جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4228- تاریخ : 1397/04/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 يک معرفي، يک خوانش
 روز آمد شدن فناوري 

عنوان کتاب:دنياي نو در ابعاد نانو: فناوري نانو
نويسنده: نگار زاده ختمي‌ماب، رضا ايجادي
اين کتاب در هفت فصل اطلاعاتي درباره‌ نانومتر، فناوري نانو و علم نانو به مخاطب مي‌دهد. هم‌چنين در کتاب به تاريخچه‌ي اين فناوري و تفاوت آن با فناوري‌هاي ديگر، تغيير خواص مواد در ابعاد نانو و طبقه بندي نانو مواد، روش‌هاي توليد نانو ذرات، ابزارهاي مشاهده نانو ذرات، کاربردهاي فناوري نانو، کربن و گونه‌هاي آن، نانو و محيط زيست و در پايان به مشکلاتي که ممکن است اين علم در آينده ايجاد کند، اشاره مي‌کند.
روز آمد بودن موضوع و تاليفي بودن کتاب از امتيازهاي آن به شمار مي‌آيد. زبان کتاب در بيشتر موارد روان و مناسب سن مخاطب است. در پايان هر فصل مخاطب درگير يک تجربه‌ عملي مي شود و با طرح پرسش‌هايي حس کنجکاوي او برانگيخته مي شود و مربي مي‌تواند از آن‌ها براي يادگيري بهتر خواننده‌ نوجوان استفاده کند. فهرست منابع موجود در کتاب نام سايت‌هاي فعالي است که برخي از آن‌ها فارسي هستند و در واقع تشويق مخاطب براي خواندن و دانستن بيشتر است.
در کتاب از عکس و نقاشي‌هاي رنگي و سياه و سفيد براي درک صحيح مفاهيم بهره گرفته شده است. وجود تصوير پيوندهاي کربني نانوکربن‌ها در بالاي صفحه‌هاي کتاب، گويي نشانه‌ سيطره‌ فناوري نانو در تمام زمينه‌هاي زندگي و بيانگر اين واقعيت است که فناوري نانو هيچ زمينه‌ علمي را به حال خود رها نکرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون