جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4250- تاریخ : 1397/05/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 چگونه دوست داشتني باشيم؟! 

ممکن است شما گه‌گاه اين جمله را شنيده باشيد که چيزي در درون او وجود دارد که مرا به سويش جذب نموده است، خوب در واقع نمي‌توان جمله‌اي کامل‌تر از اين را براي توصيف محبوب‌ترين صفات شخصيتي افراد به کار برد. بنابراين به معرفي برخي از اين صفات شخصيتي مي‌پردازيم.
صداقت
داشتن يک فرد قابل اعتماد در رابطه بسيار مهم است. اين‌را بدانيد که هميشه، صداقت بهترين سياست است، پس سعي کنيد اين گونه باشيد.
وفاداري
هنگامي‌که دوستان به يکديگر وفادار باشند هيچ‌چيز نمي‌تواند آن‌ها را از يکديگر جدا کند و اين درست همان چيزي است که براي تداوم يک رابطه بدان نياز داريد.
اعتماد
اعتماد پايه و اساس يک رابطه خوب را تشکيل مي‌دهد. همان‌طور که طول عمر يک رابطه بيشتر مي‌شود، اين اعتماد نيز بايد همانند يک نهال رشد کند و محکم‌تر شود تا دو نفر بتوانند پايه‌هاي رابطه خود را قوي‌تر سازند.
احترام
هيچ‌چيز بهتر از احترام نيست. هنگامي که احترام متقابل بين دو نفر وجود دارد، رابطه بين آن‌ها به رابطه زيبايي مبدل خواهد شد که قابليت رشد و بارور شدن را داراست.
فروتن بودن
هيچ‌کس يک انسان خودپسند و مغرور را دوست ندارد. فروتن بودن در يک رابطه و مغرور نبودن، سبب مي‌شود که رابطه بيش از پيش گرم‌تر و دلپذيرتر شود.
مهرباني
مهرباني مي‌تواند بهترين تاکتيک جهت تداوم روابط‌مان باشد. هنگامي که شما با شخصي به مهرباني رفتار مي‌کنيد او هم بران خواهد شد که پاسخ شما را با مهرباني جبران نمايد.
مثل يک انسان بالغ رفتار کنيد
در حالي‌که رفتار کردن مانند کودکان و نوجوانان با دوستان ممکن است گاهي اوقات بامزه و سرگرم کننده باشد اما بهتر است اين را بدانيد که هر چيزي زمان و مکان خاص خود را دارد.
صبر
داشتن رفتاري آرام و صبورانه مانع از به وجود آمدن کشمکش‌ها و مجادله‌هاي مداوم بر سر هيچ و پوچ خواهد شد و رابطه شما را مستحکم‌تر خواهد کرد.
مسئوليت‌پذيري
اگر کسي بتواند مسئوليت‌هاي خود را تقبل کند قطعا باعث به وجود آمدن اعتماد بيشتري در فرد طرف مقابل شده و باعث مي‌شود که او احساس آرامش کند.
دوست‌داشتني بودن
قلب خود را به سوي ديگران بگشاييد و اجازه دهيد شما را دوست داشته باشند، به‌خصوص زماني که مي بينيد فردي واقعا شما را دوست دارد با دوست داشتن متقابل اين احساس را در او قوي‌تر کنيد.
با نشاط بودن
ناراحت بودن و مدام دلشوره داشتن در يک رابطه يک امر نرمال است بنابراين پيدا کردن کسي که بتواند شوخي کند و با نشاط باشد مي‌تواند راه حل خوبي باشد.
معقول و منطقي بودن
منطقي بودن در دوست داشتن ممکن است متضاد هم به نظر برسند اما در واقع اين دو ويژگي مکمل هم هستند و مي‌توانند به رابطه و زندگي شما حسي ابدي ببخشند.به همين سادگي مي‌توانيد به يک فرد دوست‌داشتني و قابل اعتماد تبديل شويد.
parsine.com


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون