جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4250- تاریخ : 1397/05/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

پايان مسابقات بدمينتون پسران نوجوان و جوان کشور
مسابقات بدمينتون انتخابي نوجوانان و جوانان پسر کشور ( زير 15 و زير 17 سال ) به منظور شرکت در مسابقات غرب آسيا با شرکت 22 بازيکن برگزار شد.
در قسمت يک نفره زير 15 سال که با شرکت 12 بازيکن برگزار شد ، علي حياتي از استان کرمانشاه و محمد زرچي از استان خراسان رضوي با پيروزي برابر حريفان خود به عنوان نفرات برتر شناخته شدند .
در قسمت يک نفره رده سني زير 17 سال که با شرکت 10 بازيکن برگزار شد ، نيما رستم پور از تهران و شايان رضاربابي از کردستان با پيروزي برابر حريفان خود به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.
گفتني است، مسابقات بدمينتون غرب آسيا شهريور ماه سال جاري در کشور لبنان برگزار مي شود .

نتايج جشنواره واترپلو پسران کشور در زنجان
جشنواره واترپلو پسران کشور، جام شهداي غواص در رده سني 13 و 14 سال با حضور 13 تيم برگزار و با معرفي برترين ها به پايان رسيد.
اين رقابت‌ها در مجموعه ورزشي انقلاب زنجان و با حضور 13 تيم در سه گروه پيگيري شد. آنا زنجان، آکادمي واترپلو خوشبخت اصفهان ، پايگاه قهرماني آزادي الف و ب ، استخر شهيد حججي مشهد، استخر ميرداماد تبريز، پيشگامان کوير يزد، زنده ياد هوشنگ پروين 1 و 2، طلايه داران، هيئت شنا خوزستان، هئيت شنا مرکزي، هئيت شنا فارس 13 تيم حاضر در اين مسابقات بودند که در سه گروه باهم به رقابت پرداختند . در پايان اين رقابت‌ها تيم زنده ياد هوشنگ پروين 1 در جايگاه نخست ايستاد و تيم هاي ميرداماد تبريز و شهيد حججي مشهد دوم و سوم شدند.

ايران، جوان ترين و بلندقامت ترين تيم AVC کاپ
تيم ايران پايين ترين ميانگين سني و بالاترين ميانگين قدي را در ميان هشت تيم شرکت کننده در جام کنفدراسيون واليبال آسيا (AVC کاپ) در اختيار دارد.
ششمين دوره جام کنفدراسيون واليبال آسيا از ديروز با حضور تيم هاي ژاپن، کره جنوبي، قزاقستان، ايران، استراليا، چين تايپه، قطر، ويتنام و تايلند به ميزباني چين آغاز شد.
در ميان هشت تيم شرکت کننده در اين مسابقات، ايران با ميانگين قدي 199 سانتي متر و ميانگين سني 6/19 سال، بلند قدترين و جوان ترين تيم تورنمنت است.
پس از ايران، استراليا با 196 سانتي متر بهترين آمار از نظر ميانگين قامت را دارد و چين تايپه با 187 سانتي متر، کوتاه
قامت ترين تيم رقابت ها محسوب مي شود.
از نظر سني نيز پس از ايران، ژاپني ها با ميانگين سني 1/21 سال، جوانتر از بقيه هستند و قطر با ميانگين سني 28 سال پيرترين تيم رقابت هاست.
اميرحسين اسفنديار و پوريا يلي با 209 سانتي متر بلندقدترين و مهدي جلوه و مهران فيض امام دوست با سن کمتر از 17 سال،
جوان ترين بازيکنان AVC کاپ 2018 هستند.

برگزاري مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتبال نونهالان گيلان
دور رفت مرحله نيمه نهايي مسابقات فوتبال نونهالان استان گيلان برگزار شد.
در پايان مرحله مقدماتي اين پيکارها، تيم هاي اتحاد آبکنار انزلي ، بنيادکار پره سر ، سپاهان گيلان و ملوان نوين انزلي با کسب بيشترين امتياز به مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها صعود کردند.
در آغاز مرحله نيمه نهايي و در بازي رفت نيز، ابتدا تيم هاي فوتبال نونهالان بنيادکار پره سر و سپاهان گيلان به مصاف هم رفتند که در نهايت تيم فوتبال نونهالان بنيادکار پره سر با نتيجه 2 بر يک سپاهان گيلان را شکست داد.
در ديگر بازي برگزار شده اين مرحله نيز ، تيم هاي همشهري اتحاد آبکنار و ملوان نوين بندرانزلي رو در روي هم قرار گرفتند که در نهايت تيم اتحاد آبکنار با نتيجه 2 بر يک حريفش را مغلوب کرد تا شانس صعودش به ديدار نهايي را افزايش دهد.
مرحله برگشت اين رقابت ها نيز طي هفته آينده برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون