جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4193- تاریخ : 1397/03/07 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (دوشنبه)

 ميز خبر 

صعود 2 پله‌اي دختران واليباليست ايران
شاگردان شعبانيان هفتم آسيا شدند
دختران نوجوان ايران در پايان دوازدهمين دوره رقابت‌هاي واليبال قهرماني آسيا در تايلند، در رده هفتم آسيا قرار گرفتند.
تيم ملي واليبال نوجوانان دختر زير 17 سال ايران در هشتمين و آخرين روز مسابقات درحالي به مصاف هند رفت که برنده اين مسابقه شانس کسب رتبه هفتم يا هشتم جدول رده‌بندي را به دست‌مي‌آورد.
ميترا شعبانيان سرمربي تيم ملي نوجوانان در اين بازي از نگار سلحشوري، زهرا رضايي، الهه پورصالح، نگار حسيني‌نژاد، زهرا مغاني، ريحانه کريمي و کيميا کياني(ليبرو) در ترکيب اصلي استفاده کرد.
در ست اول بازي ملي‌پوشان ايران با اتکا به نظم و هماهنگي تيمي، دفاع و دريافت خوب موفق شدند با نتيجه 25 بر 23 حريف را شکست دهند. ست دوم اما درحالي پيگيري شد که شاگردان شعبانيان علي‌رغم اين‌که پابه‌پاي حريف پيش آمدند اما دچار برخي اشتباهات فردي شدند تا اين ست با نتيجه 25 بر 20 به سود هند تمام شود. ملي‌پوشان نوجوان ايران ست سوم را مقتدرانه آغاز کردند و با حفظ اختلاف امتياز بالا موفق شدند نظم تيمي هند را کاملا برهم بزنند. اين‌گونه بود که اين ست با نتيجه 25 بر 16 به نام ايران ثبت شد. در ست چهارم ايران با استفاده از امتياز سرويس و دريافت و کسب چند امتياز مستقيم از سرويس باز هم فاصله امتيازي خود را با هند افزايش داد و درنهايت اين ست هم با نتيجه 25 بر 15 به پايان رسيد.
تيم ملي نوجوانان دختر ايران با کسب پيروزي موفق شد با 2 پله صعود نسبت به دوره قبل، جايگاه هفتم آسيا را به خود اختصاص دهد.
ملي‌پوشان نوجوان ايران که در گروه C رقابت‌هاي قهرماني آسيا با استراليا و نيوزيلند هم‌گروه بودند با ثبت3 برد مقابل نيوزيلند، مالزي و هند و 3 باخت در برابر استراليا، ژاپن و چين تايپه به کار خود در دوازدهمين دوره رقابت‌هاي واليبال قهرماني نوجوانان دختر زير 17 سال آسيا پايان دادند.
واليبال ايران پيش از اين در پنج دوره رقابت هاي قهرماني آسيا شرکت کرده بود که رتبه نهم در سال 2010 و 2017 بهترين جايگاه کسب شده ايران در اين رقابت‌ها محسوب مي‌شد. ملي پوشان ايران در سالهاي 2008، 2012 و 2014 رتبه هاي يازدهم، دهم و دهم مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر آسيا را به دست آوردند و امسال با کسب رتبه هفتم آسيا بهترين نتيجه کسب شده در اين رقابت‌ها را به نام خود ثبت کردند.


نارضايتي بهنام فر از عملکرد جوانان و نوجوانان
سرمربي تيم کاراته جوانان و نوجوانان ايران گفت: نتايج و عملکردي که از سوي اعضاي تيم در رقابتهاي بلغارستان شاهد بوديم به هيچ وجه راضي کننده نبود.
مهران بهنام فر در پايان رقابتهاي ليگ جهاني بلغارستان اظهار داشت: در اين رقابتها ما 5 کاراته کا داشتيم که دو نفر دور پنجم بازنده برابر رقيب تاتامي را ترک کردند، دو نفر دور سوم و يک نفر هم دور دوم که در مجموع امتيازات خوبي گرفتيم و با توجه به امتيازات مسابقات قاره اي، مي توان به کسب سهميه المپيک اميدوار بود. ضمن اينکه مسابقات کرواسي رو هم پيش رو داريم.
وي ادامه داد: چيزي که به من شوک وارد کرد اين بود که هر آنچه کاراته کاهاي جوان نياز داشتند من در اختيار قرار دادم؛ تمرينات کاربردي و نکاتي که مورد نياز آنها بود، از تکنيک و تاکتيکي گرفته تا سخت افزاري و احساسي، همه و همه را در تمرينات بکار گرفتيم. متاسفانه در کمال تعجب انتظارات برآورده نشد.
سرمربي تيم ملي کاراته افزود: قصد توجيه ندارم، ولي اين نفرات هفته گذشته از مسابقات قهرماني آسيا برگشته و زماني براي ريکاوري و بازسازي مجدد نداشتند. ضمن اينکه ما به دليل شرايط سني تيم اصلي خود را در اين رقابتها در اختيار نداريم.
بهنام فر در ادامه صحبت هايش با مهر خاطرنشان کرد: البته نبايد اشتباهات فردي را نيز ناديده گرفت. به جز عليرضا حيدري که با اختلاف به رقيب خود باخت، ساير اعضاي تيم با کمترين اختلاف بازنده تاتامي را ترک کردند و اگر دقت بيشتري داشتند و اشتباه نمي کردند بدون شک مي توانستيم عملکرد بهتري داشته باشيم. براي من قابل قبول نيست ولي بايد قبول کنيم که در اين رده سني اشتباهات فردي زياد اتفاق مي افتد.
وي در پايان گفت: بعد از بازگشت به تهران و استراحت چند روزه، کار آماده سازي را براي مسابقات کرواسي آغاز خواهيم کرد.

خادم الشريعه:
به دنبال جايگاه نخست مسابقات چين هستم
استاد بزرگ جوان شطرنج ايران گفت: حضور بازيکنان چيني باعث افزايش سطح مسابقات جاده ابريشم شده است و من تلاش مي کنم تا برنده اين مسابقات شوم.سارا خادم الشريعه در خصوص مسابقات شطرنج چين گفت: مسابقات بين المللي جاده ابريشم با حضور شطرنج بازان کشورهاي مختلف برگزار مي شود. اين در حالي است که حضور شطرنج بازان چيني در اين رقابت ها باعث افزايش سطح فني اين مسابقات شده است.وي ادامه داد: هرچند چيني ها حضور چشمگيري در ليگ هاي اروپايي ندارند اما هميشه سطح بازي آن ها از ريتينگشان بالاتر بوده است و همين موضوع باعث مي‌شود تا اروپايي ها استقبال زيادي از رويارويي با چيني ها نکنند.خادم الشريعه در ادامه صحبت هايش با خبرگزاري صداوسيما افزود: رشته شطرنج در چين رشته اي جذاب و پر طرفدار است و علاقمندان زيادي به فعاليت در اين رشته مي پردازند. من تجربه حضور در ليگ چين و هانوفر آلمان را دارم اما شرايط در ليگ چين هم به لحاظ درآمد و هم رسيدگي به بازيکنان بهتر است. استاد بزرگ جوان شطرنج کشورمان تصريح کرد: دور نخست مسابقات بين المللي جاده ابريشم در شرايط بسيار خوبي برگزار شد. در اين مسابقات از همه رده هاي سني حضور دارند و در هر دور بر اساس ريتينگ قرعه کشي ميشود.وي افزود: با انگيزه بسيار بالايي راهي اين مسابقات شده ام و براي کسب عنوان نخست تلاش خواهم کرد. مسابقات بين المللي شطرنج جاده ابريشم تا 15 خرداد در چين برگزار مي شود و از ايران 4 استاد بزرگ در اين مسابقات حضور دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون