جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ورزش جوان و نوجوان 

براي حضور در تورنمنت ايتاليا؛
اسامي بازيکنان تيم ملي فوتسال جوانان اعلام شد
سرمربي تيم ملي فوتسال جوانان اسامي بازيکنان اعزامي به تورنمنت ايتاليا را اعلام کرد.
تورنمنت فوتسال ايتاليا با حضور تيم هاي ملي اسلووني، فرانسه ايتاليا و ايران از تاريخ 4 تا 7 ارديبهشت ماه برگزار مي شود که علي صانعي سرمربي تيم ملي جوانان اسامي بازيکنان اعزامي به اين تورنمنت را به شرح زير اعلام کرد:
ابوالفضل حسن خاني، بلال اسماعيلي، رضا تميزي، رضا طهماسبي اصل، رضا قنبري، سالار آقاپور، سجاد دارابي، سجاد عادل پور،سجاد سرباز شادمان کريمي، عليرضا بيات، عليرضا صديق، فرهاد ابراهيمي، مسعود يوسف شاهوردزاده، مهدي عليزاده و مهدي مهديخاني.

عطايي:
واليباليست هاي جوان به دليل شرايط سني، نياز به نگاهي ويژه دارند
سرمربي تيم ملي واليبال جوانان گفت: تمرکز تمرينات در مرحله نخست اردوي آماده سازي و انتخابي بر روي کارهاي تکنيکي و گروهي است.بهروز عطايي درباره وضعيت تمرينات آماده سازي تيم ملي جوانان گفت: نخستين مرحله از اردوهاي آماده‌سازي اين تيم با حضور 40 بازيکن در دو گروه 20 نفره در آکادمي ملي المپيک و پارالمپيک برگزار مي شود. تمرينات گروه نخست روز شنبه به پايان رسيد و تمرينات گروه دوم نيز از روز يکشنبه شروع شده است.
وي با بيان اينکه تمرکز تمرينات بر روي کارهاي تکنيکي و گروهي است، گفت: تلاش مي کنيم تا پايان اين مرحله از تمرينات با کسب اطلاعات از توانايي بازيکنان، تعداد واليباليست هاي حاضر در اردو را به 20 تا 25 نفر کاهش دهيم.
عطايي به تمرينات بدنسازي در اردوي نخست اشاره کرد و گفت: اين تمرينات از مرحله دوم جدي تر مي شود و در کنار تمرينات تاکتيکي، تکنيکي و کارهاي گروهي، به صورت ويژه به بدنسازي توجه خواهد شد.سرمربي تيم ملي واليبال جوانان درباره بازيکنان مشترک با تيم ملي بزرگسالان و زمان ملحق شدن آنان به اردوي آماده سازي اين تيم گفت: تيم ملي واليبال جوانان محدويت سني براي در اختيار داشتن بازيکن دارد و در روزهاي آينده جلسه اي با رئيس فدراسيون واليبال و سرمربي تيم ملي بزرگسالان براي اين موضوع خواهيم داشت.وي ادامه داد: البته در روزهاي آتي چند بازيکن مشترک به اردوي تيم ملي جوانان ملحق مي شوند اما به دليل شرايط سني خاص، نيازمند نگاه ويژه به تيم ملي جوانان هستيم.
نوزدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني جوانان آسيا، 30 تير تا ششم مرداد‌ماه به ميزباني منامه بحرين برگزار مي‌شود.

کار دشوار پسران در مسابقات بسکتبال 3 نفره آسيا
تيم بسکتبال سه نفره پسران بايد در مسابقات انتخابي براي کاپ آسيا شرکت کند و اين در حالي است که دختران به طور مستقيم در اين رقابت‌ها حضور دارند.
اردوي تيم بسکتبال سه نفره پسران ايران از ديروز با حضور حامد حسين زاده، محمد ترابي، رضا رنجبر، امير صديقي، محمد جمشيدي ک مسعود سليماني آغاز شد.اين اردو تا جمعه 31 فروردين در سالن بسکتبال آزادي ادامه پيدا مي‌کند. وضعيت سرمربي اين تيم هم ظرف يک يا دو روز آينده نهايي مي‌شود و محمد کسايي پور سرپرست کميته بسکتبال سه نفره در شروع اردو بر اين تيم نظارت مي‌کند.
همچنين شادي عبدالوند، سعيده علي، معصومه اسماعيل زاده و کيميا يزديان تهراني به عنوان نفرات اعزامي تيم سه نفره بانوان به کاپ آسيا مشخص شدند که سارا اعتماد، گلشيد اميديان و مژگان خدادي هم علاوه بر اين نفرات از 28 فروردين در اردوي تيم ملي شرکت مي کنند و در يک هفته آينده فرصت تغيير در ترکيب نهايي تيم وجود دارد. اين تيم با هدايت فرانک طياري در رقابت هاي کاپ آسيا شرکت مي کند.تيم بانوان در گروه چهارم کاپ آسيا با ژاپن همگروه است و تيم سوم گروه در مسابقات انتخابي قبل از کاپ آسيا مشخص مي‌شود.تيم آقايان با توجه به رنکينگ پايينتر بسکتبال سه نفره آقايان بايد دو روز قبل از مسابقات کاپ آسيا در رقابت‌هاي انتخابي با حضور 12 تيم شرکت کند. ايران در گروه دوم مسابقات انتخابي با اندونزي، استراليا، ساموا، هنگ کنگ و گوام همگروه است که تنها تيم اول اين گروه به همراه تيم اول گروه A به کاپ آسيا صعود مي‌کنند. ايران در صورت صعود با نيوزيلند و قزاقستان در کاپ آسيا همگروه مي‌شود.مسابقات انتخابي کاپ آسيا 7 تا 9 ارديبهشت در چين برگزار مي‌شود. تيم پسران ايران هفتم ارديبهشت با ساموا و گوام رقابت مي‌کند، هشتم ارديبهشت با اندونزي و استراليا روبرو مي‌شود و نهم ارديبهشت به مصاف هنک کنگ مي‌رود.
مسابقات کاپ آسيا دختران هم از نهم ارديبهشت در شنزن چين آغاز مي‌شود و دختران ايران هر دو مسابقه مقدماتي خود را دهم ارديبهشت مقابل ژاپن و تيم صعود کننده از مسابقات انتخابي انجام مي‌دهند.

کسب اولين سهميه کانوئينگ المپيک جوانان در بارسلون
سبحان بيرانوند با تجميع نتايج اسپرينت و اسلالوم مسابقات انتخابي کانوئينگ المپيک جوانان در بخش کانوي مردان، اولين سهميه کانوئينگ المپيک جوانان ايران را کسب کرد.
بيرانوند در بخش اسپرينت مقام نهم و در بخش اسلالوم مقام نهم را کسب کرد اما با تجميع نتايج در رده پنجم جهان و به عنوان سومين قايق آسيا سهميه المپيک جوانان را کسب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون