جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4250- تاریخ : 1397/05/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 كاغذ اخبار 

بطحايي:
سفر دانش‌آموزان به گرجستان بدون اطلاع مقامات بوده است
وزير آموزش و پرورش ضمن ابراز تاسف از حادثه رخ داده براي سه دانش‌آموز در اردوي گرجستان با بيان اينکه اين اتفاق بدون اطلاع قبلي مقامات مسئول رخ داده لذا کسي را نمي‌توان پيدا کرد تا از او توضيحي بخواهيم، گفت: همان طور که پيش از اين هم گفته شده، برگزاري سفرهاي خارجي هيچ توجيهي ندارد الا مواردي که در آن بحث مسابقات بين‌المللي مطرح باشد چرا که در اين گونه موارد تمام مسائل ايمني براي دانش آموزان رعايت مي‌شود.
به گزارش ايسنا، بطحائي صبح روز گذشته در حاشيه جلسه هيئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به اين پرسش که تمهيدات دولت و وزارت آموزش و پرورش براي حادثه ديدگان اردوي دانش آموزي در گرجستان چيست؟ اظهار کرد: از اين اتفاق متاسف هستم و بارها به اولياي دانش آموزان اعلام کرده‌ايم که اينگونه سفرها هيچ ضرورتي ندارد، به خصوص که وقتي بدون اطلاع مقامات رسمي اين اتفاقات مي‌افتد.
وي با بيان اينکه چون اين اتفاق بدون اطلاع قبلي مقامات مسئول رخ داده لذا کسي را نمي‌توان پيدا کرد تا ياز او توضيحي بخواهيم، گفت: همان طور که پيش از در مورد سفرهاي خارجي گفته شده، برگزاري اين سفرها هيچ توجيهي ندارد الا مواردي که در آن بحث مسابقات بين المللي دانش آموزان مطرح باشد که در اين صورت تمامي مسائل ايمني براي دانش آموزان رعايت مي‌شود.
به گزارش ايسنا، بازيکنان عضو يک مدرسه فوتبال در يزد به همراه توري گردشگري و به بهانه برگزاري اردو در گرجستان چند روز پيش راهي گرجستان شدند که در جريان اين سفر دو ورزشکار نوجوان يزدي در رودخانه غرق شدند و يک نوجوان ديگر هم در بيمارستان درگذشت.

افتتاح دفتر همکاري آموزشي شاخه کاردانش و شهرک‌هاي صنعتي کشور
دفتر همکاري آموزشي شاخه کاردانش و شهرک‌هاي صنعتي کشور در استان کرمان با حضور مديرکل دفتر آموزش‌هاي کاردانش وزارت آموزش و پرورش افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، در مراسمي با حضور سيدمصطفي آذرکيش مديرکل دفتر آموزش‌هاي کاردانش وزارت آموزش و پرورش، مديرکل آموزش وپرورش استان کرمان، مديرکل صنعت، معدن وتجارت استان، مديرکل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان، مدفتر همکاري آموزشي شاخه کاردانش و شهرک‌هاي صنعتي کشور در استان کرمان افتتاح شد.
آذرکيش در آئين افتتاح دفتر همکاري آموزشي شاخه کاردانش و شهرک‌هاي صنعتي کشور در استان کرمان، گفت: «يکي از اولويت‌هاي ما در دفتر آموزش‌هاي کاردانش انطباق آموزش هاي مهارتي با نياز بازار کار است.»
او ادامه داد: «تلاش ما اين است که دانش‌آموزان در محيط‌هاي واقعي کار قرار بگيرند. بسياري از نيروهايي که در موسسات وشرکت‌هاي توليدي و خدماتي جذب مي‌شوند، مهارت‌هاي لازم را ندارند و بايد دوره عملي ببينند.»
مديرکل دفتر آموزش‌ دوره دوم متوسطه کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: «بيش از 95درصد دانش‌آموزاني که در شهرک‌هاي صنعتي آموزش مي‌بينند جذب آن واحد يا واحد مشابه ديگر مي‌شوند، بايد نيازسنجي بازارکار انجام شود و به کمک آموزش ‌و ‌پرورش و ديگر سازمان‌ها خروجي آنها اشتغالزايي باشد.»

مدير کل نوسازي مدارس تهران:
اجراي آزمايشي «مدرسه سبز» در منطقه 5 تهران
علي شهري، مدير کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اجراي طرح مدارس سبز اظهار کرد: در سه استان کشور اجراي پايلوت اين طرح مورد توجه قرار گرفته است که تهران هم يکي از اين شهرها محسوب مي‌شود.
شهري ادامه داد: بر اين اساس در منطقه 5 مدرسه‌اي در نظر گرفتيم که شاخص‌هاي مدرسه سبز براي اين فضا در حال طراحي است و اجراي شاخص‌ها در آينده‌اي نزديک محقق خواهد شد.
مدير کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران تصريح کرد: اجراي مديريت سبز از ديگر مواردي است که در مدارس به آن توجه داريم که برخي از موارد آن بدون هزينه يا با هزينه‌ بسيار کمي قابليت اجرا دارد.
وي افزود: اجراي مدارس با مديريت سبز در حفظ محيط زيست پايدار و مديريت انرژي کمک بسزايي مي‌کند بر همين اساس آموزش‌هاي لازم در اين حوزه را به دانش آموزان و معلمان خواهيم داد تا از ظرفيت اين طرح استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون