جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

 حضور بيش از چهار ميليون دانش‌آموز در المپيادهاي ورزشي 

معاون تربيت‌بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصيلي جديد چهارميليون و 800 هزار دانش‌آموز در المپيادهاي ورزشي دانش‌آموزي شرکت کردند و اين امر موجب تشکيل پايه‌هاي تيم‌هاي مدرسه‌اي خواهد شد.
به گزارش ايسنا، مهرزاد حميدي 25 ارديبهشت‌ماه در آيين اختتامييه چهارمين المپياد ورزشي درون مدرسه‌اي، در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: نيازهاي حرکتي کودکان، نوجوانان و جوانان بايد بيش از گذشته و حداقل يک ساعت در روز باشد و بايد فعاليت‌هاي حرکتي دانش‌آموزان براي ايجاد شادي و نشاط در راستاي افزايش انس به مدرسه افزايش يابد.
وي افزود: با المپيادهاي ورزشي درون مدرسه‌‎اي ابعاد وجودي شخصيت‌هاي دانش‌آموزان در حوره شناختي، اخلاق و در حوزه جسماني متوازن شده چرا که دانش‌آموزان بايد از يک جسم سالم، آمادگي جسماني و روحي در حوزه اجتماعي برخوردار بوده و از توانايي‌هاي خود به نحو احسن استفاده کنند.
حميدي خاطرنشان کرد: در سال تحصيلي جديد چهار ميليون و 800 هزار دانش‌آموز در المپيادهاي ورزش دانش‌آموزي شرکت کردند و اين امر موجب تشکيل پايه‌هاي تيم‌هاي مدرسه‌اي خواهد شد.
معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: حدود چهارهزار دانش‌آموز در سطح استان در اين المپياد شرکت کردند و سعي بر ايجاد اين باور است که در اين طرح استعدادها شناخته شود و دانش‌آموزان به تيم‌هاي باشگاهي شناسانده شده و مسير ترقي آن‌ها مشخص شود.
حميدي تصريح کرد: با برگزاري اين المپيادها کار تيمي، مسئوليت‌پذيري، نهضت داوطلبي، همکاري و تعامل، خوداتکايي و عزت نفس در دانش‌آموزان ترويج داده مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون