جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4226- تاریخ : 1397/04/21 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

برگزاري اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال دختران نوجوان
دختران فوتباليست نوجوان، وارد اردوي تدارکاتي تيم ملي مي شوند.
اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال دختران نوجوان از 23 تيرماه به مدت 3 روز در مرکز ملي فوتبال آغاز مي شود که اسامي بازيکنان دعوت شده به اردو به شرح زير است:
زهرا کياني از اصفهان
نگين زندي از خوزستان
سارا ديدار ، مريم سليماني و مهديه محمدزاده از خراسان رضوي
ندا باشتي از کهگيلويه و بوير احمد
حديث تقي بيگلو از زنجان
مونا ثريا بين، سيده زهرا معصومي و معصومه گشمن از گيلان
حديث صالحي، زينب اسماعيلي، هانيه تنکابني، هديه هزار جريبي و مهديه قلي خواه از مازندران
هستي فروزنده از کرمان
مهسا رحمتي از ايلام
سوينچ سليماني ، محدثه زلفي، ثنا جاني و نازنين دواتگر از آذربايجان شرقي
هستي حسيني و نگين توکلي از گلستان
زهرا منتشلو از کردستان
مريم عباسي ، ميترا پناهي و زينب عباسپور از تهران
گفتني است بازيکنان بايد صبح روز شنبه 23 تيرماه خود را به کادر فني معرفي کنند.

حکايت جالب سرمربي تيم قهرمان جهان
بازيکن سازي با حقوق 50 هزار توماني!
سرمربي تيم واليبال نوجوانان ايران که نقش مهمي در پرورش استعدادهاي جديد براي اين رشته دارد، به صورت روزمزد و با حقوق 50 هزار توماني براي فدراسيون واليبال کار مي کند.
به گزارش ايرنا، عملکرد بازيکناني مانند مرتضي شريفي، صابر کاظمي و محمدرضا حضرت پور در ليگ ملت هاي واليبال، مورد توجه بسياري از علاقه مندان به اين رشته قرار گرفت و حتي خبرهايي درباره علاقه باشگاه هاي اروپايي به اين بازيکنان هم در رسانه ها منتشر شد.
اما اين بازيکنان چگونه در سن پايين چنين کيفيتي از خود ارائه مي کنند؟ شايد باورنکردني نباشد، ولي محمد وکيلي براي سرمربيگري تيم نوجوانان ايران به صورت روزمزد و با حقوق 50 هزار توماني کار مي کند. يعني به ازاي هر روز تمرين و مسابقه تيم نوجوانان، حقوق مي گيرد و اگر در ميانه اردوها، يک روز تمرين تعطيل باشد، حقوقي هم به سرمربي و ديگر اعضاي کادر فني تيم نوجوانان پرداخت نمي شود!
وکيلي که چند سال به عنوان مربي، در کادر فني تيم نوجوانان ايران حضور داشت، از سال 2014 سرمربيگري اين تيم را بر عهده گرفت. او با پنج مدال، صاحب آمار فوق العاده اي در مسابقات قهرماني جهان است. وکيلي در سال 2001 به عنوان دستيار مصطفي کارخانه صاحب مدال نقره و در سال هاي 2007 و 2009 به عنوان دستيار يووتسا ست کوويچ به ترتيب صاحب مدال هاي طلا و نقره جهان شد. در سال هاي 2015 و 2017 هم که خود وکيلي هدايت تيم نوجوانان ايران را بر عهده داشت، ايران به مدال هاي برنز و طلاي جهان دست يافت. وکيلي در سال 2014 هم توانست ايران را بدون ست باخته، قهرمان آسيا کند. آخرين نتيجه وکيلي با نوجوانان ايران، مقام سومي مسابقات قهرماني آسيا 2018 بود که همين چند روز پيش در تبريز به دست آمد.
از سال 2014 که وکيلي هدايت تيم نوجوانان ايران را بر عهده گرفت، براي انتخاب بازيکنان به دنبال بازيکنان بلندقامت رفت و در سه دوره کاري اش در اين تيم هم هر سال، ميانگين قدي بازيکنان را افزايش داده است. بازيکناني مانند اميرحسين اسفنديار، علي اصغر مجرد، جواد کريمي، اميرحسين توخته، پوريا يلي، صابر کاظمي، محمدرضا حضرت پور و مرتضي شريفي، از جمله بازيکنان با استعدادي هستند که سابقه کار زير نظر وکيلي را دارند و حالا مورد توجه ايگور کولاکوويچ سرمربي تيم ملي بزرگسالان ايران هم قرار گرفته اند.بازيکنان نسل طلايي واليبال ايران، به تدريج به سن بازنشستگي نزديک مي شوند و چند سال است که ضرورت توجه به بازيکن سازي، از سوي کارشناسان واليبال گوشزد مي شود. اما فدراسيون واليبال نه تنها به سرمربي تيم نوجوانان خود، حقوق 50 هزار توماني مي دهد، بلکه سال هاست با مربيان ايراني قراردادي هم نمي بندد و اگر همچنان چرخه بازيکن سازي در واليبال ايران زنده است، به خاطر انگيزه و تلاش شخصي وکيلي و مربيان ديگري است که در شهرهاي مختلف در زمينه پرورش استعدادهاي جديد فعال هستند.فدراسيون واليبال ايران که براي استخدام مربيان خارجي با آنها قراردادهاي گران امضا مي کند، مربيان داخلي را بدون قرارداد و فقط با يک حکم، در سمت خود منصوب مي کند.
اين حکم دو طرفه نيست و در صورت برکناري مربي از سوي فدراسيون، مربي برکنار شده هيچ حقي براي پيگيري ندارد.اين مشکلات فقط مربوط به دوران رياست احمد ضيايي در فدراسيون واليبال نيست و از سال ها پيش و زماني که محمدرضا داورزني رياست فدراسيون را بر عهده داشت، فدراسيون واليبال با همين شرايط اداره مي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي