جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4204- تاریخ : 1397/03/24 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 در باکس آفيس جهاني؛
 «انتقام جويان» 2 ميليارد دلاري شد 

فيلم جديد از مجموعه فيلم‌هاي «انتقام‌جويان» فروش خود را در باکس آفيس جهاني به 2 ميليارد دلار رساند.
به نقل از آسوشيتدپرس، «انتقام‌جويان: جنگ ابديت» که مجموعه‌اي از ابرقهرمان ها را در کنار هم گرد آورده در بازار جهاني مجموع فروشش را به 2 ميليارد دلار رساند.اين فيلم اکنون در جايگاه چهارمين فيلم پرفروش دنيا ايستاده و در عين حال نخستين فيلم تابستاني است که چنين موفقيتي را کسب مي‌کند.
محصول جديد مارول روز دوشنبه موفق شد به مرز 2 ميليارد دلار برسد و پس از نمايشي 48 روزه در سينماها اين رکورد را به نام خود ثبت کند. اين فيلم تا پايان دوشنبه 2.002 ميليارد دلار فروش کرد که از اين مبلغ 656.1 ميليون دلار آن در بازار آمريکا و 1.346 ميليون دلار آن در بازار بين‌المللي بوده است.
«انتقام‌جويان: جنگ ابديت» اکنون پنجمين فيلم پرفروش همه تاريخ در آمريکا است و سومين فيلم پرفروش در بازار بين‌المللي.
از مجموع فروش اين فيلم 370 ميليون دلار آن از بازار چين به دست آمده و عنوان سومين فيلم پرفروش غربي در اين کشور را به خود اختصاص داده است.
ديگر فيلم‌هاي باشگاه 2 ميليارد دلاري‌ها شامل «آواتار» با فروش 2.788 ميليارد دلار ساخته جيمز کامرون، «تايتانيک» با فروش 2.188 ميليارد دلار ساخته کامرون و «جنگ ستارگان: نيرو بيدار مي‌شود» ساخته جي. جي. ‌آبرامز با فروش 2.068 ميليارد دلار است.
«انتقام‌جويان: جنگ ابديت» به کارگرداني برادران روسو و نويسندگي کريستوفر مارکوس و استيون مک‌فيلي محصولي از شرکت مارول کاميکس و دنباله‌اي بر فيلم‌هاي «انتقام‌جويان» (2012) و «انتقام‌جويان: عصر اولتران» (2015) است.
در اين فيلم بيشتر بازيگران دنياي سينمايي مارول از جمله رابرت داوني جونيور، کريس همسورث، مارک رافلو، کريس ايوانز، اسکارلت جوهانسون، بنديکت کامبربچ، تام هالند، چادويک بوزمن، اليزابت اولسن، کريس پرت، زويي سالدانا و جاش برولين به ايفاي نقش پرداخته‌اند.بودجه ساخت اين فيلم بيش از 300 ميليون دلار ‌است و آن را در فهرست پرهزينه‌ترين فيلم‌هاي تاريخ سينما قرار مي‌دهد.
«انتقام‌جويان: جنگ ابديت» از 27 آوريل 2018 در ايالات متحده اکران شد و نقدهاي مثبتي از منتقدان دريافت کرد. اين فيلم در کمتر از دو هفته موفق به فروش يک ميليارد دلاري شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون