جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4277- تاریخ : 1397/06/22 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ميز خبر 

رقابت هاي تنيس قهرماني پسران کشور
تنيسورها به نيمه نهايي رسيدند
تنيسورهاي پيروز موفق به حضور در مرحله نيمه نهايي رقابت هاي قهرماني پسران کشور شدند. ‌
سومين روز رقابت هاي تنيس قهرماني زير 16 و 18 سال پسران کشور در محل مجموعه بين المللي تنيس جهانشهر و به ميزباني هيئت تنيس استان البرز برگزار شد .
در پايان مرحله يک چهارم نهايي رقابت ها نتايج زير بدست آمد:
*در رده سني زير 16 سال :
مهدي بهبودي - عليرضا بهزادپور ( 0-6 و 3-6 عليرضا بهزادپور )
ونداد غيبي - سيد محمد ايمان حسيني ( 1-6 و 4-6 سيد محمد ايمان حسيني )
علي يزداني - اركين توتونچي مقدم ( 3-6 و 6-7 اركين توتونچي مقدم )
اميد اصغري - سهيل زندي فر ( 3-6 و 0-6 اميد اصغري )
*در رده سني 18 سال :
عرفان لياقتمند - محمد خوش خلق ( 1-6 و 0-6 محمد خوش خلق )
آريا حيدري - اميرمحمد كچبي ( 3-6 و 2-6 اميرمحمد كچبي )
حميدرضا محمدي - محمدعلي ممقاني نيا ( 4-6 و 4-6 محمدعلي ممقاني نيا )
مهرشاد قفقازي بک - محمد عرفان درويش نوري ( 0-6 ، 6-3 و 3-6 مهرشاد قفقازي بک )
سرداوري اين دوره از رقابت ها بر عهده محسن خداپرست داور نشان سفيد کشورمان است.

پايان هفته سوم ليگ فوتبال نوجوانان قم
سومين هفته از رقابت هاي فوتبال ليگ باشگاه هاي استان قم در رده سني نوجوانان به پايان رسيد و پيروزي ارزشمند پيام برابر شاهين به اين تيم کمک کرد تا همچنان با رکورد 100 درصد پيروزي در صدر باقي بماند.تيم هاي پيام و شاهين در ورزشگاه تختي قم با هم روبرو شدند که پيام با 2 گل حريف سرسخت خود را شکست داد و با کسب سومين برد پياپي همچنان در صدر جدول قرار گرفت. تيم وحدت نزديک ترين تعقيب کننده پيام در ديدار برابر اکباتان 8 بر 2 پيروز شد و به رده دوم رسيد.ديدار جذاب و پرگل سياه جامگان و عقاب با تساوي 4 بر 4 خاتمه يافت و مهام پليمر توانست هما را 6 بر يک از پيش رو بردارد. سوهان محمد ديگر تيم پيروز اين هفته بود که 5 بر صفر برابر سرخ پوشان به پيروزي رسيد.ثبت آمار تقريبي بيش از 7 گل براي متوسط هر بازي سبب شد فوتبال قم يکي از پرگل ترين هفته هاي خود را پشت سر بگذارد اما در اين ميان، رد و بدل شدن اين ميزان گل بيش از آن که توان هجومي تيم ها را عيان کند، نشان دهنده ضعف دفاعي تيم ها است.در جدول رده بندي پيام 9 امتيازي و صدرنشين است، وحدت شريف با 7 امتياز در رده دوم قرار گرفته و مهام پليمر با 6 امتياز، تيم سوم است. ضمن اين که در انتهاي جدول سرخپوشان و اکباتان همچنان بدون امتياز و قعرنشين هستند.

اعزام تيم واترپلو جوانان به تاشکند
دبير فدراسيون شنا اعلام کرد که تيم ملي واترپلو جوانان ايران، مهرماه به منظور شرکت در مسابقات قهرماني آسيا به تاشکند
مي رود.فريد فتاحيان با بيان اينکه تيم هاي برتر اين مسابقات جواز شرکت در رقابت هاي قهرماني جهان را بدست مي آورند به ايرنا گفت: بر همين اساس اردوي هاي تيم واترپلو جوانان ايران را با دعوت از 27 ورزشکار آغاز و اين اردوها را تا قبل از اعزام به رقابت هاي قهرماني آسيا ادامه خواهيم داد.به گفته وي، اردوي اول اين تيم 8 روز به طول مي انجامد و پس از آن 7 بازيکن از ورزشکاراني که براي شرکت در اين اردو حضور دارند، از اردو خارج خواهند شد.
دبيرکل فدراسيون شنا ادامه داد: اردوي دوم، هفته اول مهر ماه با حضور 19 بازيکن آغاز مي شود و تا زمان اعزام به مسابقات قهرماني آسيا مرتب اين اردوها تکرار خواهد شد.فتاحيان اضافه کرد: البته اين برنامه فدراسيون براي اعزام تيم به اين رقابت هاست و اميدواريم براي شرکت نمايندگان زير 19 سال ايران در اين مسابقات با مشکلات ارزي مواجه نشويم.وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه فدراسيون شنا چه برنامه اردويي ديگري براي شناگران پيش رو دارد، اظهار داشت: در حال حاضر اردوي ديگري را پيش رو نداريم اما از روز گذشته در سمنان 5 شناگر 13 تا 15 سال از هر استان را گرد هم جمع کرده تا بهترين ها را شناسايي و در آينده از آنان در تيم هاي رده هاي سني و بالاتر استفاده کنيم.به گفته وي، برنامه شناسايي استعدادهاي اين رده سني براي آينده اين رشته بسيار اهميت دارد و بنا است پس از انتخاب برترين ها، آنان در استان هاي مبدا زير نظر مربيان منتخب فدراسيون به طور مرتب شنا و براي اين رشته به خوبي آموزش ببينند.
وي تاکيد کرد: بر اساس آنچه که در جلسات هماهنگي با مربيان منتخب به توافق رسيديم مقرر شد ارسال گزارش عملکرد شناگران تحت آموزش به طور هفته اي و ماهيانه تهيه و در اختيار مربيان تيم ها قرار بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي