جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4226- تاریخ : 1397/04/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 كاغذ اخبار 

بطحائي:
مدارس خارج از کشور همچون 20 سال پيش اداره مي‌شوند
وزير آموزش‌وپرورش گفت که مديران و معلمان مدارس خارج از کشور بايد چهره خوبي از ايران در دنيا ترسيم کنند.
به گزارش ايسنا، سيد محمد بطحايي پس از بازديد از بخش‌هاي مختلف مرکز امور بين‌الملل و مدارس خارج از کشور در نشستي با مديران و کارکنان اين مرکز، اظهار کرد: مسائل و مشکلاتي از سال‌هاي گذشته در اين حوزه وجود داشته و دارد و شرايط جديدي که بر کشور در عرصه بين‌المللي حاکم شده ضرورت توجه بيش‌ازپيش به امور بين‌الملل را تداعي مي‌کند و بايد در اين مرکز از ظرفيت‌هاي موجود در سطح بين‌المللي بيش‌ازپيش استفاده شود.
وي خاطرنشان کرد: اداره مدارس ايراني در خارج از کشور همچنان مانند 20 سال قبل صورت مي‌گيرد، در صورتي که شرايط و نيازها به‌سرعت تغيير کرده و ضروري است ما راه‌ها و روش‌هاي جديد ارائه دهيم و در قالب يک هيئت انديشه‌ورزي، رويکردهاي جديد را پيگيري کنند و پيشنهادهاي عملياتي را ارائه دهند.وزير آموزش‌وپرورش تصريح کرد: افرادي به خارج اعزام شوند که صلاحيت کافي را به‌عنوان نماينده يک کشور داشته باشد و شناخت معلمان از شرايط ايران در عرصه بين‌الملل بسيار ضروري و موثر است.

مديرکل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران:
افزايش مهارت‌هاي زندگي با برگزاري اردوهاي مرزي
مديرکل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران ويژگي‌هاي برگزاري اردوهاي مرزي کشور را برشمرد.
عليرضا فولادوند در مراسم افتتاحيه پانزدهمين اردوي ملي دانش‌آموزان مناطق مرزي کشور ويژه دختران که در اردوگاه شهيد باهنر برگزار شد ضمن ابراز خرسندي براي برگزاري اين اردو از 17 استان مرزي گفت: اهدافي که در برگزاري اين اردو درنظر گرفته شده همان اهداف تعليم و تربيت در آموزش و پرورش است.
او ادامه داد: اين اردو در راستاي تقويت هويت ملي، وحدت و همگرايي، تقويت حس مسيوليت‌پذيري و تعاون، افزايش مهارت‌هاي زندگي و غني‌سازي اوقات فراغت که اصلي‌ترين برنامه آموزش و پرورش هستند برگزار مي‌شود.
فولادوند اظهار اميدواري کرد بتوانيم از اين برنامه ملي استفاده کنيم و دانش‌آموزان نکات آموزنده را در زندگي شخصي و در بين همکلاسي‌هاي خود مدنظر داشته باشند.

24 تيرماه ؛
برگزاري دومين کنگره دانش‌آموزي
قائم مقام سازمان دانش‌آموزي از برگزاري دومين کنگره دانش‌آموزي از تاريخ 24 تا 27 تيرماه سال‌جاري در اردوگاه شهيد باهنر تهران خبر داد.
به گزارش مهر، محمد روشني رئيس سازمان دانش‌آموزي از برگزاري دومين کنگره دانش‌آموزي از تاريخ 24 تا 27 تيرماه سال‌جاري خبر داد و اظهار کرد: اين کنگره با حضور مسؤولان و با هدف تعيين خط مشي‌ها و سياست‌هاي کلان و راهبردي سازمان دانش‌آموزي در زمينه‌هاي اجتماعي، فرهنگي، علمي و اقتصادي برگزار مي‌شود.
وي افزود: بهره‌گيري صحيح از ظرفيت‌ها و سرمايه‌هاي ملي اعم از فرهنگي، آموزشي، اجتماعي و اقتصادي جامعه و زمينه‌سازي براي بسط مشارکت فعال اعضاء، مدرسان و مسؤولان در تصميم‌سازي‌ها و برنامه‌ريزي سازمان از ديگر اهداف برگزاري دومين کنگره دانش‌آموزي سازمان است.
روشني ادامه داد:‌ از جمله برنامه‌هاي اين کنگره شامل کارگروه‌هاي تخصصي، برپايي جلسات هم‌انديشي، برنامه‌هاي فرهنگي ـ ورزشي، برگزاري کارگاه‌هاي مهارت‌هاي اجتماعي،‌ بيان ديدگاه‌هاي نمايندگان اعضاء، مربيان و مدرسان مجامع و غيره است.
وي گفت: اعضاي کنگره دانش‌آموزي متشکل از دبيران مجامع شش‌گانه استان‌ها(اعضا، مربيان و مدرسان خواهر و برادر) به تعداد 64 دانش‌آموز، 64 مربي و 64 مدرس پيشتاز و همچنين 32 نفر از مديران استان‌هاي سازمان دانش‌آموزي سراسر کشور
است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي