جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4250- تاریخ : 1397/05/18 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 روش هايي براي شاد بودن  

شاد بودن بهترين نعمتي است که به راحتي مي‌توانيد آن‌را به‌دست آوريد فقط کافيست ديدگاه‌تان به زندگي درست باشد و از لحظات خود استفاده صحيح را ببريد.
به تمرين‌هايي که در پي مي‌آيد بيشتر توجه کنيد؛ قدرت شخصيت، مستقيم يا غيرمستقيم، جنبه‌اي از هرکدام از اين موارد مي‌باشد.
نامه‌اي از آينده
نامه‌اي از «آينده خودتان» به «حال خودتان» بنويسيد. در اين نامه توضيح دهيد که زندگي‌تان چقدر مثبت است، و به چه اهداف خوبي رسيده‌ايد، و اين‌که از نقاط قوت شخصيت‌تان چگونه براي رسيدن به اين مرحله استفاده کرده‌ايد.
کمک مالي
دوست يا غريبه‌اي را که نياز مالي دارد شناسايي کنيد. کمي از پول‌تان را صرف او کنيد (مثلا برايش مواد خوراکي يا چيزي که لازم دارد را بخريد.)
مشخصه‌هاي خوب مربوط به کار
پنج تا از بهترين ويژگي‌هاي شغلي‌تان را بررسي و شناسايي کنيد. بنويسيد که چگونه مي‌توانيد از هرکدام‌شان در يک روز عادي کاري استفاده کنيد، محکم و دقيق باشيد.
سفر ذهني مثبت
شب‌ها پيش از رفتن به رختخواب، چشمان‌تان را ببنديد و دست‌کم چهار حادثه مثبت را که احتمالا مي‌تواند روز بعد رخ دهد، روشن و زنده پيش خود مجسم کنيد.
سه چيز جالب و خنده‌دار
در پايان روز، سه چيز خنده‌داري را که درآن روز براي‌تان اتفاق افتاد و دليل روي دادن‌شان را بنويسيد.
تفريق ذهني
در ذهن‌تان يکي از چيزهاي مثبتي که در زندگي داريد را حذف کنيد. ببينيد زندگي‌تان بدون آن مورد مثبت چگونه خواهد بود، مثلا سلامتي‌تان، يکي از روابط خوب‌تان، يک همسايه خوب و مطمئن، يا يک دست آورد به‌خصوص. بنويسيد که زندگي‌تان بدون آن چيز خوب چقدر متفاوت خواهد بود.
کمبود وقت موقت
سعي کنيد مجسم کنيد وقت کمي براي انجام برنامه‌هاي‌تان داريد، مثلا داريد بازنشسته مي‌شويد، فارغ‌التحصيل مي‌شويد و يا يک عمل جراحي در پيش داريد. در مورد اهميت و ارزش موقعيت کنوني‌تان بنويسيد و اين‌که زمان چقدر گران‌بها و کمياب و زودگذر است.
دري بسته مي‌شود، در ديگري باز مي‌شود.
درمورد لحظه‌اي در زندگي‌تان بنويسيد که يک رويداد منفي منجر به يک پيامد پيش بيني نشده مثبت شد. به مدت يک هفته روزي يکبار درموردش بنويسيد.
اهميت دادن به يکي از نقاط ضعف شخصيت
هرچند کار کردن طبق نقاط قوت خاص، بهترين رويکرد مي‌تواند باشد، اما تحقيقات نشان داده سعي در بهبود نقاط ضعف شخصيتي، با تکيه بر بررسي‌ها، مي‌تواند سودمند باشد.
از نقاط قوت‌تان براي بهبود يکي از نقاط ضعف‌تان استفاده کنيد.
موهبت زمان
در اين هفته، با کمک به حداقل سه فرد مختلف به هر صورتي که امکان دارد، «موهبت زمان» را ارائه دهيد.
اين‌ها شايد رفتارهاي کوچک يا بزرگ باشند اما مهم اين است که کارهايي خارج از فعاليت‌هاي برنامه ‌ريزي ‌شده ‌تان انجام
دهيد.
alamto.com


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون