جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ابوالفضل پورعرب :
 من براي اين‌همه حادثه به دنيا نيامده بودم 

ابوالفضل پورعرب بابيان اينکه ستاره بودن و سوپراستار بودن بايد تعريف شود، گفت: مردم تصميم مي‌گيرند چه کسي در فضاي سينما و تلويزيون ستاره شود. اين را هم بگويم در آسمان سينماي ايران ستاره وجود ندارد. خود من هم هيچ‌وقت ستاره نبودم و فقط بازيگر بودم.
ابوالفضل پورعرب به بهانه پخش سريال «زيرزمين» در ايام ماه مبارک رمضان از شبکه آي‌فيلم، با اين شبکه گفت‌وگو کرده است.
پورعرب درباره ستاره بودنش در عرصه سينما و تلويزيون ابراز کرد: ستاره شدن ربطي به فضاي مجازي و صحبت‌هاي خود فرد ندارد. بازيگر کارش بازي کردن است و فيلمي را بازي ميکند. اين مردم هستند که تصميم مي‌گيرند چه کسي ستاره شود و ستاره شدن يک بازيگر فقط و فقط به مردم مربوط است. دوستاني که الآن ستاره سينما و تلويزيون هستند خيلي سختي کشيدند و فقط صرف بازي کردن، ستاره نشدند. اين را هم بگويم در آسمان سينماي ايران ستاره وجود ندارد. خود من هم هيچ‌وقت ستاره نبودم و فقط بازيگر بودم. سوپراستار و ستاره بودن بايد تعريف ‌شود.
بازيگر فيلم سينمايي «عروس» در واکنش به اينکه با بازي در اين فيلم توانست گيشه آن روزهاي سينما را به دست بگيرد، گفت: اگر من اين‌قدر مهم بودم و بازتاب بازيگري من اين‌قدر مهم بود، در موقع بيماري‌ام يک سر به من در بيمارستان مي‌زدند. ديگر بيماري سرطان شوخي نيست که به ما بي‌توجهي بشود. من نگفتم هيچ‌وقت بازي نمي‌کنم اما فقط در کارهاي دوستانم بازي مي‌کنم. دليلش هم اين نيست که نمي‌توانم بازي کنم. شيريني سينما و آن عطش فيلم بازي کردن براي من کم‌ شده ‌است.
پورعرب از بي‌مهري‌هاي همکارانش نيز گلايه کرد و گفت: خسته شده‌ام از بس شنيدم که من ايدز دارم، بيماري خاص دارم و ... حتي هيچ‌کدام از همکاران من در دوران بيماري‌ام از من دلجويي نکردند و حتي خبر مرگ من پخش شد و خيلي باعث آزردگي خاطرم شد. در اين سينما خيلي تلاش کردم و خيلي جاها پشيمان شدم ولي نمي‌توانستم به خانواده‌ام بگويم که من اشتباه کردم که وارد عرصه بازيگري شدم.
وي ادامه داد: من آن دوران که فعاليت بيشتري مي‌کردم دلم مي‌خواست يکي مانند ابوالفضل پورعرب بيايد تا از او صحبت شود و کم‌کم از شهرت ترسيدم. من براي اين‌همه حادثه به دنيا نيامده بودم و آرامش بيشتري مي‌خواستم در زندگي. الان بعضي وقت‌ها تيزر فيلمم که در گذشته بازي کردم پخش مي‌شود؛ اما هيچ اسم و تصويري از من نيست و همه اين‌ها براي من ناخوشايند است.
بازيگر سريال «زيرزمين» از نحوه ورودش به عرصه بازيگري گفت: سال 60 وارد تلويزيون شدم و چهار سال در برنامه سينما تئاتر به‌عنوان دستيار کارگردان کار کردم. بعد يک تئاتر کار کردم که دو سال طول کشيد. من به سينما فکر نمي‌کردم چون احساس مي‌کردم موضوع محالي است. خودم را آزار نمي‌دادم و فکر مي‌کردم سينما قد و قواره و پتانسيل خودش را مي‌خواهد. فيلم مرز را که به من پيشنهاد دادند، يک نقش کوتاهي داشتم که مدت‌ها خوابم نمي‌برد و آخرش هم ‌بازي نکردم.پورعرب درباره حضورش در فيلم «عروس» توضيح داد: وقتي با بهروز افخمي درباره فيلم سينمايي «عروس» صحبت کردم، به من گفت جسارت را در تو مي‌بينم و بعد فيلم‌نامه عروس را به من داد. ابتدا ترسيده بودم از قبول اين کار اما با خودم گفتم از پس اين کار برمي‌آيم. بعد از دو يا سه ماه، قرارداد عروس را بستم که قراردادم در آن موقع سي‌هزار تومان بود. نيکي کريمي را از خودم حرفه‌اي‌تر مي‌ديدم چون ايشان يک فيلم قبل از من بازي کرده بود و کمتر از من دلهره داشت. بهروز افخمي با من صحبت کرد و خيلي به من کمک کرد.
بازيگر فيلم سينمايي «عروس» افزود: فيلم سينمايي عروس براي من يک تعصب است. اصلاً به شهرت فکر نمي‌کردم و دوست نداشتم آدم مشهوري بشوم و اين حجم از جنجال را در خودم نمي‌ديدم.
وي درباره مشغوليتش در اين روزها گفت: الان در سريال 87 متر کيانوش عياري بازي مي‌کنم که سريال اجتماعي و خانوادگي خوبي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون