جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4226- تاریخ : 1397/04/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 معاون سازمان نوسازي مدارس :
 حذف مدارس کپري، خشتي و گلي تا پايان سال جاري  

معاون فني و نظارت سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور گفت: با تحويل 7000 کلاس درس به آموزش و پرورش، حدود يک ميليون متر مربع به فضاي آموزشي مدارس کشور افزوده خواهد شد.
داريوش ورناصري در گفت و گو با ايسنا، اظهار کرد: از سياست‌هاي اصلي سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس تحويل حداکثري کلاس‌ها و مدارس به منظور بهره‌برداري دانش‌آموزان، به خصوص استان‌هايي است که از سرانه فضاي آموزشي کمتري برخوردار هستند.
وي افزود: يک هزار و 600 پروژه در قالب هفت هزار کلاس درس در حال آماده شدن و تجهيز هستند که اميد است تا آغاز سال تحصيلي جديد، به آموزش و پرورش مناطق مختلف کشور تحويل داده شوند.
ورناصري ادامه داد: با تحويل اين پروژه‌ها، حدود يک ميليون متر مربع به فضاي آموزشي مدارس کشور افزوده خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه استانداردسازي سيستم گرمايشي از موضوعات اساسي است و در دستور کار اين سازمان قرار دارد، تصريح کرد: نوسازي و ايمن‌سازي مدارس استان‌هايي که سامانه گرمايشي يا سرمايشي آن‌ها از استاندارد خاصي برخوردار نيست، در حال فعاليت هستند تا آن مدارس از لحاظ سيستم گرمايشي استاندارد شوند، قطعا با استانداردسازي، آن مدارس نيز آماده بهره‌برداري خواهند شد.
معاون فني و نظارت سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس گفت: يکي از موضوعات اساسي که به جد توسط سازمان پيگيري مي‌شود، مدرسه سبز است که تمامي ادارات کل سراسر کشور به اين موضوع اهتمام دارند و در حال تلاش هستند تا در مدارسي که تحويل داده مي‌شوند بر اساس شاخص‌هاي مدرسه سبز از جمله بهينه‌سازي مصرف انرژي و صرفه‌جويي در اين زمينه طراحي‌ها صورت گيرد.
تبديل تمام مدارس کشور به مدرسه سبز
وي ادامه داد: اميد است در سال‌هاي آينده تمام مدارس کشور به مدرسه سبز تبديل شوند و دانش‌آموزان بتوانند از فضاهاي آموزشي شاداب، ايمن و مناسب استفاده کنند.
ورناصري در ادامه با اشاره به اينکه در برخي از استان‌ها مدارس کپري، خشتي، گلي و کانکسي وجود دارد، بيان کرد: يکي از برنامه‌هاي اصلي سازمان جمع‌آوري آن مدارس در سال جاري است که در اين زمينه براي جمع‌آوري آن‌ها اعتبار لازم به استان‌ها ابلاغ شده است و تاکنون اقداماتي صورت گرفته که اميد است بتوان تا پايان سال جاري اين مدارس را جمع‌آوري کرد.وي با بيان اينکه از برنامه‌هاي اصلي سازمان تا پايان برنامه ششم توسعه، رساندن سرانه فضاي آموزشي برخي استان‌ها به سطح ميانگين کشور است، گفت: ميانگين سرانه فضاي آموزشي در کشور به ازاي هر دانش‌آموز 5.18 سانتي‌متر مربع است که تلاش مي‌شود استان‌هايي که از لحاظ سرانه در رده پايين‌تري قرار دارند به حداقل ميانگين کشوري برسند و استان‌هايي که بالاتر هستند روند افزايش آن‌ها ادامه يابد.وي خاطرنشان کرد: به طور ميانگين 30 تا 40 درصد از فضاهاي آموزشي موجود در کشور توسط خيرين احداث، تکميل و يا خيرين در ساخت آن‌ها مشارکت دارند که اميد است امسال اين عدد به 50 تا 60 درصد برسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي