي‌شوند، معرفي مي‌کند. در فصل پنجم نمونه‌هايي از نحوه به‌کارگيري رويکرد مدل‌هاي فرهنگي در تحقيقات کاربردي نشان داده مي‌شود. در فصل ششم نيز چشم‌انداز آينده تحقيقات در حوزه مدل‌هاي فرهنگي بررسي مي‌شود.
هدف نويسندگان اين کتاب آن است که چارچوبي نظري براي بيان نظريه‌ مدل‌هاي فرهنگي در قالب نظريه فرهنگ ارائه کنند تا از اين طريق پيشينه مدل‌هاي فرهنگي را بررسي کرده و دامنه‌اي از ابزارها و راهبردهاي روش‌شناختي براي استخراج و مطالعه مدل‌هاي فرهنگي ارائه کنند. نويسندگان تأکيد مي‌کنند که اين کتاب بايد به‌عنوان راهنمايي براي تحقيقات مدل‌هاي فرهنگي در نظر گرفته شود که پيشينه مربوط به اين مطالعات را تا سال 2013 مورد توجه قرار داده است.
کتاب «مدل‌هاي فرهنگي؛ پيدايش، روش‌ها و آزمون‌ها» در 385 صفحه از سوي انتشارات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وارد بازار نشر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي