جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4260- تاریخ : 1397/05/30 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( سه شنبه)

 كاغذ اخبار 

جزئيات وام 50 ميليوني دانش آموزي
مديرکل دفتر آموزش‌هاي کاردانش وزارت آموزش و پرورش جزئيات ارائه وام دانش آموزي از سوي صندوق کارآفريني اميد را تشريح کرد.
مصطفي آذرکيش در گفت‌وگو با ايسنا، درباره روند ارائه وام کارآفريني به دانش‌آموزان و فارغ‌التحصيلان هنرستان‌ها، اظهار کرد: براي اولين بار بخش دانش‌آموزي به اساسنامه صندوق کارآفريني اميد که در فروردين ماه سال جاري در هيئت وزيران به تصويب رسيد اضافه شد.
وي افزود: اين مصوبه يکي از اقدامات در راستاي حمايت از فارغ التحصيلان هنرستان‌هاست. قبلا در اساسنامه صندوق، بخش تسهيلات دانش‌آموزي وجود نداشت، اما اکنون با اضافه شدن اين بند به اساسنامه و تمهيد مقررات لازم، شرايطي بوجود آمده است که منجر به حمايت از کسب و کار دانش‌آموزي شده است.
مدير کل دفتر آموزش‌هاي کاردانش آموزش و پرورش با بيان اينکه اکنون هر کدام از دانش‌آموزان طرح کارآفريني داشته باشند، صندوق کارآفريني اميد تا بيش از 50 ميليون تومان تسهيلات در اختيار آنها مي‌گذارد، گفت: در مجموع هر کسي که طرح و ايده‌اي داشته باشد که منجر به توليد موثر شود تا 50 ميليون و حتي در مواردي گزارش شده امکان ارائه وام تا 100 ميليون تومان هم براي آنها وجود دارد.
آذرکيش ادامه داد: علاوه بر اين صندوق اميد به برگزيدگان مسابقات کشوري و جشنواره‌ها نيز تسهيلاتي مي‌دهد که براي نفرات اول تا سوم به ترتيب 10، هشت و شش ميليون تومان است.

تغييرفرمول تعيين نرخ کرايه‌هاي سرويس مدارس در تهران
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهر تهران درباره دو تغييري که امسال در تعيين نرخ کرايه سرويس مدارس اعمال مي‌شود، توضيحاتي ارايه داد.
عليرضا قنادان در گفت‌وگو با پانا درباره آخرين وضع لايحه سرويس مدارس گفت: زمان زيادي طول کشيد تا اين لايحه آماده شود، حدود سه ماه است که در شهرداري بروکراسي‌هاي لازم را طي کرده است و هم اکنون براي امضا و ارائه به شورا در کارتابل شهردار تهران قرار دارد که گمان مي‌کنم شهردار نيز اين لايحه را امضا کرده است.
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهر تهران درباره تغييرات نرخ سرويس مدارس در صورت تصويب لايحه در شوراي شهر بيان کرد: امسال در لايحه پيشنهادي شهرداري تهران شفافيت در نظر گرفته شده است. در گذشته آنچه در نهايت از والدين به عنوان هزينه گرفته مي‌شد، فارغ از نرخي بود که در شوراي شهر تصويب مي‌شد. البته ما هم جدول ساده‌اي داشتيم که فقط براي پنج نوع طول مسير، نرخ کرايه تعيين شده بود اما عددي که از والدين گرفته مي‌شد بر مبناي جدول تاکسيراني نبود، بلکه چند برابر نرخ مصوب بود.
رشد 12.5 درصدي کرايه‌هاي تاکسي
وي اضافه کرد: امسال هم دو تغيير مهم در لايحه پيشنهادي شهرداري براي نرخ سرويس مدارس صورت گرفته است: نخست اينکه دستورالعمل اجرايي آيين‌نامه سرويس مدارس که مصوبه هيات وزيران بود، از طريق وزيران کشور و آموزش و پرورش ابلاغ شده است و در آن مسئوليت سازمان‌ها و نهادها شفاف‌تر از گذشته تعيين شده است.
در سال گذشته سيستمي در آموزش و پرورش وجود داشت که طبق آن ميزان پرداختي از سوي والدين دانش‌آموزان را محاسبه مي‌کرد. امسال به تفکيک همه مناطق مختلف شهرداري، اعداد و ارقام را محاسبه کرده‌ايم. با توجه به اينکه مشخصات و اقتضائات در هر منطقه متفاوت است، بر مبناي اين موضوع و با توجه به رشد 12.5 درصدي کرايه‌هاي تاکسي ميزان پرداختي سرويس‌هاي مدارس اعمال مي‌شود.
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهر تهران اضافه کرد: همچنين فرم لايحه و جدولي که تاکسيراني تهيه کرده است در مقايسه با سال گذشته متفاوت است.
امسال ميزان پرداخت نرخ سرويس از سوي والدين، ميزان دريافتي پيمانکار و راننده سرويس در فرم لايحه مشخص است و شفاف‌تر از گذشته شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي