جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

 محمدي:
 قهرماني نوجوانان تاريخي بود ، اما نبايد آن را پررنگ کنيم 

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان از تغيير يک يا دو وزن در ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني کرواسي خبر داد و گفت: بعد از اردوي بين‌المللي روماني ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني را اعلام خواهيم  کرد.
غلامرضا محمدي درباره قهرماني تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد نوجوانان و کسب شش مدال طلا و دو مدال برنز در 10 وزن حاضر در مسابقات قهرماني آسيا، اظهار کرد: از سال گذشته شناخت خوبي نسبت به اين کشتي‌گيران داشتيم و تقريبا در جريان بوديم که از نظر فني در چه وضعيتي قرار دارند.
البته من انتقاداتي در خصوص حذف تورنمنت‌هاي تدارکاتي پيش از اعزام به مسابقات قهرماني آسيا داشتم که به خاطر شناختي که نسبت به اين کشتي‌گيران داشتم، توانستيم به عملکرد خوبي در مسابقات قهرماني آسيا دست پيدا کنيم.
وي گفت‌: 80 درصد از کشتي‌گيران اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا در مسابقات سال گذشته آسيايي تايلند و مسابقات جهاني يونان حضور داشتند و ما تنها روي تعداد محدودي از اين کشتي‌گيران شناخت نداشتيم.
بنابراين از اين طريق توانستيم خلاء عدم حضور در تورنمنت‌هاي تدارکاتي و فاصله زماني کمي که براي آماده سازي تيم داشتيم را جبران کنيم.محمدي ادامه‌ داد: نتيجه‌اي که توسط تيم کشتي آزاد نوجوانان کسب شد، يک نتيجه‌ تاريخي است و براي رسيدن به اين نتيجه‌ هماهنگي خوبي بين کادر فني انجام شده بود.
نتيجه‌ گرفتن در اين رده سني بسيار لذت بخش است، اما نبايد اين نتيجه‌ را خيلي براي خود پر رنگ کنيم.
سرمربي تيم‌ ‌ملي کشتي آزاد نوجوانان، خاطر نشان کرد: با توجه به اين که در تير ماه مسابقات جهاني کرواسي را پيش رو داريم و در اين تورنمنت با تيم‌هايي همچون روسيه، آذربايجان و ... رقابت داريم و بعد از مسابقات جهاني، المپيک نوجوانان در آرژانتين را پيش رو داريم.
بايد از الان برنامه‌ريزي ‌دقيق و منظمي داشته باشيم تا بتوانيم در هر دو رويداد حضور قوي و پر رنگي داشته باشيم.
محمدي در مورد کسب نتيجه خوب در مسابقات جهاني گفت‌: آن چه که براي ما اهميت دارد اين است که ما کار خودمان را درست انجام دهيم و به کشتي‌گيران، جسارت، خوب کشتي گرفتن، جنگندگي و تا آخرين لحظه مبارزه کردن را آموزش دهيم تا بتوانند به نتايج خوبي دست پيدا کنند.
بدون شک اگر بتوانيم اين فاکتورها را به درستي به‌ کشتي‌گيران انتقال دهيم، زماني که آنها وارد رده سني جوانان و بزرگسالان مي‌شوند، ما مي‌توانيم يک دهه در کشتي‌ خود اين ضمانت را بدهيم که ديگر مشکلي براي کسب نتيجه‌ و قهرماني نخواهيم
داشت.
وي در ادامه‌ صحبت هايش با ايسنا خاطر نشان کرد: کار کردن با نوجوانان نه براي من انگيزه مالي دارد و نه چيز ديگري،‌ بلکه به خاطر عشق و علاقه‌اي که به اين بچه‌ها دارم از کار کردن لذت مي برم.
و مي دانم اگر در اين رده سني کشتي را به درستي ياد بگيرند، آينده سازان کشتي ما در رده سني بزرگسالان خواهند بود تا بتوانند کشتي‌ ناب ايراني را در تمام صحنه‌ها به نمايش بگذارند.
ما سعي مي‌کنيم کشتي‌ گرفتن درست را به اين کشتي‌گيران آموزش دهيم تا بتوانند به موفقيت دست پيدا کنند.
محمدي در خصوص احتمال تغيير در ترکيب تيم‌ ‌ملي نوجوانان براي حضور در مسابقات جهاني کرواسي، گفت‌: ما در يک يا دو وزن تغييراتي را اعمال خواهيم کرد که البته براي مشخص کردن ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني دهم خرداد ماه تيم راهي روماني خواهد شد و ما در اين تورنمنت بين‌المللي در وزن‌هايي که ابهام يا شک داريم آنها را مورد شناسايي قرار خواهيم داد و سپس ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جهاني کرواسي را مشخص خواهيم کرد.
سرمربي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان اظهار کرد: با توجه به اين که در مسابقات قهرماني آسيا در 3 وزن 65کيلوگرم، 80کيلوگرم و 110کيلوگرم توانستيم سهميه المپيک نوجوانان را کسب کنيم، بعد از بررسي وضعيت کشتي‌گيران 2 نفر را براي حضور در المپيک نوجوانان مشخص خواهيم کرد.
وي در پايان از برپايي اردوي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان از 31 ارديبهشت در خانه کشتي خبر داد و گفت: تنها کساني به تورنمنت تدارکاتي روماني اعزام مي‌شوند که در انتخاب آنها براي شرکت در مسابقات جهاني کرواسي ابهام داريم و نياز به حضور در ميادين بيشتري دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون