جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ميز خبر 

نمايش 5 فيلم ايراني در جشنواره سيدني
جشنواره بين‌المللي فيلم «سيدني» استراليا امسال ميزبان نمايش چندين اثر از فيلمسازان ايراني از جمله آخرين ساخته عباس کيارستمي است.
فيلم تجربي «24 فريم» آخرين ساخته عباس کيارستمي، «سه رخ» به کارگرداني جعفر پناهي، «خوک» به کارگراداني ماني حقيقي، «بدون تاريخ بدون امضاء» از وحيد جليلوند و «درساژ» از پويا بادکوبه پنج فيلمي هستند که امسال به نمايندگي از سينماي ايران در جشنواره سيدني به روي پرده مي‌روند.
«24 فريم »دربخش‌هاي "سينما+هنر"، "فيلم‌هايي در باره فيلم‌ها" و "سينماي پيشگام"، «سه رخ» در بخش‌هاي "نمايش ويژه"، "چهره‌هاي سرشناس" و "فيلمسازان در مرز"،‌ «خوک» در بخش‌هايي چون "فيلم‌هاي بلند"، "فيلم‌هايي درباره فيلم‌ها" و "کمدي"، «بدون تاريخ بدن امضاء» در بخش‌هاي "فيلم‌هاي بلند"، "برندگان جوايز" و "سينما ووک" و «درساژ» در بخش "فيلم‌هاي خانوادگي"، "برندگان جوايز" و "سينما ووک" جشنواره فيلم سيدني به روي پرده خواهند رفت.همچنين فيلم کوتاه «حباب» به کارگرداني روناک طاهر به نمايندگي از استراليا،‌ «دلربا» ساخته ميلاد اعلامي و محصول مشترک سوئد و دانمارک و «آموزش غلط کامرون پست» ساخته دزيره اخوان به نمايندگي از آمريکا نيز در اين رويداد سينمايي حضور خواهند داشت.
امسال در مجموع 250 فيلم از 60 کشور جهان و به 160 زبان مختلف در جشنواره فيلم سيدني به نمايش گذاشته مي‌شوند، اين رويداد سينمايي از تاريخ 6 تا 17 ژوئن (26 تا 27 خرداد) برگزار مي‌شود.


آخرين وضعيت جسمي «حسين محب اهري»
حسين محب اهري که مدتهاست با بيماري سرطان دست و پنجه نرم مي‌کند از بهبود نسبي خود و بازگشت مجدد به فعاليت‌هاي هنري خبر داد.اين بازيگر درباره وضعيت جسماني خود با اشاره به اينکه اين روزها نسبت به روزهايي که حتي نمي‌توانسته آب هم بنوشد بسيار متفاوتتر است، گفت: درحال حاضر در حال صحبت با دوستان راديويي و تئاتري خود هستم تا کم کم بتوانم فعاليت‌هاي خود را از سر بگيرم.او درباره روزهاي سخت درمان‌اش بيان کرد: روزهايي بود که بين زندگي و مرگ قرار مي‌گرفتم اما با خواست خدا و وسيله قراردادن صندوق اعتباري هنر توانستم حيات دوباره پيدا کنم و در حال حاضر حالم بسيار بهتر از روزهاي قبل است و پزشکان هم متفق القول هستند که توانسته‌ام با موفقيت مرحله اول درمان خود را طي کنم.وي با بيان اينکه البته همچنان در حال سپري کردن مراحل درمان هستم، افزود: با اين حال خوشبختانه در طول اين مسير درماني با توجه به هزينه‌هاي بالاي آمپول‌هايي که بايد دريافت مي‌کردم، نگراني‌اي نداشتم و اين آرامش را مديون تلاش‌ها و پيگيري‌هاي بي منت صندوق اعتباري هنر هستم که در طول اين مسير همواره براي من يک پشتوانه و حامي بودند. اين آمپول‌ها بر اساس گفته پزشکان به روزترين داروي مبارزه با بيماري من است و براي درمان قطعي بايد دو مرحله ديگر را نيز بگذارنم که بايد به خدا توکل کنم و قوي باشم.
حسين محب‌اهري از سال 53 وارد حرفه بازيگري شده و بيش از 130 تئاتر و فيلم سينمايي و تلويزيوني داشته است و نزديک به هفت سال است که دچار سرطان لنف دست است.


«ستايش عاشقي» براي قدرداني از خانواده شهداي مدافع حرم
ويژه‌برنامه ستايش عاشقي به مناسبت ميلاد امام حسن مجتبي(ع) با حضور خانواده‌ معظم شهداي 8 سال دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم و جمعي از هنرمندان ارزشي در باغ موزه هنر ايراني برگزار مي‌شود.محمد سعادت رييس فرهنگ‌سراي رضوان و دبير ويژه برنامه «ستايش عاشقي» درباره برگزاري اين برنامه گفت: يکي از رويکردهاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در اجراي برنامه‌هاي ويژه، ايجاد پيوستي براي تجليل از شهدا و خانوده‌هايشان به ويژه شهداي مدافع حرم است. در مجموعه برنامه «در انتظار باران» که به مناسبت نيمه شعبان به همت اين سازمان برگزار شد با برنامه «سروهاي منتظر» به تجليل از اين خانواده‌هاي معظم پرداختيم و «ستايش عاشقي» نيز براي ستايش اين خانواده‌ها در مجموعه برنامه‌هاي ويژه ماه مبارک رمضان که با عنوان «ضيافت باران» برگزار مي‌شود، طراحي شده است.وي درباره بخش‌هاي مختلف «ستايش عاشقي» گفت: حجت الاسلام سيدمحمدحسن ابوترابي‌فرد امام جمعه موقت تهران و سعيد اوحدي رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در اين مراسم به سخنراني مي‌پردازند. شعرخواني رسول نجفيان و مناجات‌خواني محمد معتمدي بخش‌هاي ديگر اين برنامه است که با اجراي مژده لواساني برگزار مي‌شود.
وي افزود: غرفه‌هاي فرهنگي متفاوت و غرفه ويژه کودک و نوجوان براي کودکان شهداي مدافع حرم بخش‌هاي جنبي اين برنامه را تشکيل مي‌دهد.اين برنامه روز سه‌شنبه 8 خردادماه ساعت 18:30 تا 20 به مناسبت ميلاد امام حسن مجتبي(ع) در باغ موزه هنر ايراني برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون