جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4250- تاریخ : 1397/05/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 در پنجمين حضور سينمايي؛
 «مثل يک پروانه روي قلب» در جشنواره چجان کره 

«مثل يک پروانه روي قلب» پنجمين حضور بين‌المللي خود را در چهاردهمين جشنواره فيلم و موسيقي چجان کره جنوبي تجربه مي‌کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، انيميشن 13 دقيقه‌اي «مثل يک پروانه روي قلب» به کارگرداني مريم خليل‌زاده از توليدات امور سينمايي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان قرار است در بخش خانواده اين جشنواره‌ي بين‌المللي در روزهاي 19 تا 23 مرداد به نمايش در ‌آيد.
در عين حال، فيلم‌هاي ديگري نيز از ايران همچون «ساز» به کارگرداني عابدين محمدي، «بين‌المللي» به کارگرداني علي زارع قنات‌نوي و «زندگي بدون زندگي» به کارگرداني کاوه معيني‌فر در بخش سين سنفوني اين جشنواره به نمايش گذاشته مي‌شود.
جشنواره بين‌المللي فيلم و موسيقي چجان اولين بار در سال 2005 در شهري با همين نام در کشور کره جنوبي آغاز به کار کرد. اين شهر يادآور نقاشي‌هايي با چشم‌انداز سنتي کره‌اي است و جاذبه‌هاي طبيعي درياچه «چونگ پانگ هو» گردشگران را به خود جذب مي‌کند. اين در حالي است که شماري از فيلم‌هاي منتخب جشنواره با اجراهاي موسيقي زنده در فضاهاي باز و در کنار درياچه چونگ پانگ هو معرفي مي‌شوند.همچنين دست‌اندرکاران اين جشنواره جايزه‌اي به نوازندگان فيلم که تأثير قابل ملاحظه‌اي بر فيلم‌هاي کره‌اي و فرهنگ موسيقي داشته‌اند، اهدا مي‌کند.بر همين اساس، در بخش‌هاي ديگر اين جشنواره فيلم‌هايي از سراسر جهان به نمايش در مي‌آيد و هيئت داوران جايزه بزرگ جشنواره را به بهترين فيلم از ميان فيلم‌هاي برگزيده معاصر مرتبط با موسيقي بدون در نظر گرفتن گونه آن فيلم، اهدا مي‌کند.انيميشن «مثل يک پروانه روي قلب» پيش‌تر نيز در جشنواره‌هاي پويانمايي تهران، فيلم کوتاه تهران، کلکته هند و مونترال کانادا به نمايش در آمده است.چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم و موسيقي چجان (Jecheon) از 18 تا 23 مرداد 1397 (9 تا 14 آگوست 2018) برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون