جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

 در هفته فرهنگي قم در لبنان روي داد:
 درخشش غرفه کانون قم در نمايشگاه بنطيه لبنان 

به گفته مسوولان در نمايشگاه هفته فرهنگي استان قم در شهر نبطيه لبنان، شاهد استقبال کودکان و نوجوانان لبناني از غرفه‌هاي ويژه کودک و نوجوان نمايشگاه بوديم.
به گزارش ستاد خبري هفته فرهنگي استان قم در لبنان، حسن ندافي مديرکل کانون قم در حاشيه برگزاري نمايشگاه هفته فرهنگي استان قم در گفت‌وگويي اظهار کرد: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان قم در بخش‌هاي گوناگوني براي کودکان و نوجوانان در اين نمايشگاه برنامه داشت.
وي برگزاري نمايش نماز توسط 15 نوجوان لبناني را از جمله اين برنامه‌ها برشمرد و گفت: کارگاه کاردستي با هدف پرورش خلاقيت، تقويت مهارت‌هاي دست و تقويت خوب ديدن، کارگاه نقاشي ويژه کودکان با موضوع صلح و دوستي، کارگاه بازي‌هاي محلي مانند طناب‌کشي با هدف ترويج فرهنگ و هويت ايراني، ايجاد شور و نشاط و تقويت مشارکت گروهي و نيز کارگاه بازي‌هاي فکري مانند جورچين معماري ايراني با هدف آشنايي کودکان با معماري بناهاي تاريخي و سنتي ايران از ديگر برنامه‌هاي اجرا شده در اين نمايشگاه است.
در بخش ديگر نيز«چادر آسمان‌نما» که شبيه‌سازي آسمان است، برپا بود و از طريق آن تلاش شد که آموزش صُوَر فلکي و جايگاه قرارگيري اجرام آسماني انجام شود.
ندافي اظهار کرد: رصد خورشيد به وسيله تلسکوپ خورشيدي و مشاهده تاج و شراره‌هاي خورشيد و لکه‌هاي خورشيدي توسط عموم مردم به وسيله تلسکوپي که در ورودي نمايشگاه قرار دارد، از ديگر برنامه‌هاي اين اداره کل است.
وي آتليه نجومي، رصد آسمان شب به وسيله تلسکوپ و مشاهده ماه و سياره کيوان، آموزش صور فلکي زير آسمان لبنان و آموزش نقشه آسمان و نيز بررسي همکاري با مرکزهاي فعال نجوم کشور لبنان را از ديگر برنامه‌هاي اين اداره کل اعلام کرد.
هفته فرهنگي استان قم 16 تا 25 ارديبهشت ماه جاري در مجتمع تجاري ريفولي واقع در خيابان مرجعيون شهر نبطيه لبنان داير بود. گفتني است طي بازديد مقامات ايراني و لبناني از اين نمايشگاه، ايشان از حضور پرشور و استقبال گسترده کودکان و نوجوانان به همراه خانواده‌شان از غرفه کانون تقدير و تشکر کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون