جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 در هفتين جلسه انجمن ادبي کانون فين بررسي شد:
 بررسي اهميت تصوير در شعر کهن و امروز 

درهفتمين جلسه انجمن ادبي مرکز فرهنگي‌هنري کانون فين که با حضور مسلم محبي شاعر استان برگزارشد اهميت تصوير در شعر کهن و امروز بررسي شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان هرمزگان، هفتمين جلسه ادبي مرکز فرهنگي هنري کانون فين با حضور مسلم محبي شاعر استان و اعضاي فعال ادبي نوجوان برگزار شد.
در ابتداي جلسه مسلم محبي درمورد متفاوت‌نويسي در خلق اثر گفتگو کرد و ادامه داد: کسي که مي‌خواهد شعر بگويد تصميمش اين است که از چيزي بگويد که ديگران نمي‌بيند با يک نگاه متفاوت؛ اين‌جاست که دنياي يک شاعر با دنياي ديگران متفاوت است.
محبي افزود: همان‌قدر که ايجاد ارتباط ميان اشياء و پديده‌ها در تازگي و اهميت تصوير اهميت دارد، به همان ميزان انتخاب ساختاري براي بيان اين ارتباط‌ها نيز مهم است و چه بسا تصويري کهنه و تکراري با استفاده از ساختار زباني تازه، روحي تازه بپذيرد.
اين شاعر نشست اين جلسه از انجمن را بررسي و اهميت تصوير در شعر کهن و امروز عنوان کرد و گفت: شاعر خلاقانه از مباحث دستوري به گونه‌اي بهره مي‌برد که تصويري را ارتقاي هنري بخشد، آن‌چنان‌که تغيير نوع يا نقش دستوري کلمه، موجب از بين رفتن تصوير يا ارزش‌هاي هنري آن مي‌شود.
شاعر کتاب « بعد از تو به درد خودم هم نمي‌خورم» از پيشرفت اعضاي ادبي کانون فين ابراز خرسندي کرد و قلم هر کدام از اعضا را رو به رشد دانست و از اعضاي ادبي خواست در جلسه آينده يکي از غزليات محمد علي بهمني را حفظ کنند و يک غزل بنويسند.
مسلم محبي موضوع مورد بحث جلسه آينده را آشنايي با رباعيات معاصر معرفي کرد.
در ادامه ‌هاجر غلام‌نظري مربي ادبي کانون فين ضمن تقدير از حضور محبي در جمع اعضاي ادبي گفت: اعضاي کارگاه‌هاي ادبي کانون، به خاطر مطالعه همزمان شعر و داستان، دايره واژگاني بالايي دارند که کيفيت آثار آنها را ارتقا مي‌بخشد.
وي افزود: انجمن ادبي مرکز فرهنگي هنري کانون فين با نام انجمن ادبي «تنگروک» آخرين چهارشنبه هر ماه از سال 96 فعاليت خود را آغاز کرده است.
تنگروک اولين مرحله از رشد خرما است، خوشه‌اي سرشار از دانه‌هاي ريز که نارس است و کم کم به شکل دانه‌هاي خرما اما در ابعاد خيلي گردِ کوچک، تبديل مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون