جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4250- تاریخ : 1397/05/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 تازه‌هاي نشر 

انتشار «گوش‌ها زودتر از چشم‌ها عاشق مي‌شوند!»
مجموعه داستان‌هاي کوتاه و داستانک‌هاي مرتضي مجدفر به نام «گوش‌ها زودتر از چشم‌ها عاشق مي‌شوند!» منتشر شد.
به گزارش ايسنا، اين کتاب در 66 صفحه با شمارگان 500 نسخه در نشر امرود راهي بازار شده است. عشق‌ بهاري، عشق بياباني، عشق خلباني، عشق خياباني، عشق در سفر، عشق شکاري، عشق نوستالژيک، عشق معاش، عشق مبارزه و عشق مدرسه عنوان داستان‌هاي کوتاه و عشق بن‌بست، عشق معکوس، عشق گم‌شده، عشق سنتي و عشق رويش عنوان داستانک‌هاي اين کتاب است.
در نوشته پشت جلد کتاب مي‌خوانيم: جلال متوجه رفتارهاي خانم شده بود، ولي نگاه کردن دست خودش نبود و حتي اگر مي‌توانستيم از او بپرسيم، مي‌گفت: «شما هم بوديد نگاه مي‌کرديد. چرا نگاه نکنيد؟ يک جفت از چشمان زيباي دنيا با صورتي به‌غايب زيباتر و دلرباتر، مقابل‌تان نشسته است و شما نمي‌توانيد خودتان را به راحتي از اين مهلکه خانمان‌برانداز بيرون بکشيد!»قارادوواق(سياه‌پوش) داستانک‌هاي ترکي-فارسي، «قيرميزي سئوگي»(عشق سرخ)داستان‌هاي ترکي-فارسي درباره هواداران تيم تراکتورسازي تبريز، «بسيار سپاسگزارم از به دنيا آمدنم»(ترجمه شعرهاي ناظم حکمت)، «ماهني‌هاي عاشقانه»(ترجمه شعرهاي معاصر جمهوري آذربايجان) و... از ديگر کتاب‌هاي اين نويسنده و مترجم است.

انتشار روايت فرهاد حسن‌زاده از «عمه خانم و ماجراهاي آبکي»
به گزارش مهر، «عمه خانم و ماجراهاي آبکي» مجموعه‌اي سه جلدي به قلم فرهاد حسن زاده است که از سوي انتشارات نردبان براي کودکان گروه سني «ب و ج» منتشر شده تا کودکان را با صرفه‌جويي در مصرف آب و استفاده بهينه از آن آشنا کند. در اين مجموعه داستان از عمه خانمي به نام «عمه زمزم» گفته شده که با تمام عمه‌هاي دنيا فرق دارد. او زني مهربان و دانشمند است که يک دستگاه عجيب اختراع کرده؛ عمه زمزم با برادرزاده‌هايش، گروهي به نام «آب‌بان» تشکيل مي‌دهند و به سراغ افرادي مي‌روند که روش صحيح استفاده از آب را بلد نيستند و براي نجات زمين تلاش مي‌کنند.عمه زمزم فکر مي‌کند، زمين در حال نابودي است و بايد از مصرف بي‌رويه آب جلوگيري کرد. همه بچه‌ها مي‌توانن در گروه «آب‌بان» عضو شوند و در نجات زمين بکوشند. «چطور بايد يک ماشين را به حمام بر»، «شير آب حرف گوش کن» و «شيلنگ آب فش فشو» عنوان‌هاي سه جلد اين مجموعه است که با تصويرگري نازنين جمشيدي منتشر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون