جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 تازه‌هاي نشر 

"تاريخ عکاسي" منتشر شد
کتاب «تاريخ عکاسي» نوشته بيومونت نيوهال با ترجمه آذرنوش غضنفري منتشر شد.
به گزارش ايسنا، کتاب «تاريخ عکاسي» با ويراستاري محسن حسن‌پور در 426 صفحه با شمارگان 1000 نسخه در انتشارات مرکب سفيد به چاپ رسيده است.
به گفته مترجم، اين کتاب بر اساس آخرين نسخه «تاريخ عکاسي» نيوهال، يعني ويرايش پنجم و چاپ سال 2009 ترجمه و به دليل جايگاه علمي اين اثر، نهايت امانتداري در برگردان آن به فارسي رعايت شده و با همکاري اعضاي گروه عکاسي دانشگاه هنر و ناشر با بهترين کيفيت ممکن ارائه شده است.
غضنفري درباره لزوم ترجمه اين کتاب بيان کرد: شناخت هرچه بهتر سرگذشت عکاسي به عنوان مديومي که خارج از اين مرز و بوم شکل گرفته است به شناخت هرچه صحيح‌تر جايگاه و کارکرد آن کمک مي‌کند.
او خاطرنشان کرد: جاي خالي اين کتاب، به عنوان يک منبع مهم تاريخ عکاسي، بين آثار برگردانده‌شده به فارسي محسوس بود البته دسترسي به بخشي از اطلاعات اين ‌کتاب براي دانشجويان وجود داشت.

"عينک سالوادور" منتشر شد
رمان «عينک سالوادور» نوشته مهدي شادکار منتشر شد.
به گزارش ايسنا، اين کتاب در 162 صفحه و قطع جيبي در نشر روزنه راهي بازار شده است.
در معرفي اين کتاب عنوان شده است: عينک سالوادور آلنده نام جنبشي است از طرفداران حزب سوسياليست که در کمپين انتخاباتي ميشل باشله حضوري فعال داشتند و مهدي شادکار برهمين اساس نام کتاب خود را «عينک سالوادور» انتخاب کرده است.
عينک شکسته سالوادور آلنده، نماد دموکراسي شکست‌خورده شيلي و 30 سال سرکوب پس از آن است.
سال 1970 که آلنده به عنوان يک سوسياليست به رياست‌جمهوري شيلي مي‌رسد و چپ‌ها قدرت را در اين کشور آمريکاي لاتين در دست مي‌گيرند، همچنان که ژنرال پينوشه نمي‌تواند به قدرت رسيدن آلنده را تحمل کند و با طرح کودتايي آمريکايي به کاخ رياست‌جمهوري حمله مي‌کند. آلنده و يارانش مسلحانه مقاومت مي‌کنند و سرانجام با بمباران کاخ همه چيز در اين کشور دفن مي‌شود. هم جنازه آلنده و يارانش، هم آرمان‌هاي ملتي به‌پاخاسته و...


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون