جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ميز خبر 

آغاز «عشق شرقي گودو» در تماشاخانه «ايرانشهر»
نمايش «عشق شرقي گودو» به کارگرداني ابوالفضل  حاجي علي‌خاني اجراي عمومي خود را آغاز کرد.
نمايش «عشق شرقي گودو» به کارگرداني ابوالفضل حاجي علي‌خاني از روز يکشنبه 26 فروردين‌ماه در سالن دکتر ناظرزاده کرماني اجراي عمومي خود را آغاز کرد.نمايش «عشق شرقي گودو» با بازي ابوالفضل حاجي علي‌خاني، نساء يوسفي، مجيد آهنگران، محسن زرآبادي و افشين غياثي مطابق با جدول زمان‌بندي‌شده از روز يکشنبه 26 فروردين‌ماه تا روز جمعه 21 ارديبهشت ساعت 19:15 در سالن دکتر ناظرزاده کرماني به صحنه خواهد رفت.

مدير امور کتابخانه‌هاي سازمان فرهنگي هنري خبر داد:
دسترسي رايگان اعضاي کتابخانه‌هاي سازمان فرهنگي هنري به پايگاه مگ‌ايران
مدير امور کتابخانه‌ها و ترويج فرهنگ کتابخواني سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران از امکان دسترسي به بانک اطلاعات نشريات کشور (magiran) در کتابخانه‌هاي اين سازمان خبر داد.
ايمان کرد مدير امور کتابخانه‌ها و ترويج فرهنگ کتابخواني سازمان فرهنگي هنري از ايجاد امکان دسترسي به بانک اطلاعات نشريات کشور (magiran) با هدف تأمين منابع اطلاعاتي الکترونيکي خبر داد و گفت: استفاده از اين سايت با بيش از دو هزار عنوان نشريه و يک ميليون مقاله از اين پس براي اعضاي کتابخانه‌هاي سازمان فرهنگي هنري رايگان است.وي افزود: همه اعضاي کتابخانه‌هاي سازمان فرهنگي هنري از طريق رايانه‌هاي کتابخانه‌هاي اين سازمان مي‌توانند به نشاني www.magiran.com مراجعه کنند و مقالات مورد نيازشان را به صورت رايگان دريافت کنند.
از جمله اهدافي که اين پايگاه براي تأسيس اين بانک اطلاعات داشته، مي‌توان به ايجاد مرجعي کامل و کارآمد از نشريات کشور در اينترنت، به منظور رفع نياز محققان و علاقه‌مندان و معرفي عناوين متنوع و گاهي مهجور نشريات و بسترسازي براي حضور مؤثر اين رسانه ديرپا در صنعت نوپاي اطلاع‌رساني کشور اشاره کرد.فعاليت اين پايگاه از سال 1380 آغاز شده و با مکاتبه با مديران نشريات، تا کنون موفق به پوشش و ارائه خدمات به بيش از 2 هزار نشريه در حال انتشار شده است.

نمايش عمليات تروريستي داعش در يک فيلم؛
«ميتينگ شيطان» آماده نمايش

فيلم «ميتينگ شيطان» در سالروز حمله تروريستي داعش به مجلس شوراي اسلامي و مرقد امام خميني (ره) از رسانه ملي پخش خواهد شد.اين فيلم سياسي- اکشن به نويسندگي و کارگرداني رضا خادم‌الحسيني به تازگي آماده نمايش شده است.
«ميتينگ شيطان» به تهيه‌کنندگي عليرضا قره‌خاني و ناهيد شارزولي با همکاري شرکت فيلمسازي Golden Giriffin Picture آلمان ساخته شده است. تصويربرداري اين فيلم که با سرمايه شخصي داوود عبدي ساخته شده در کشورهاي آلمان، انگليس و ايران صورت گرفته و سپاه حفاظت هواپيمايي و سپاه محمد رسول الله (ص) تهران و سپاه امام حسن مجتبي (ع) استان البرز نيز به صورت معنوي از آن حمايت کرده‌اند.«ميتينگ شيطان» در سالروز حمله تروريستي داعش به مجلس شوراي اسلامي و مرقد امام خميني (ره) از رسانه ملي پخش خواهد شد.در اين اثر تلويزيوني حسن اسدي، مجيد مشيري، نسا اصلاني، عليرضا قره‌خاني، محسن رنجبر، ايمان هنرکار، علي امرايي و... ايفاي نقش کرده‌اند.
در خلاصه داستان «ميتينگ شيطان» آمده است: حبيب يک مامور امنيت پرواز سپاه است که در ميان ماموريت‌هاي خود در حفاظت پرواز به اروپا ازحمله داعش به مجلس شوراي اسلامي و مرقد مطهر امام خميني (ره) با خبر مي‌شود و تصميم به انتقال خود مي‌گيرد که در همين راستا داوطلب دفاع در برابر تروريست‌هاي داعش مي‌شود و پس از موانع در مسير موافقت‌هاي سازماني موفق به کسب اجازه مي‌شود. در ابتدا ماموريت حبيب و همکارش محمد حذف فيزيکي (ابوشبال) مغز متفکر داعش است.

اکران و نقد «تاريکترين ساعت» در فرهنگ سراي انديشه
فيلم سينمايي «تاريکترين ساعت» به کارگرداني جو رايت در فرهنگ سراي انديشه اکران و نقد مي‌شود.سي و سومين هفته از نمايش فيلم هاي مطرح خارجي با زبان اصلي و زيرنويس فارسي به فيلم «تاريکترين ساعت» به كارگرداني جو رايت و بازي گري اولدمن محصول2017 اختصاص دارد.
گفتني است گري اولد من براي بازي در اين فيلم برنده جايزه اسکار 2018 شد.شايان ذکر است پس از نمايش فيلم، سجاد مهرگان (منتقد) و محمدرضا مقدسيان(مجري منتقد)، به نقد و بررسي فيلم " تاريکترين ساعت" خواهند پرداخت.گفتني است فيلم سينمايي «تاريکترين ساعت» امروز سه شنبه 28 فروردين 1396 ساعت 18 در فرهنگ سراي انديشه به نشاني خيابان شريعتي، نرسيده به پل سيدخندان، بوستان شهيد منفرد نياکي(انديشه) اکران و سپس نقد و بررسي مي‌شود.حضور براي عموم آزاد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون