جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 آخرين خبرها از فيلم‌هاي در حال توليد سينماي ايران 

هر چند فروردين و ارديبهشت، ماه‌هاي شلوغ توليد فيلم‌هاي سينمايي در ايران به حساب نمي‌آيد، اما اين روز‌ها خبرهايي از اجراي پروژه‌هاي مختلف سينمايي به گوش مي‌رسد.
با نگاهي به اخبار مختلف فيلم‌هايي که اين‌ روزها در مراحل مختلف توليد قرار دارند، مي‌توان گفت ژانر اجتماعي بيشترين سهم را به خود اختصاص داده است.
آغاز فيلمبرداري «بازي آخر»
نخستين فيلم در حال توليد سينماي ايران پروژه «بازي آخر» است که در ژانر اجتماعي توليد خواهد شد.
«بازي آخر» به تهيه کنندگي سليمان علي محمد نخستين تجربه سيدعلي هاشمي در مقام کارگردان است که پيش از اين به عنوان دستيار با کارگردان‌هايي چون مجيد مجيدي، کمال تبريزي، عليرضا رييسيان و بيژن ميرباقري همکاري داشته است.
«بازي آخر» نوشته جابر قاسمعلي است و تاکنون حضور عليرضا برازنده به عنوان مدير فيلمبرداري و کمال تبريزي به عنوان مشاور کارگردان در اين فيلم قطعي شده است.
اين فيلم که از اول تير ماه فيلمبرداري آن آغاز خواهد شد تهيه کنندگي آن را سليمان علي محمد بر عهده دارد.
پايان فيلمبرداري «فانفار»
ديگر فيلم در حال توليد سينماي ايران فيلم کوتاه «فانفار» است که فيلمبرداري آن هفته گذشته در تهران آغاز شد و پس از پنج روز، همزمان با عيد مبعث به پايان رسيد.
مهدي زمين پرداز و مهيار راحت‌طلب بازيگران اصلي اين فيلم هستند که جلوي دوربين هادي بهروز رفته‌اند.
فيلم کوتاه «فانفار» که در ژانر اجتماعي توليد شده پس از پايان فيلمبرداري حالا در مرحله فني قرار دارد تا به زودي آماده نمايش شود.
«برمودا» در مرحله فني
تازه‌ترين ساخته رهبر قنبري با عنوان «برمودا» نيز حالا چند روز است که فيلمبرداري خود را به پايان رسانده و در مرحله تصحيح رنگ و صداگذاري قرار گرفته است.
اين فيلم از اواخر اسفند ماه پس از دريافت پروانه ساخت به نويسندگي و تهيه کنندگي محمدرضا مصباح و کارگرداني رهبر قنبري وارد توليد شد.
«برمودا» که در ژانر طنز اجتماعي با درون‌مايه‌هاي سياسي توليد شده در آن هنرمنداني چون بهنوش بختياري، رضا مولايي، شهرزاد کمال زاده، شيرين ولي پور، علي پاکزاد، سارا بهارلو، حديثه کرمي و مجيد لياقت ايفاي نقش مي کنند.
در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: يکي از مديران سابق دولتي با استفاده از ارتباطات و زد و بند به ثروتي نجومي رسيده و امروز در حوادث و اتفاقاتي فانتزي با وجدان خود درگير مي شود.
«گرگ بازي» آماده نمايش
ديگر پروژه سينماي ايران که حالا با طراحي پوستر به اکران عمومي نزديک شده است، فيلم سينمايي «گرگ بازي» ساخته عباس نظام دوست است.
اين فيلم داستان چند رفيق قديمي است که شبي در خانه‌ موروثي يک دوست جمع مي‌شوند و با ورود مهمانان تازه وارد، ماجراهاي عجيبي رخ مي‌دهد.
علي مصفا، هانيه توسلي، نگار جواهريان، سهيلا گلستاني، سعيد چنگيزيان، مهسا علافر، فهيمه امن‌زاده، احسان گودرزي، اميرحسين قدسي، حميد پورآذري، ژرژ پطرسي و منوچهر زنده‌دل، بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.
«بنفشه» در پيش توليد
پروژه سينمايي «بنفشه» به کارگرداني سعيد آني‌زاده که قرار بود با نام «هديه مادر بزرگ» در بهمن ماه فيلمبرداري شود به دليل اصلاحاتي و جذابيت هاي بصري که در روستاهاي گيلان وجود دارد به ارديبهشت موکول شد.
اين فيلم نيز در ژانر اجتماعي مجوز گرفته و در تهران و روستاي ارده گيلان فيلمبرداري خواهد شد.
«بنفشه» داستان دختريست که براي ارج نهادن به خواسته درونيش و ديدن مادربزرگي که هرگز نديده وارد روستايي زيبا و دور افتاده مي شود فقر و کمبود امکانات آبستن حوادث جذابي مي شود...
به گزارش ايرنا، هرچند تعداد آثار در حال توليد اين روزهاي سينماي ايران چندان چشمگير نيست اما با يک مقايسه سرانگشتي به اين نتيجه خواهيم رسيد که گونه (ژانر) اجتماعي همواره داراي طرفداران بسياري در ميان سينماگران است و بخش زيادي از توليدات سينماي ايران را همواره به خود اختصاص داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون