جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

درخشان:
بر خلاف جودوکاران جوان، عملکرد نوجوانان راضي کننده نبود
رئيس فدراسيون جودو در خصوص عملکرد تيم هاي رده هاي سني ايران در مسابقات قهرماني آسيا، گفت: عملکرد جوانان مناسب بود، اما از نتايج تيم نوجوانان راضي نيستم.
مسابقات جودوي قهرماني رده هاي سني آسيا در حالي به ميزباني لبنان برگزار شد که تيم نوجوانان ايران با کسب يک مدال برنز به کار خود پايان داد و جوانان کشورمان با عملکردي مناسب به يک طلا، يک نقره و چهار برنز رسيدند.
«محمد درخشان» در گفت و گو با ايرنا، در خصوص اين رقابت ها اظهار داشت: از سطح فني بالاي مسابقات و قدرت تيم هاي آسيايي شگفت زده شدم و بايد بگويم که پيکارهاي امسال با دوره هاي قبلي، بسيار متفاوت بود.
وي با بيان اينکه حريفان مطرح آسيايي با ترکيب کامل و بهترين تدارکات راهي لبنان شده بودند، گفت: در برخي اوزان انتظار نداشتيم نفرات زيادي حضور يابند، اما کسب مدال با توجه به تعداد بالاي شرکت کنندگان و آمادگي آنان، کار بسيار سختي بود.
درخشان در ادامه با انتقاد از ميزباني لبنان توضيح داد: طي  سال هايي که مسئوليت بين المللي دارم و در کشورهاي مختلف حضور مي يابم، بدترين ميزباني را در لبنان مشاهده کردم. بي نظمي و امکانات ضعيف در بيروت، موجب اعتراض همگان شده بود.
وي در مورد عملکرد ضعيف نوجوانان جودوي ايران در مسابقات قهرماني آسيا، گفت: قبول دارم عملکرد آنان از نظر فني و جنبه هاي رواني بد بود و قابل دفاع نيست. حداقل در سه مبارزه به دليل آماده نبودن نفرات و اشتباه در اتخاذ روش مبارزه، شکست خورديم که اين قابل پذيرش نيست.
درخشان با اشاره به اينکه نوجوانان کشورمان برابر حريفان ازبکستان، قزاقستان و حتي قرقيزستان و هند از لحاظ ذهني کم آوردند، افزود: «جوي» مربي شناخته شده اهل کره شمالي در راه ايران است و به کادر فني نوجوانان اضافه مي شود.
وي با بيان اينکه تخصص اين مربي فعاليت در رده هاي پايه است، افزود: تغييراتي در کادر فني نخواهيم نداشت و تنها اين مربي کره شمالي به جمع مربيان اضافه مي شود.
رئيس فدراسيون جودوي ايران در ادامه از تلاش و نتايج خوب جودوکاران جوان ايران در لبنان ابراز رضايت کرد و گفت: تيم يکدستي داشتيم و نفرات با تمام وجود به ميدان رفتند و اگر کمي خوش شانس بوديم در جدول رده بندي نهايي، رتبه بهتري کسب مي کرديم.
درخشان افزود: نفرات تيم جوانان از لحاظ سني به حضور در تيم بزرگسالان نزديک هستند و مي توانند آينده ساز باشند.
وي در مورد اعزام تيم دختران ايران به اين مسابقات هم گفت: زود است که در مورد عملکرد سرمربي ازبکستاني تيم ايران نظر بدهيم، اما لازم است که دختران جودوي کشورمان در رويدادهاي مهم به ميدان بروند.

خوشقدم:
در مسابقات ژاپن غافلگير شدم
سرمربي تيم ملي دختران کاراته گفت: عملکرد کاراته کاهاي حاضر در مسابقات ژاپن، من را غافلگير کرد.
سمانه خوشقدم در خصوص سطح بالاي مسابقات کاراته قهرماني جوانان آسيا در ژاپن گفت: سطح بالاي مسابقات همه را سورپرايز کرد. با توجه به المپيکي شدن کاراته، همه کشورها سرمايه گذاري کرده و با بهترين نفرات خود در مسابقات حاضر بودند. کشورهايي مثل چين‌تايپه، ماکائو و تايلند مدال گرفتند و اماراتي که شانس مدال نداشت، يک طلا و يک برنز کسب کرد تا نشان دهنده سطح بالاي مسابقات باشد. خوشحالم که توانستيم در چنين مسابقاتي بهترين نتيجه را کسب کنيم.او با اعلام رضايت از عملکرد دختران کاراته کاي ايران در مسابقات جوانان آسيا، توضيح داد: از همه شاگردانم راضي هستم که توانستند به خود باوري رسيده و نسبت به دوره‌هاي قبل نتيجه فوق‌العاده‌اي را کسب کنند. البته يکسري از نفرات ما مثل "محنا ميرزايي" اگر زودتر به خودباوري مي‌رسيد، به نتيجه‌اي بهتر از پنجمي دست پيدا مي‌کرد و به احتمال زياد مي‌توانست يک طلاي ديگر را براي دختران ايران کسب کند اما اين اولين اعزام او بود و کم تجربگي باعث اين نتيجه شد، ولي من راضي هستم.
سرمربي تيم نوجوانان و جوانان کاراته دختران ايران در ادامه صحبت هايش با ايسنا افزود: همه‌ي‌ اعضاي اين تيم اعم از بازيکنان و کادرفني، با انگيزه و تلاش زياد عازم اين رقابت‌ها شدند. روي اين تيم خيلي کار کرده بوديم و بيشتر تلاش ما اين بود که از نظر رواني و روحي آن‌ها را به آمادگي برسانيم که خوشبختانه اينطور شد و بهترين نتيجه را کسب کرديم.
او همچنين در پاسخ به اين سوال که برنامه بعدي تيم جوانان دختران کاراته چيست؟ توضيح داد: من و همه تيم پله پله حرکت مي‌کنيم. اولين پله ما رقابت‌هاي قهرماني آسيا بود. الان نگاه ما به مسابقات بلغارستان است تا در همين مسابقه سهميه‌هاي ايران را کسب کنيم. بازيکنان خوبي داريم و اين مدال‌ها هواداران کاراته را اميدوار مي‌کنند.خوشقدم در مورد زمان شروع اردوهاي جديد اين تيم نيز توضيح داد: چون وقت نداريم و بايد آماده مسابقات بلغارستان شويم، فرداي رقابتهاي قهرماني آسيا، جلسه‌اي را با اعضاي کادرفني و بازيکنان داشتيم تا گذشته را کنار گذاشته و تمرينات را براي رقابت‌هاي بلغارستان شروع کنيم. 29 ارديبهشت اردوها را شروع کرده و سوم خرداد نيز عازم مسابقات بلغارستان خواهيم شد.
او در مورد نفرات اعزامي هم توضيح داد: همين بازيکنان اعزام مي‌شوند. در تير ماه هم رقابت‌هاي کرواسي را در پيش داريم.
خوشقدم در مورد عملکرد تيم نوجوانان نيز گفت: توانستيم يک طلا و يک رده پنجمي را کسب کنيم. قبول ندارم نتايج ما ضعيف بود اما مي‌توانست بهتر باشد و با اين حال راضي هستم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون