جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 از گوشه و كنار 

آزادي 21 نفر ازمحکومان جرايم غيرعمد به دست دانش‌آموزان تهراني
دانش آموزان و معلمان يک دبيرستان در تهران، 21 نفر از محکومين جرائم سبک و غيرعمد را آزاد کردند.
به گزارش ايسنا ،اين اقدام شايسته دانش آموزان و فرهنگيان مجتمع آموزشي نرگس منطقه 1 تهران ، آزادسازي سربازان جواني که از روي غفلت و نا آگاهي مرتکب جرائم سبک و غيرعمدي به لحاظ محکوميت‌هاي مالي زنداني شده بودند را در پي داشت.
به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران، عليرضا راه پيما مشاور مديرکل و رئيس اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران نيز با اشاره به اينکه اين حرکت يک الگوي فرهنگي و تربيتي و يک خط شکني زيبا در بين جامعه فرهنگيان و دانش آموزان است گفت: با انجام اين اقدام روحيه هم زيستي را به نسل آينده ساز ايران اسلامي آموزش مي دهيم. اميدوارم اين کار شما الگويي براي ساير مديران و دانش آموزان باشد تا با برگزاري جشن‌هاي گلريزان، شرايط جهت آزادسازي معلمان زنداني و بازگشت آنها به آغوش خانواده‌هاي خود در عيد سعيد فطر مهيا شود .
شايان ذکر است با همياري دانش آموزان و معلمان اين دبيرستان، تعداد 21 نفر از محکومين جرائم سبک و غيرعمد آزاد شده و همچنين همين مجتمع در زمان زلزله کرمانشاه نيز با اهداي دو هزار جفت کفش به کمک آسيب ديدگان استان کرمانشاه شتافته بودند.


معاون تربيت‌بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش:
تحرك و پويايي دانش آموزان ، از فرمول هاي فيزيكي مهم تر است
معاون تربيت‌بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه در هزاره سوم با خطر نسل نشسته روبه‌رو هستيم، گفت: بايد تلاش کنيم براي سلامتي نسل آينده فعاليت هاي حرکتي را توسعه دهيم.
به گزارش مهر، مهرزاد حميدي معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مراسم اختتاميه مسابقات ورزشي دانش‌آموزان شهر تهران که در خانه معلم آموزش و پرورش منطقه 3 برگزار شد، اظهار کرد: بيش از چهار ميليون دانش‌آموز در المپيادهاي ورزشي در سطح کشور شرکت کرده‌اند.
وي با بيان اينکه برگزاري المپياد ورزشي در استان‌ها از مهم‌ترين اقدامات وزارت آموزش و پرورش در حوزه ورزشي در مدارس به شمار مي‌رود، گفت: مدرسه، کانون تربيت و تحول محله است و نقش ورزش به عنوان پيش‌قراول و پيش گام سند تحول بنيادين آموزش و پرورش بي بديل است.وي اضافه کرد: ما نه تنها برنامه‌هاي عمومي را مدرسه محور کرده‌ايم بلکه برنامه‌هاي ورزش قهرماني را هم مدرسه محور برگزار مي‌کنيم؛ مسابقات ورزشي بايد از درون مدرسه بجوشد و آموزش و پرورش منشأ جوشش استعدادهاست.
حميدي با بيان اينکه در هزاره سوم با خطر نسل نشسته روبه‌رو هستيم، افزود: بايد تلاش کنيم براي سلامتي نسل آينده فعاليت هاي حرکتي را توسعه دهيم؛ امروز به جواناني که از نظر جسماني قوي باشند نيازمند هستيم.وي تصريح کرد: امروز به عنوان يک کارشناس مي‌گويم، حرکت و تحرک و پويايي براي نسل ما از فرمول‌هاي مندليف و فرمول هاي فيزيک مهم‌تر است پس بايد سلامت در اولويت قرار دارد. سلامت و علم بايد در کنار هم باشد.


سبزواري ولي دانش آموزش را بخشيد
سبزواري که به دليل برخورد فيزيکي و توهين و افتراي يکي از والدين دانش‌آموزان به دادگاه شکايت کرده بود، از حکم دادگاه مبني بر 148 ضربه شلاق و 3 سال حبس تعليقي، صرف نظر کرد.به گزارش مهر، چندي پيش يکي از والدين دانش‌آموزان در مدرسه آسيه استان خراسان رضوي به برخورد فيزيکي با معاون آموزشي مدرسه و توهين و افترا به وي اقدام کرد.
خانم دادگر همان معاون آموزشي هستند که پس از اين اتفاق از اين «ولي دانش‌آموزي» شکايت کرد و پس از مراحل قانوني، رأي صادره به نفع معاون آموزشي مدرسه اعلام شد و مجازات 148 ضربه شلاق و 3 سال حبس تعليقي بود.حکم پس از اعلام و تأييد از سوي مراجع ذي‌صلاح در سبزوار و استان اجرايي شد اما به دليل اظهار ندامت از سوي والدين خاطي دانش‌آموز، خانم دادگر از اجراي اين حکم صرف نظر کرد.معاون مديرکل استان خراسان رضوي و مديرآموزش و پرورش سبزوار نيز با حضور در محل کار اين براي بخشندگي از وي تشکر کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون