جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

اکبرنژاد :
تمامي آزادکاران، نخستين ميدان جهاني خود را تجربه مي‌کنند
سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان ايران گفت: تمامي نفرات اعزامي به رقابتهاي جهاني براي نخستين بار در يک ميدان رسمي در اين رده سني حضور خواهند داشت.
تقي اکبرنژاد در حاشيه آخرين اردوي تيم کشتي آزاد جوانان براي حضور در رقابتهاي جهاني اسلواکي به مهر گفت: خاصيت
رده هاي پايه کشتي اين است که بچه ها بلافاصله بعد از کسب تجربه و باروري به رده هاي بالاتر مي روند و اين موضوع کاملا در رده نوجوانان و جوانان وجود دارد. هر چند اين موضوع مي تواند به رده بزرگسالان کمک شاياني بکند، اما در رده هاي نوجوانان و جوانان همواره با نوعي تغيير هميشگي مواجه هستيم که طبيعتا کار را کمي دشوارتر مي سازد.
وي تصريح کرد: با توجه به همين شرايط، تيم اعزامي ما نيز امسال با ترکيبي کاملا جديد و کم تجربه نسبت به سال گذشته راهي رقابتهاي جهاني مي شود. تمامي نفرات ما در اوزان دهگانه نسبت به ترکيب سال قبل تغيير کرده اند و اين جوانان در رقابتهاي جهاني امسال نخستين مصاف بين المللي و رسمي خود را در اين رده تجربه مي کنند.
سرمربي تيم کشتي آزاد جوانان ايران ادامه داد: البته ما با همين شرايط مي توانيم همين ترکيب را براي رقابتهاي جهاني سال آينده هم در اختيار داشته باشيم و طبيعتا تجربه اين بچه ها براي رقابتهاي آتي بسيار بيشتر خواهد شد. در مجموع از وضعيت تيم و انگيزه و آمادگي بچه ها راضي هستم چون اين نفرات تمرينات بسيار منظم و خوبي را پشت سر گذاشته اند و حالا بايد نتيجه اين زحماتشان را در رقابتهاي جهاني بگيرند.
اکبرنژاد خاطر نشان کرد: ما در شرايطي راهي رقابتهاي جهاني مي شويم که همين تيم به تازگي با اکثر نفرات اعزامي توانست در رقابتهاي قهرماني آسيا خوب نتيجه بگيرد. هر چند که نمي توان رقابتهاي آسيايي را با پيکارهاي جهاني مقايسه کرد اما به تمامي بچه ها اميدوارم و همه آنها را لايق و شايسته کسب مدال مي دانم.
وي در پايان با اشاره به اينکه تمام سعي و هدف اين تيم، ارتقاي عنوان و جايگاه سال گذشته در رقابتهاي جهاني است، گفت: ما سال گذشته توانستيم بر سکوي سوم جهان قرار گيريم. اين سومي در حالي بدست آمد که کادر فني چهار ماه قبل از رقابتهاي جهاني سکاندار هدايت اين تيم شد و طبيعتا زمان کافي براي تجهيز و آماده سازي نداشت. در نتيجه امسال بايد بتوانيم عنوان سال گذشته را ارتقا دهيم. البته کار بسيار سختي پيش رو داريم و رقباي بسيار توانمندي را بايد از سر راه برداريم.
ترکيب تيم کشتي آزاد جوانان ايران در رقابتهاي جهاني اسلواکي به شرح زير است:
57 کيلوگرم: رضا علي جان زاده
61 کيلوگرم: مهدي عشقي
65 کيلوگرم: اميرحسين مقصودي
70 کيلوگرم: اميرحسين کاووسي
74 کيلوگرم: علي سوادکوهي
79 کيلوگرم: سجاد غلامي
86 کيلوگرم: ابوالفضل هاشمي
92 کيلوگرم: عباس فروتن
97 کيلوگرم: سجاد عزيزي
125 کيلوگرم: امير ياري
سرمربي: تقي اکبرنژاد
مربيان: مهدي برائتي، حسن طهماسبي، محسن دليري
سرپرست: اسماعيل پلويي
مدير فني: امير توکليان
رقابتهاي کشتي آزاد جوانان قهرماني جهان روزهاي 30 شهريور تا اول مهرماه در شهر ترناوا کشور اسلواکي برگزار مي شود.

پايان اردوي تيم ملي کاراته نونهالان در آستارا
اردوي تيم ملي کاراته نونهالان جمهوري اسلامي ايران با هدف حضور مقتدرانه در مسابقات آسيايي و جهاني در بندر مرزي آستارا به پايان رسيد.اکبر عبدلي، سرمربي تيم ملي نونهالان کاراته در اين خصوص گفت: با توجه به اينکه ورزش کاراته المپيکي شده است، در تلاش هستيم تا حضور مقتدرانه در مسابقات آسيايي و جهاني داشته باشيم. وي ادامه داد: در همين راستا، سومين اردوي تيم ملي نونهالان کاراته جمهوري اسلامي ايران، با حضور 45 کاراته کا در بندر مرزي آستارا برگزار شد. وي با بيان اينکه تمارين اين اردو در خانه اختصاصي کاراته آستارا برگزار شد، افزود: کاراته کاهاي 17 استان کشور در آن حضور داشتند. عبدلي در بخش ديگر سخنان خود با ايسنا، با تأکيد بر اينکه بعد از برگزاري اردوي فوق در دومين دوره ليگ کاراته وان ايران در استان اردبيل شرکت خواهيم کرد، يادآور شد: شرايط ايده آلي را براي حضور در رقابت هاي ونيز ايتاليا داريم. اين مسابقات از 24 تا 27 آذرماه برگزار خواهد شد.

حضور 10 ملي پوش در اردوي تيم ملي دارت جوانان
مرحله نخست فاز سوم اردوي تيم هاي ملي دارت جوانان پسران و دختران کشورمان طي روزهاي 24 تا 27 مهرماه به ميزباني استان مازندران برگزار مي شود و ملي پوشان جوان بايد خود را تا ساعت 18 روز سه شنبه 24 مهر به کادر فني تيم ملي معرفي نمايند.
اسامي اردونشينان به شرح زير است:
*بخش پسران: مهرداد سيفي(تهران) ايليا خوشنودي(فارس) آريان بهاري و پارسا کاظمي(گيلان) حسين شوشتري و امير علي رمضاني(خراسان رضوي)
*بخش دختران: مهشاد عوض زاده و عسل عوض زاده(سمنان) فاطمه کريمي و فاطمه صفي(اصفهان) .سرمربي: حميدرضا مومني.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي