جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

 كاغذ اخبار 

بطحايي:
انتخاب مديران مدارس بر اساس شايستگي و سلامت
وزير آموزش و پرورش سامانه انتخاب مديران مدارس را به عنوان ملاک امتياز‌بندي و شايستگي و سلامت افراد براي مديريت مدارس معرفي کرد.
سيدمحمد بطحايي در حاشيه نشست هيأت دولت روزگذشته (26 ارديبهشت) در جمع خبرنگاران در مورد سامانه انتخاب مديران مدارس گفت: «تمام شرايطي که براي مديريت يک مدرسه نيازمند هستيم در اين سامانه اعلام مي‌شود و تمام کساني که شرايط احراز مديريت مدرسه را دارند خود را در آن سامانه کانديدا مي‌کنند.»
به گفته وزير آموزش و پرورش، اين افراد پس از بررسي شرايط و مصاحبه توسط يک تيم مجرب و همچنين بررسي پيشينه فعاليت‌هاي آن‌ها و امتيازبندي، بنا بر شايستگي و سلامت براي مديريت مدارس انتخاب مي‌شوند.»
وي افزود: «اين يکي از مهم‌ترين قدم‌هايي است که براي انتخاب شايسته‌ترين فرد براي يکي از مهم‌ترين مشاغلي که در آموزش و پرورش وجود دارد يعني مديريت مدرسه برداشته شده است و به اميد خدا به تدريج در اين مورد قدم بر مي‌داريم. اميدواريم به اين ترتيب کيفيت کار مدارس افزايش پيدا کند.»


معاون وزير آموزش و پرورش :
وجود 5000 پروژه نيمه تمام در آموزش و پرورش
معاون وزير آموزش و پرورش با تاکيد بر لزوم توجه به مدارس استثنايي گفت: 5000 پروژه نيمه‌تمام در آموزش و پرورش داريم که لزوم ورود خيرين براي تکميل آن‌ها را مي‌طلبد.
به گزارش مهر، مجيد قدمي در بيستمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز استان لرستان، اظهار کرد: بودجه امسال وزارت آموزش و پرورش 40 هزار ميليارد تومان است که 98 درصد اين مبلغ صرف پرداخت حقوق مي‌شود.
وي با تاکيد بر افزايش مشارکت مردم و تکيه بر ظرفيت خيرين، تصريح کرد: 5000 پروژه نيمه‌تمام در آموزش و پرورش داريم که لزوم ورود خيرين براي تکميل آن‌ها را مي‌طلبد.
رئيس آموزش و پرورش مدارس استثنايي کشور با بيان اينکه براي رسيدن به اهداف مدرسه‌سازي به مردم تکيه کنيم، افزود: مدرسه‎سازي موجب حيات‌بخشي و انسان‌سازي است.
وي بر ضرورت ايجاد مرکز اوتيسم در لرستان تاکيد کرد و افزود: خيرين در راستاي ايجاد اين مرکز تلاش کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون