جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 ميز خبر 

صفرپور:
دختران تکواندوکار در مسابقات جهاني  طلسم شدند
سرمربي تيم ملي تکواندو دختران نوجوان گفت: با اينکه سهميه کامل در مسابقات انتخابي المپيک را گرفتيم اما با ناکامي در رقابت‌هاي جهاني انگار طلسم شديم.
فاطمه صفرپور درباره ناکامي تيم تکواندو نوجوانان دختر در مسابقات جهاني تونس گفت: با بدشانسي روبرو شديم. پنج تکواندوکار تيم يک گام مانده به کسب مدال با اختلاف يک امتياز باختند. با اين تيم توقع قهرماني نداشتم، اما فکر مي‌کردم حداقل روي سکوي سوم جهان هستيم، چون بيشترين برد را در مسابقات کسب کرديم. با اين حال اگر 2 مدال طلا مي‌گرفتيم قهرمان مي‌شديم، چون استحقاق کسب نتيجه خوب را داشتيم.
وي با اشاره به قهرماني دوره قبل تيم نوجوانان دختر در مسابقات جهاني کانادا افزود: توقعات از تيم ما بالا بود و فشار رواني تکرار عنوان قهرماني روي تيم تاثير گذاشت. بازيکنان تيم از رده نونهالان اضافه شده بودند. 9 وزن تيم نسبت به دوره گذشته رقابت‌هاي جهاني تغيير کرده بود و تنها يک تکواندوکار را از تيم قبلي در اختيار داشتيم. بازيکنان تيم خودشان را باور نداشتند، چون باخت نفرات روي سايرين تاثير گذاشت.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان در پاسخ به اين سوال که آيا دخالتي در امور فني تيم دختران صورت گرفته است، گفت: دخالتي در کار مربيان صورت نگرفت، اما شرايط مسابقات متفاوت بود. کادر فني بي تجربه‌اي نداشتم، با اين حال تيم نوجوانان دختر بعد از کسب سه سهميه المپيک، در مسابقات جهاني طلسم شد.
وي که با خبرگزاري صداوسيما صحبت مي کرد، ادامه داد: يلدا ولي نژاد در مسابقات انتخابي المپيک برنز گرفت، اما در مسابقات جهاني با همان حريف صربستاني که در رقابت‌هاي گزينشي او را برده بود، با اشتباهات فردي و آن هم در ثانيه‌هاي آخر 3 بر 2 باخت تا مدال را از دست بدهيم.
صفرپور با اشاره به قرعه کشي سخت تيم دختران در رقابت هاي جهاني تونس گفت: در تورنمنت ترکيه قبل از پيکار‌هاي جهاني 6 مدال طلا گرفتيم و آلماني‌ها در همان مسابقات تنها يک طلا گرفتند، اما با قرعه بدي که در مسابقات جهاني با آن روبرو شديم، تنها يک مدال برنز گرفتيم در حاليکه تيم آلمان در آن سوي جدول به پنج مدال برنز رسيد.
وي ادامه داد: مسابقات جهاني از سطح فني بالايي برخوردار بود و کشور‌ها سرمايه گذاري خوبي کرده اند. تکواندوکاران ايران از لحاظ فني چيزي کم نداشتند، اما تازه کار بودند و از نظر رواني آماده مسابقات نشدند. 6 بازيکن تيم ما تا 2 سال ديگر مي‌توانند در اين رده مسابقه دهند و از اين نظر سرمايه گذاري خوبي کرده ايم.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان در خصوص برنامه‌هاي اين تيم براي المپيک جوانان گفت: تا المپيک جوانان با فدراسيون قرارداد دارم و برنامه‌هاي اردويي تيم را از تير امسال آغاز مي‌کنم. براي المپيک چند مرحله مسابقه انتخابي داريم، چون نمي‌خواهيم به آن‌هايي که سهميه گرفته اند، اميدواري بدهيم.

اعلام آمادگي 13 کشور براي حضور در مسابقات تنيس اصفهان
تاکنون تنيسورهايي از 13 کشور براي حضور در مسابقات بين المللي جوانان اعلام آمادگي کردند. ‌در حالي رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان به ميزباني اصفهان و در زمين هاي مجموعه ورزشي 22 بهمن برگزار مي گردد که تاکنون براي حضور در اين مسابقات تنيسورهايي از 13 کشور اعلام آمادگي کردند.اين مسابقات در بخش دختران و پسران برگزار و تنيسورها به مدت 8 روز در جدول مقدماتي و اصلي با هم مسابقه مي دهند.تاکنون در بخش پسران تنيسورهايي از کشورهاي مالزي، ايران ، هند، روسيه، ترکيه، اوکراين هنگ کنگ، استراليا، فرانسه، آلمان، چک و ارمنستان و در بخش دختران نمايندگاني از کشورهاي ترکيه، ايران ، روسيه، اوکراين، چين ، ارمنستان و هند حضور دارند.رقابت هاي بين المللي تنيس جوانان در رده سني زير 18 سال از يک الي 8 ارديبهشت ماه سال جاري به ميزباني هيات تنيس اصفهان برگزار مي گردد.
سرداوري اين مسابقات بر عهده سامان حسني است.

رامسر، ميزبان اردوي پانزدهم تيم ملي واليبال نوجوانان دختر
پانزدهمين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال نوجوانان دختر به ميزباني رامسر برگزار مي شود.
چهاردهمين مرحله تمرينات آماده سازي اين تيم که از روز چهارشنبه 15 فروردين ماه در کمپ تيم هاي ملي بانوان آغاز شده بود، روز شنبه به پايان رسيد.
پانزدهمين اردوي آماده سازي تيم ملي نوجوانان دختر از امروز (28 فروردين)در رامسر آغاز مي شود و ميترا شعبانيان سرمربي 16 بازيکن را به اين اردو دعوت کرد.الهه پورصالح، صدف صالحي، آيدا منصوربخت، ريحانه کريمي، حنا سعيدايي، ستايش جبلي، طناز غريبي موحد، نگار حسين نژاد، نگار سلحشوري، زينب مدني، کيميا کياني، محدثه محمدبيگي، زهرامغاني، نگار سلماني، مهسا قادري و زهرا رضائي 16 بازيکن دعوت شده به اين مرحله از تمرينات هستند.ميترا شعبانيان به عنوان سرمربي، فاطمه رشيدي و صفورا گل افشان (مربيان)، راضيه دوستي (آناليزور)، زهرا گلهر (مربي بدنساز) و نازنين فتح‌اله‌پور به عنوان سرپرست، ملي‌پوشان را در اين اردوي آماده‌سازي همراهي مي کنند.دوازدهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان دختر زير 17 سال آسيا از 30 ارديبهشت ماه تا ششم خردادماه سال جاري با حضور 13 تيم به ميزباني شهر ناخون پاتوم تايلند برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون