جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 پيکر «ناصر ملک مطيعي» تشييع شد 

پيکر مرحوم «ناصر ملک مطيعي» از ساختمان شماره 2 خانه سينما به سمت قطعه هنرمندان تشييع شد.
به گزارش فارس، مراسم تشييع پيکر مرحوم ناصر ملک مطيعي با حضور جمعي از هنرمندان و دوستداران آن مرحوم در ساختمان شماره 2 خانه سينما برگزار شد.
بنا بر اين گزارش، کامران ملکي عضو هيئت مديره خانه سينما در ابتداي اين مراسم گفت: مرحوم ناصر ملک‌مطيعي، خلاف نقش‌هايي که در گذشته آنها را ايفا کرد، بسيار انسان آرامي بود. سينماي ايران به هيچ عنوان خاطرات او را از ياد نمي‌برد.
سپس علي دهکردي رئيس انجمن بازيگران سينماي ايران بيان کرد: امروز همه ما براي بدرقه مردي به اينجا آمده‌ايم که اولين ستاره سينماي ايران بود. او برخلاف برخي از بازيگران گذشته سينماي ايران، خاک کشورش را ترک نکرد و
40 سال بعد از انقلاب اسلامي، داخل کشور ماند.
وي ادامه داد: ما امروز به بدرقه کسي آمديم که به ما ياد داد سکوت بهترين و برنده‌ترين کار است. از طرف همه صنوف خانه سينما اين داغ را به همه مردم ايران تسليت مي‌گويم.
پژمان بازغي نيز در سخنان کوتاهي عنوان داشت: کاش ياد بگيريم که بيشتر قدر پيشکسوت‌هاي سينماي ايران را بدانيم، خدا ناصر ملک‌مطيعي را بيامرزد.پرويز پرستويي بازيگر پيشکسوت سينماي ايران در ادامه اين مراسم خاطر نشان کرد: تسليت مي‌گويم به همه مردم ايران.
ناصر ملک مطيعي به هيچ عنوان نيازي به حضور هنرمندان در مراسمش ندارد، چرا که مردم حاضرند پيکر او را تا بهشت زهرا(س) تشييع کنند. قدر اين ملت عزيز را بدانيد، ما سينماگران همواره دوش به دوش اين مردم بوده‌ايم. مسعود کيميايي کارگردان سينماي ايران به عنوان سخنران پاياني مراسم گفت: من سالهاي بسياري در کنار ناصر ملک مطيعي بودم و همواره از بودنش لذت برده‌ام. او بازيگر توانمند و نترسي بود و درود بر انسان‌هاي نترس.
در پايان اين مراسم حجت الاسلام آهنگران بر پيکر مرحوم ناصر ملک مطيعي نماز خواند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون