جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

شروع کار تيم‌هاي پايه پرسپوليس
سرانجام کادر فني تيم‌هاي پايه پرسپوليس مشخص شد و مربيان منتخب پنجعلي خيلي زود دست به کار شدند. در اين بين جابه‌جايي هم صورت گرفت. مثلا منصور هاشمي که خودش سرمربي تيم نوجوانان بود حالا دستيار منوچهر عبدا... نژاد در تيم جوانان شده. عبدا... نژاد فصل قبل سرمربي تيم اميد پرسپوليس بود که تقريبا در تمام مقاطع تيم‌هاي پايه کار کرده و فصل قبل هم سرمربي اميدهاي پرسپوليس بود. در تيم نونهالان فرامرز سلطاني باقي مانده. شهرام سبزي هم مثل گذشته دستيار اوست.
همچنين قرار بود اردلان آشتياني به اين کادر اضافه شود که ظاهرا کناره‌گيري کرده و دوست دارد کنار حميد استيلي باشد. در تيم نوجوانان رضا جباري نخستين تجربه سرمربيگري‌اش را شروع کرده و عليرضا محمد مدافع راست سرخ‌ها را کنار خود دارد که او نيز در شروع راه مربيگري است. قرار بود مجتبي شيري نيز در اين کادر باشد اما او به تيم اميد رفته و کنار اسماعيل حلالي کار مي‌کند. در کادر تيم جوانان غير از عبدا... نژاد و هاشمي، محمد برزگر و محمدعلي يحيوي هم حضور دارند ضمن اينکه يعقوب فاطمي‌مقدم از ديگر پيشکسوتان پرسپوليس سرپرست تيم جوانان خواهد بود. کادر فني تيم اميد هم هنوز تکميل نشده و قرار است حلالي علاوه بر مجتبي شيري که روي او شناخت دارد دو مربي دگر را هم به کادرش اضافه کند.
تيم اميد پرسپوليس از روز شنبه تمريناتش را در ورزشگاه شهيدان اسماعيلي آغاز کرد. جالب است که اميدها هم روش تيم بزرگسال را در پيش گرفته‌اند و با وجود محروميت از نقل و انتقالات بازيکنان تستي را هم ارزيابي مي‌کنند و اگر بازيکن خوبي ببينند در تيم نگه خواهند داشت تا روز دهم که تکليف محروميت روشن شود. البته باشگاه مي‌تواند با بازيکن مد نظر کادر فني اميدها قرارداد ببندد و در صورت بسته ماندن پنجره نقل و انتقالاتي در نيم فصل دوم به تيم اضافه کند. در تيم اميد الان حدود 18،17 بازيکن از تيم جوانان بالا آمده‌اند که 10 تا 12 نفرشان ديگر نمي‌توانند براي رده جوانان بازي کنند. همچنين 12،10 بازيکن هم از تيم اميد فصل قبل در اختيار حلالي هستند که او سعي دارد از اين جمع تيمي شسته رفته وارد رقابت‌ها کند. نوجوانان سرخپوش هم مشابه اميدها کار خود را آغاز کردند.
تيم نوجوانان پرسپوليس فصل قبل رتبه سوم اين رده را به خود اختصاص داد اما حالا 20 بازيکن آن تيم همراه با مربي‌شان منصور هاشمي به تيم جوانان آمده‌اند. منوچهر عبدا... نژاد يک کار ريسکي در اين تيم انجام خواهد داد چرا که جثه بازيکنان که پايين‌ترين سن جوانان را دارند براي مقابله با تيم‌هاي ديگر کوچکتر خواهد بود. اين تيم از روز جمعه تمريناتش را در يافت آباد آغاز کرد؛ تيمي که کلا 25،24 بازيکن دارد و با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتي، قصد دارد از بين همين نفرات بهترين تيم را روانه مسابقات کند. عبدا...نژاد پيش از اين در تيم اميد پرسپوليس(در دوره مديريت رويانيان) با بازيکنان رده جوانان وارد مسابقات شده بود که البته مديران باشگاه تاب نتايج ضعيف را نداشتند اما همان بازيکنان سال بعد بهترين نفرات رده سني خود شدند. حالا عبدا... نژاد مي‌خواهد همان روش را در تيم نوجوانان پياده کند که ريسک بالايي دارد اما مي‌تواند براي باشگاه بازدهي بالايي داشته باشد.


داوودي:
مي‌خواهيم براي سومين سال پياپي قهرمان جهان شويم
ملي پوش تيم وزنه برداري جوانان گفت: تا به امروز يكي از آرزوهاي مهمي كه در سر داشتم اين است که بعد از 10 سال، حداقل يک ركورد جوانان جهان را جابجا کنم.
علي داوودي در خصوص اردوهاي آماده سازي براي حضور در مسابقات قهرماني جوانان جهان در تاشکند ازبکستان، اظهار داشت: از پنج ماه پيش اردوهاي تيم ملي وزنه برداري جوانان در شهر مشهد استارت خورد. مرحله بعدي تمرينات مان در گرگان و تهران ادامه يافت و هم اکنون براي آمادگي هر چه بيشتر ملي پوشان، آخرين مرحله اردو در شهرستان مريانج استان همدان برگزار مي شود.
داوودي در خصوص تمرينات اين مرحله نيز گفت: در حدود 45 روز تا مسابقات جهاني تاشکند ازبکستان وقت داريم که تمرينات با شرايط خيلي خوب در حال پيگيري است و فضاي مناسبي در اردو حکمفرماست. دو هفته اول تمرينات مان سه جلسه اي و پر فشار دنبال شد. اميدوارم تا آغاز اين رقابتها تمامي نفرات به اوج آمادگي برسند و مدال هاي خوشرنگ و ارزشمندي را براي وزنه برداري ايران به ارمغان بياورند.وي ادامه داد: اميدوارم نماينده شايسته اي براي وزنه برداري كشورم در ميادين بين المللي باشم و شرمنده خانواده وزنه برداري و ورزش دوستان کشور نشوم. همه بچه ها با يكديگر همدل و متحد شده ايم كه براي سومين سال پياپي قهرمان جهان شويم.قهرمان نوجوانان جهان در خصوص وضعيت آمادگي خودش، اين گونه توضيح داد: وزنه بردار هميشه با كمک سرمربي موفق مي شود. امسال رقيب جدي ندارم ولي مسابقات جهاني هميشه سخت است و نظر خودم و كادر فني ثبت ركورد مناسب است. برهمين اساس در چند ماه اخير ركوردهايم افزايش چشمگيري داشتند. با تمام وجود تمريناتم را براي كسب موفقيت و ثبت يک ركورد خوب در تاشكند ادامه مي دهم.
وي ادامه داد: در اين دوره رقابتهاي جهاني جوانان سعي دارم تا اتفاق تلخ اوت شدن سال قبل در ژاپن را به بهترين نحو جبران كنم. پس از بازگشت نيز از شدت ناراحتي نتوانستم استراحت كنم و تمريناتم را تا به امروز ادامه دادم تا در مسابقات جوانان جهان امسال با کسب نتيجه ايده آل و مدال طلا، خاطره بد پارسال را به فراموشي بسپارم.
داوودي در خصوص شکستن رکوردهاي دسته فوق سنگين جوانان جهان نيز تاکيد کرد: اگر خدا بخواهد و قسمت باشد، بعد از 10 سال براي شكستن حداقل يک ركورد جوانان جهان تلاش مي كنم و تا به امروز يكي از آرزوهاي مهمي كه در سر داشتم همين موضوع بود.
وي در خصوص برنامه اش بعد از بازگشت از مسابقات جهاني جوانان تصريح کرد: بلافاصله پس از بازگشت از تاشکند، تمريناتم را براي شركت در اردوي بزرگسالان شروع مي كنم. تلاش دارم تا جزو نفرات تيم ملي وزنه برداري ايران براي حضور در مسابقات جهاني تركمنستان باشم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون