جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4194- تاریخ : 1397/03/08 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 مدير کل بنياد حفظ آثار خراسان جنوبي:
 آموزش مهارت‌هاي زندگي در کانون يعني کاهش آسيب‌هاي اجتماعي 

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با اجراي برنامه‌هايي که به صورت غير مستقيم به آموزش مهارت‌هاي زندگي مي‌پردازد، نقش موثري در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي دارد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خراسان جنوبي، محمد رضا فخر مدير کل بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس در ديدار با مدير کل کانون استان، با بيان اين مطلب گفت: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان به عنوان مرجع خاص کتاب‌خانه کودک با استفاده از روش‌هاي اجرايي جذاب و خلاق همواره در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي نقش مؤثري دارد.
مدير کل بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس با اشاره به اين‌که انسان موجودي اجتماعي است، گفت: کودکي و نوجواني يکي از مهم‌ترين مراحل زندگي آدمي است و کانون پرورش فکري به خوبي در اين حوزه مي‌تواند به آموزش مفاهيم اجتماعي و اخلاقي بپردازد، زيرا برنامه‌ريزي اصولي براي اوقات فراغت کودکان و نوجوانان دارد. فخر در پايان گفت: کم توجهي به فعاليت‌هاي فرهنگي، آسيب‌هاي جبران‌ناپذيري براي اجتماع دارد و همراهي با نهادهاي فرهنگي، هنري يعني آموزش در قالب فرهنگ و هنر که نتيجه آن تقويت تفکر و توان‌مندي فرزندان اين مرز و بوم است تا در آينده با اعتماد به نفس و تفکري انديشمند به سرزمين خود خدمت کنند. در همين حال طاهره حميدي مدير کل کانون استان با ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي اعضاي مراکز فرهنگي‌هنري کانون استان گفت: کودکان و نوجوانان عضو کانون در طول سال با حضور در فعاليت‌هاي متنوع فرهنگي، هنري و ادبي با موضوعاتي که با هدف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و آشنايي با زندگي شهيدان 8 سال دفاع مقدس برگزار مي‌شود، به مقام شامخ شهيدان اداي احترام مي‌کنند و با سيره زندگي شهيدان بيشتر آشنا مي‌شوند. اين ديدار در آستانه سوم خرداد سالروز آزاد سازي خرمشهر در دفتر مدير کل بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون