جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 يادداشت 

تغيير در معاونت آموزش و پرورش و يك نكته
برديا سيفي
علي زرافشان؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در آستانه مهر و بازگشايي مدارس از اين وزارتخانه به سازمان کتابخانه ملي رفت و به عنوان معاون اين سازمان منصوب شد. پيرو همين تغيير، عبدالرسول عمادي؛ رئيس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش گفته در غياب زرافشان و تا انتصاب معاون جديد به عنوان سرپرست معاونت آموزش متوسطه فعاليت خواهد کرد.
خبري كه در آستانه بازگشايي مدارس تا حدي غيرمنتظره بود؛ اينكه معاونتي به اين اندازه مهم كه مسئوليت دوره متوسطه را برعهده دارد در آستانه باز گشايي مدارس تغيير كند، مي تواند موجب پيامدهايي براي نظام آموزشي باشد.
هنوز يادمان نرفته در هفته‌هاي اخير بحث استيضاح وزير آموزش و پرورش به اين علت كه در آستانه بازگشايي مدارس هستيم و نبود وزير مي‌توانست پالس منفي به حوزه آموزش و پرورش و بالاخص به دانش آموزان وارد كند از دستور كار مجلس خارج شد كه البته تصميم درستي بود. حال سوال اين است كه چرا در خود دستگاه آموزش و پرورش در اين مقطع زماني، چنين تغييري اتفاق افتاده و مهمترين معاونت اين وزارتخانه به رئيس مرکز سنجش سپرده شده است.به هر حال، علت اين تصميم و تغيير هر چه كه باشد، به طور كلي، شايد لازم باشد در بازه زماني آماده شدن مدارس براي بازگشايي و ماههاي آغازين سال تحصيلي، تا حد ممكن از ايجاد تغييرات ساختاري در آموزش و پرورش اجتناب شود تا امور مربوطه با ثبات و نظم بهتري به اجرا درآيند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي