جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 در خانه موزه جليلي؛
 کانون پرورش فکري، کودکان کرمانشاهي را به روزگار گذشته مي‌برد 

به ابتکار کانون پرورش فکري، کودکان کرمانشاهي در مرکز شماره 10 (واقع در خانه جليلي) کرمانشاه، با آداب و رسوم و سنت رايج در ميان خانواد ه‌هاي قديم اين منطقه آشنا مي‌شوند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، مرکز شماره 10 کانون در شهر کرمانشاه که به خانه جليلي معروف است، با آماده‌سازي و قرارگيري طرح‌هاي مناسب هنري، به خانه‌موزه تبديل مي‌شود تا کودکان و نوجوانان بتوانند در آن با گوشه‌هاي مختلف زندگي خانواده‌هاي کرمانشاهي در روزگار قديم آشنايي پيدا کنند.
مهناز فتاحي، مديرکل کانون استان کرمانشاه با اعلام اين خبر افزود: با خريداري خانه جليلي از سوي کانون پرورش فکري استان کرمانشاه، اين محل پس از بازسازي به صورت مرکز کانون پرورش فکري در حال خدمت رساني فرهنگي به کودکان و نوجوانان در منطقه جليلي در شهر کرمانشاه است.فتاحي همچنين گفت: به پيشنهاد اعضاي شوراي فرهنگي اداره کل کانون استان و با توجه به فضاي مناسب تاريخي خانه جليلي، به زودي اين مکان علاوه بر اين‌که به صورت مرکز کانون در خدمت کودکان خواهد بود، بخش اعظمي از آن نيز با تغييرات هنري و اضافه کردن نمادها و اشياي تاريخي به صورت خانه‌موزه پذيراي کودکان، نوجوانان، خانواده‌ها و حتي توريست‌هاي ايراني و خارجي خواهد بود. مديرکل کانون استان کرمانشاه با اشاره به اين‌که يکي از برنامه‌هاي ويژه اداره کل کانون پرورش فکري استان کرمانشاه در سال جديد، توجه خاص به معرفي فرهنگ بومي و محلي به کودکان و نوجوانان است، اختصاص مرکز جليلي به عنوان يکي از پايگاه‌هاي مهم ترويج و معرفي فرهنگ بومي استان کرمانشاه را در همين راستا عنوان کرد.
وي افزود: در اين خانه‌موزه، ضمن طراحي بافت قديم مشاغل استان کرمانشاه، به معرفي آداب و سنن قديمي در ميان خانواده‌هاي کرمانشاهي نيز پرداخته خواهد شد. معرفي فرهنگ، ادبيات، مشاهير، ابنيه‌ تاريخي و فرهنگي، و... از برنامه‌هاي اداره کل کانون پرورش فکري استان کرمانشاه براي آشنايي کودکان و نوجوانان با تاريخ کهن اين استان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون