جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

 از گوشه و كنار 

خبر جديد وزير آموزش و پرورش درباره «تعطيلات زمستاني» مدارس
وزير آموزش و پرورش گفت: طرح تعطيلات زمستانه مدارس تا قبل از آغاز سال تحصيلي جديد آماده مي‌شود.
به گزارش ايسنا، بطحايي در حاشيه جلسه روزگذشته هيات دولت و در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت تعطيلي زمستاني مدارس، اظهار کرد: ما با اين طرح موافق هستيم و ميان دستگاه‌هاي مختلف هم اجماع نظري در اين زمينه وجود دارد.
وزير آموزش و پرورش ادامه داد: در حال اقدام و برنامه‌ريزي براي چگونگي اجراي اين طرح هستيم.
وي در پايان تاکيد کرد: در تلاشيم قبل از آغاز سال تحصيلي جديد، اين برنامه را آماده کنيم.


معاون ابتدايي آموزش و پرورش :
اجراي طرح شهاب در دوره متوسطه اول از سال جاري

معاون ابتدايي آموزش و پرورش بابيان اينکه شناسايي دانش‌آموزان نخبه بر اساس طرح شهاب انجام مي‌شود، گفت طرح شهاب، امسال در دوره متوسطه اول اجرا مي‌شود.
به گزارش معاونت آموزش ابتدايي آموزش و پرورش، رضوان حکيم‌زاده در چهارمين همايش معماران تعليم و تربيت استان سمنان اظهار کرد: طرح شهاب پيش از اين تنها در مقطع ابتدايي و از پايه چهارم تحصيلي اجرا مي‌شد.
وي با اشاره اينکه طرح ملي شهاب با پيشنهاد بنياد ملي نخبگان در مدارس ابتدايي کشور در حال اجراست، افزود: اين طرح از چند سال قبل و به منظور توجه به استعدادهاي متنوع دانش‌آموزان از پايه چهارم ابتدايي در مدارس ابتدايي اجرا مي‌شود.
معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش با اشاره به مهم‌ترين کارکردهاي طرح ملي شهاب در مدارس کشور تصريح کرد: اين طرح ابزاري مناسب براي شناسايي استعدادهاي متنوع دانش‌آموزان دوره ابتدايي است.
حکيم‌زاده از اجراي اين طرح در دوره متوسطه اول خبر داد و ابراز اميدواري کرد تا اجراي آن در اين مقطه تحصيلي نيز بتواند استعدادهاي دانش‌آموزان را شکوفا کند.
معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش از نحوه اجراي طرح ملي شهاب در مدارس ابتدايي کشور ابراز رضايت کرد.


رئيس سازمان مدارس غيردولتي آموزش و پرورش :
تحصيل 30 هزار هنرآموز در هنرستان‌هاي غيردولتي

رئيس سازمان مدارس و مراکز غيردولتي و مشارکت‌هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش در شيراز گفت که نزديک به 30 هزار هنرآموز در هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش غيردولتي کشور تحصيل مي‌کنند که نزديک به هشتاد درصد از اين تعداد پسر هستند.
به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش، مجتبي زيني وند در سفر به استان فارس، ضمن بازديد از مجتمع آموزشي هنرستان فني و حرفه‌اي غير دولتي امير کبير شيراز، گفت: داشتن يک جامعه توسعه يافته و با قدرت علمي، اقتصادي و صنعتي بالا، مستلزم تربيت انسان‌هايي توانمند، خلاق، فکور، با مهارت و داراي توانمندي‌هاي علمي، فني و حرفه‌اي بالا است.
معاون وزير آموزش و پرورش گفت: يکي از برنامه‌هاي وزير، توجه به مهارت آموزشي دانش‌آموزان و توانمند سازي آنها است و لازمه تحقق اين موضوع، برنامه ريزي بهتر، براي توسعه هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش و استفاده مطلوب از طرفيت اين هنرستان‌ها در زمينه مهارت آموزي دانش آموزان در ساير مقاطع تحصيلي همچون متوسطه اول است.
رئيس سازمان مدارس غير دولتي و توسعه مشارکت‌هاي مردمي با اشاره به راهکارهاي حمايت از علاقمندان ايجاد هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي و کاردانش غير دولتي نيز، گفت: در اين راستا و براي اولين بار مبلغي را در بودجه سنواتي صندوق حمايت و توسعه مدارس غير دولتي پيش بيني کرده‌ايم که به پرداخت بخشي از بيمه همکاران شاغل در مدراس غير دولتي اختصاص مي‌يابد و اولويت ما در اين زمينه نيز هنرستان‌هاي فني و حرفه اي و کاردانش و مناطق محروم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون