جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 خبر اد‌‌‌‌‌بي 

مديرعامل موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي:
حال کتاب و کتاب‌خواني در کشور ما خوب نيست
اميرمسعود شهرام‌نيا در مراسم افتتاحيه نمايشگاه استاني کتاب که در محل دائمي نمايشگاه‌هاي اروميه در پارک جنگلي برگزار شد با اشاره به وضعيت وخيم کتابخواني در کشور گفت: حال کتاب و کتابخواني در کشور ما خوب نيست و به دنبال بحران‌هاي ارزي اخير و بحران کاغذ شرايط براي نشر بسيار سخت شده است.
به گزارش ايسنا، او با بيان اينکه خوشحال هستيم که امسال اين نمايشگاه در فضايي استانداردتر برگزار شده و امکان بيشتري براي حضور ناشران به وجود آمده است ادامه داد: از بين بيش از 850 ناشر متقاضي حضور در نمايشگاه، مجبور شديم تعدادي را گلچين کرده و اجازه حضور آنان را بدهيم که اين تعداد به نسبت سال‌هاي گذشته رشد قابل توجهي داشته است، همچنين تعداد عناوين کتابي که در اين دوره عرضه شده نيز نسبت به سال گذشته 20 الي 25 درصد افزايش پيدا کرده است‌.
مديرعامل موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران با اشاره به معادن سنگ لازم براي توليد کاغذ آذربايجان غربي گفت: با توجه به وجود چنين منابعي در کشور، نيازمند حمايت هستيم تا بتوانيم توليد آن را به مرحله انبوه برسانيم.
شهرام‌نيا همچنين با اشاره به مصادف شدن نمايشگاه با ايام محرم خاطرنشان کرد: با توجه به معرفت‌افزايي که در اين ماه وجود دارد و تبرکي که اين ماه با نام و ياد سرور شهيدان دارد مصادف بودن اين دو مستحب ارزشمند را به فال نيک مي‌گيريم و اميدواريم مردم عزيز و فرهنگ‌دوست اروميه از نمايشگاه کتاب استقبال خوبي کنند.
او با بيان اينکه برگزاري اين نمايشگاه نبايد به کتاب‌فروشي‌ها لطمه اي بزند گفت: مايل نيستيم با برگزاري چنين نمايشگاهي لطمه‌اي به کتاب‌فروشي‌ها بزنيم؛ به همين دليل بيرون از نمايشگاه نيز در برخي از کتاب‌فروشي‌ها امکان استفاده از اين تخفيف‌ها را ايجاد کرديم‌. شانزدهمين نمايشگاه کتاب اروميه از 20 تا 25 شهريور از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 21 در محل دائمي نمايشگاه‌هاي اروميه در پارک جنگلي براي بازديدکنندگان داير است.

اُ.هنري؛ نويسنده پايان‌هاي غير منتظره
از گذشته تا حال شهر نيويورك بسياري از نويسندگان آمريكايي را مجذوب خود كرده است تا جايي كه داستان‌هاي بعضي از اين نويسنده‌ها بيشتر در نيويورك اتفاق مي‌افتد. يكي از اين نويسندگان نيويورك-نويس اُ.هنري ست؛ داستان‌نويسي كه در 11 سپتامبر 1862 در كاليفرنياي شمالي متولد شد و 48 سال بعد در نيويورك از دنيا رفت. اُ.هنري نام مستعار ويليام سيدني پورتر است، نويسنده‌اي كه درباره زندگي مردم طبقه متوسط و پايين در نيويورك اوايل قرن بيست مي‌نوشت و به خاطر تصوير زيبايي كه از روابط انساني به نمايش مي‌گذاشت به شهرت فراواني دست يافت.
به گزارش ايبنا ،يكي از بزرگترين ويژگي‌هاي داستان‌هاي اُ.هنري تغيير ناگهاني مسير داستان و به وجود آمدن فرايندهايي‌ست كه به پاياني غافلگيرانه منتهي مي‌شود. داستان‌هاي اُ.هنري زباني كنايه‌آميز و شوخ‌طبعانه دارند. تصويري كه او از تنش بين طبقات اجتماعي نيويورك در آستانه ورود به قرن بيستم نشان مي‌دهد به خوبي منعكس كننده فضاي اجتماعي آمريكا در آن دوران است. اُ.هنري در جدا كردن برخي از عناصر اجتماعي و توصيف آن‌ها با زباني جذاب و موجز مهارت بي‌نظيري داشت.
اولين مجموعه داستان اين نويسنده با عنوان «دله‌دزدها و پادشاهان» در سال 1904 منتشر شد. اين مجموعه شامل تعدادي از بهترين داستان‌هاي اوست كه در عين حال كمتر شناخته‌شده‌اند. داستان‌هاي اين مجموعه هر كدام به جنبه‌اي خاص از زندگي در شهر كوچكي در مركز امريكا مي‌پردازند. هر يك از اين داستان‌ها در سطحي بالاتر با هم ارتباط داشته و قسمتي از داستاني كلي‌ترند كه با استفاده از ساختاري پيچيده دورنماي خود را ظاهر مي‌سازند.
دومين مجموعه داستان او به نام «چهار ميليون نفر» دو سال بعد منتشر شد داستان‌هاي اين مجموعه همگي در نيويورك اتفاق مي‌افتند. اُ.هنري كه نيويورك را «بغداد بنا شده در مترو» مي‌ناميد از «هزار و يك شب» به عنوان كتاب مورد علاقه‌اش ياد مي‌كرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي