جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 كاغذ اخبار 

معاون وزير آموزش و پرورش :
قبولي 300 دانش‌آموز با نياز ويژه در آزمون سراسري
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي کشور گفت: 170 مورد از مدارس استثنايي کشور توسط خيرين احداث شده است.
به گزارش ايسنا، مجيد قدمي در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه شاخص‌هاي کيفيت آموزش و پرورش استثنايي را مي‌توان در خروجي آن‌ها رصد کرد، افزود: با تلاش معلمان دلسوز امسال 300 نفر از دانش‌آموزان استثنايي در گروه‌هاي مختلف در آزمون سراسري پذيرفته شدند.وي با اشاره به اينکه امسال کتاب‌هاي درسي مدارس استثنايي به موقع توزيع شد، عنوان کرد: امسال خوشبختانه کتاب‌ها قبل از آغاز سال تحصيلي در مدارس استثنايي توزيع شده است.
معاون وزير آموزش و پرورش از اهتمام جدي براي توسعه ورزش معلولان خبر داد و اظهار کرد: با همکاري کميته ملي ‌پاراالمپيک به دنبال استعداديابي در بين دانش‌آموزان استثنايي و توسعه المپيادهاي ورزشي هستيم تا بدين طريق از بين دانش‌آموزان، کساني که داراي استعدادهاي برتر و مورد تاييد کميته ملي پاراالمپيک هستند، براي اعزام به مسابقات خارج از کشور گزينش شوند.

در شهرستان‌هاي استان تهران ؛
تقبل ساخت 12 مدرسه توسط 2 برادر خيّر
در آستانه بازگشايي مدارس، 2 خيّر تهراني مشارکت در ساخت 12 مدرسه در نقاط کم‌برخوردار شهرستان‌هاي استان‌ تهران را تعهد کردند.به گزارش فارس، «سيدهادي و سيد جعفر موجاني» خيريني هستند که به پاس زنده نگهداشتن نام پدرشان، مشارکت در ساخت 12 مدرسه 6 کلاسه در شهرستان‌هاي استان تهران را تقبل و تعهد کردند.
نام تمام 12 مدرسه مذکور با اعلام اين خيرين، به نام «زنده ياد سيدمهدي موجاني» نامگذاري خواهد شد.تفاهم نامه مشارکت در ساخت 3 مدرسه از مجموع 12 مدرسه امروز در اداره کل نوسازي مدارس استان تهران و با حضور علي شهري مديرکل نوسازي مدارس تهران، عبدالرضا فولادوند مديرکل آموزش و پرورش شهرستانهاي تهران و اين 2 برادر خيّر به امضا رسيد.
3 مدرسه مورد اشاره در روستاي رامين شهرستان شهريار، امين آباد شهرري و روستاي موسي‌آباد شهرستان جواد آباد ساخته خواهد شد؛ مشارکت 50 درصدي خيرين در اين تفاهم‌نامه مجموعاً بيش از 3 ميليارد تومان خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي