جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 كاغذ اخبار 

آموزش مديريت بحران به بيش از 30 هزارمعلم
معاون آموزش و مشارکت‌هاي مردمي سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران از آموزش مجازي بيش از 30 هزار نفر از دبيران مدارس تهران در طرح «مدرسه آماده» خبر داد.
حيدر کلهري در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اجراي طرح مدرسه آماده گفت: طرح مدرسه آماده به منظور ارتقاي آمادگي، ايمني و توانمندسازي مدارس شهر تهران براي مقابله با حوادث و ايجاد زمينه مناسب مشارکت و همکاري سازمان ها و نهادهاي مسئول در حوزه مديريت بحران، ارتقاي فرهنگ تاب آوري در برابر سوانح و تهيه سند کاهش خطرپذيري مدارس و تقويت ساختارهاي فعاليت و مشارکت گروهي پرسنل و دانش آموزان مدارس در حال برگزاري است.
وي با بيان اينکه تاکنون بيش از 30 هزار نفر از کادر آموزشي و اداري مدارس تهران در قالب همکاري مشترک سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران مورد آموزش مجازي قرار گرفته‌اند، گفت: اين افراد که تعدادشان در حال افزايش است، جداي از افرادي هستند که به صورت حضوري دوره‌هاي آموزشي را طي کرده‌اند
معاون آموزش و مشارکت هاي مردمي سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران ادامه داد: دوره آموزش ضمن خدمت مدرسه آماده به مدت 16 ساعت براي کادر آموزشي و اداري مدارس تهران در ارديبهشت و خرداد ماه جاري به صورت مجازي در حال برگزاري است که امکان بهره برداري مفيدتر مخاطبان و کنترل بيشتر کيفيت آموزش هاي ارائه شده در آن فراهم شده است و مباني مديريت بحران، شناخت مخاطرات و اقدامات لازم قبل و بعد از آن، حمايت رواني در بحران، مباني اطفاء حريق، فوريت هاي پزشکي، تصميم گيري در شرايط بحران از جمله سرفصلهاي اين دوره آموزشي است.

دبيرکل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان :
ضرورت تربيت سياسي و انقلابي دانش آموزان

علامتي گفت: دانش آموز بايستي از قبل عضويت در تشکل، تحليل پيدا کند و قدرت فهم اتفاقات جزئي سياسي را در پازل کلي معادلات جهاني پيدا کند.
به گزارش شاپرك از روابط عمومي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان ؛ علامتي دبيرکل اتحاديه انجمن هاي اسلامي
دانش آموزان گفت: يکي از موضوعات مهمي که بايد بدان بپردازيم تربيت سياسي، اجتماعي دانش آموزان است.
وي گفت: دانش آموز پيشتاز انقلاب اسلامي بايد نسبت به مسائل روز جامعه داراي بصيرت انقلابي باشد و بدون آنکه بازيچه گروه ها و احزاب سياسي باشد، درک عميق سياسي پيدا کند و بتواند مسير حرکت کشتي انقلاب اسلامي، اهداف و آرمان هاي آن،مخاطرات و بزنگاههاي مختلف، فرصت ها و تهديد هاي آن را بشناسد و در مقاطع حساس و سرنوشت ساز، وظيفه ديني و انقلابي خودش را بشناسد و با روحيه جهادي بدان عمل کند.
اگر نظام فکري و خروجي تربيتي ما به گونه اي نباشد که دانش آموزان عضو ما ، عناصري حساس نسبت به وقايع پيرامون و کنشگر نسبت به وظايف انقلابي خود نباشند ، بايستي به فکر تجديد نظر در فرايند هاي کار تشکيلاتي دانش آموزان
باشيد.

مهاجراني:
توسعه آموزش‌هاي مهارتي براي دانش آموزان سمپادي
رئيس مرکز ملي پرورش استعداد‌هاي درخشان و دانش پژوهان جوان از توسعه آموزش‌هاي مهارتي براي دانش آموزان مدارس سمپاد خبر داد.
فاطمه مهاجراني رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره برگزاري دوره هاي مهارتي براي دانش‌آموزان مدارس سمپاد براي سال تحصيلي آينده، اظهار کرد: به دنبال توسعه مهارت‌آموزي در مدارس طرح پايلوت را در استان البرز و براي مدارس سمپاد اجرايي مي‌کنيم.
وي ادامه داد: اين طرح براي دانش‌آموزان متوسطه دوم و در رشته‌هايي محدود همچون گرافيک در نظر گرفته شده است و اگر تجربه موفقي از اجرا کسب کنيم کار را توسعه مي‌دهيم.
رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به اينکه گام‌هاي اول را کوچک و قابل ارزيابي بر مي‌داريم، گفت: فعلا هنرستان ضميمه در نظر گرفته شده است اما در حال رايزني با معاونت متوسطه براي دستيابي به راه حل نهايي هستيم.
مهاجراني درباره برگزاري المپياد جهاني زيست‌شناسي در ايران اظهار کرد: امسال المپياد جهاني زيست به ميزباني کشور و با حضور حدود 80 کشور از 24 تا 31 تيرماه برگزار مي‌شود.0


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون