جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4184- تاریخ : 1397/02/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران ( پنجشنبه)

 يک معرفي، يک خوانش
 خانه شلخته،باغچه زيبا  

عنوان کتاب:آقاي گام، شما بدجنسيد!
نويسنده: اندي استنتون
برگردان: رضي هيرمندي

آقاي گام پيرمردي بداخلاق با چشم‌هاي خون‎گرفته است که از بچه‎ها و حيوانات و بازي و بلال متنفر است. خانه‎ي او از کثيفي و به‎هم ريختگي مي‎تواند جايزه‎ي «شلخته‎ترين» را ببرد و باغچه‎اش از زيبايي و پاکيزگي جايزه‎ي «زيباترين» را! او خيلي مراقب باغچه‎اش است چون در غير اين‎صورت پري کوچولويي با ماهي‎تابه خدمتش مي‎رسد.
بنابراين هنگامي‎که يک سگ گنده‎ي دوست‎داشتني گل‎هاي باغچه‎اش را مي‎جود براي نجات باغچه و البته خودش تلاش مي‎کند سگ را از بين ببرد...
«آقاي گام شما بدجنسيد» جلد نخست از مجموعه داستان‎هاي آقاي گام است که در سال 2007 جايزه‎ي «رد هاوس» را از آن خود کرد. اين کتاب با عبارت‌هايي مانند «يک شاهکار کمدي، غوغا، تند و چابک و ديوانه‌وار»، «کتابي شگفت و هيچانه‌اي عجيب»، «کتابي سرشار از ماجراهاي تلخ و شيرين» ستايش شده است. جلدهاي بعدي اين مجموعه به‌نام «آقاي گام و ميلياردر بيسکويتي»، «آقاي گام و جن‌ها» و «آقاي گام و بلورهاي قدرت»، «آقاي گام شام چي داريم؟»، «آقاي گام و خرسي با حرکات موزون»، «آقاي گام در درنده‌ي لامونيک بيبر»، «آقاي گام و درخت گيلاس»، «آقاي گام و مخفي‌گاه اسرار آميز» نيز منتشر شده است.
گزيده اي از کتاب
آقاي گام متوجه نشد چه‌طور تا خانه پياده رفت، او براي پياده‌کردن نقشه‌اش، لحظه‌شماري مي‌کرد. با عجله به آشپزخانه رفت، با خوشحالي دست‌هايش را به هم ‌ماليد و شتري رقصيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون