جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4204- تاریخ : 1397/03/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 کاناليزه‌شدن، خطر پيش روي شاعران جوان است 

حامد عسکري شاعر در گفتگو با مهر، در آستانه برپايي دومين کنگره شعرکتاب دفاع مقدس با اشاره به اهميت حفظ ارزش‌هاي دوران دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس اتفاقي بزرگ در کشور ما بود که با همه پستي‌ها و بلندي‌ها به پايان رسيد و يادگاري‌هايي تلخ و شيرين از خود به جا گذاشت و ما موظفيم از اين يادگاري ها مراقبت کنيم.
وي افزود: ملتي که تاريخ خود را مرور نکند مجبور به تکرار آن خواهد شد. جنگ تحميلي براي ما زخم‌ها و آورده‌هاي زيادي داشت و ما بايد مراقب باشيم تا به تمام زواياي اين گنجينه بپردازيم و بتوانيم از تمام زواياي آن خروجي بگيريم. دفاع مقدس پديده‌اي است که تمام دل‌ها را تکان مي‌دهد و قلب شاعران را بيشتر و هرکسي که در حوزه ادبيات و شعر قدم و قلمي زده باشد قطعا چند اثر با موضوع دفاع مقدس دارد. اما ممکن است اشعار با موضوع دفاع مقدس خوب ديده نشده باشند و اين به رسانه‌ها، صداوسيما و مسئولين فرهنگي بر مي‌گردد.
اين شاعر در ادامه گفت: شرکت در کنگره‌ها از جمله کنگره شعرکتاب دفاع مقدس به‌ويژه براي شاعران جوان بسيار خوب و موثر است. اما شاعران جوان بايد مراقب کاناليزه‌شدن ذهن خود باشند. شاعران بايد سلوک شعري خود را حفظ کنند و در عين حال در کنگره‌هاي شعري نيز شرکت کنند تا با هم نسلان در حوزه شعر آشنا شوند و بستري براي سنجش جايگاه خود و هم نسلان داشته باشد.
کتاب‌هاي حوزه دفاع مقدس، اگر جذابيت لازم و تاثيرگذاري بالايي داشته باشند، قطعا بر ذهن مخاطب و خصوصا شاعران اثر خواهد گذاشت و افکار مخاطب را درگير خود خواهد کرد. ما نويسندگان توانايي در حوزه دفاع مقدس داريم که آثار خوبي در اين حوزه خلق کرده و مي‌کنند. وقتي نويسنده هم تخصص و هنر نويسندگي دارد و هم جنگ تحميلي را تجربه کرده است، بدون شک کتاب اثرگذاري را به مخاطب ارائه خواهد داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون