جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4249- تاریخ : 1397/05/17 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 با حکم محمدرضا زمرديان؛
 سروش صحت، دبير هنري جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي کانون شد 

سروش صحت طي حکمي به عنوان دبير هنري بيست و يکمين «جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي» کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان منصوب شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، محمدرضا زمرديان رييس بيست و يکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي کانون در اين حکم به سوابق، تجربيات و توانايي‌هاي صحت اشاره کرده و نوشته است: قصه‌گويي به عنواي يک رسم کهن، راهي براي ارتباط مناسب ميان اعصار و نسل‌ها و انتقال سينه به سينه فرهنگ، رسوم، آداب، درس‌ها و عبرت‌هاست؛ راهي براي سهيم کردن ديگران در شيريني‌ها، موفقيت‌ها و دست‌آوردهاي زندگي.
در ادامه اين حکم آمده است: بيست و يکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي با موضوع «قصه زندگي من» به همت کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار مي‌شود. انتظار مي‌رود با ياري جستن از خداوند متعال و بهره‌گيري از اندوخته‌هاي علمي و تجربي، ضمن همکاري مؤثر با شوراي سياست‌گذاري در تحقق اهداف اين جشنواره، اهتمام ويژه داشته باشيد.
بر همين اساس، تلاش براي افزايش سطح کيفي جشنواره به لحاظ هنري و محتوايي، شناسايي و کشف استعدادهاي درخشان و بهره‌گيري از تجارب پيش‌کسوتان قصه‌گويي، تلاش براي گسترش فرهنگ قصه‌گويي و مشارکت شهروندان ايران زمين، ايجاد زمينه‌هاي تنوع بخشي به روش‌هاي اجرا، توجه به قصه‌گويي خلاقانه و ايجاد فرصت يادگيري و انتقال مهارت‌ها و فنون قصه‌گويي، از جمله مواردي است که زمرديان در اين حکم بر آن تأکيد کرده است.
در عين حال، بهره‌گيري از تمامي ظرفيت‌ها و تجربيات بزرگان عرصه قصه‌گويي در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و ساير حوزه‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي کشور و ايجاد زمينه رقابت پويا و مؤثر در حوزه بين‌الملل با مشارکت قصه‌گويان حرفه‌اي از ديگر مواردي است که رييس جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي از سروش صحت خواسته است.
صحت يکي از اعضاي پيشين کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان استان اصفهان است و سال‌هاست که به عنوان يکي از اعضاي فعال کتاب‌خانه مرجع کانون به شمار مي‌رود.
او علاوه بر بازيگري و کارگرداني در سينما، تئاتر و تلويزيون، نويسنده و يکي از فعالان ادبي است.بيست و يکمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان زمستان سال 1397 برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون