جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4160- تاریخ : 1397/01/28 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (سه شنبه)

 سرمربي تيم ملي تكواندو نوجوانان:
 موفق به ثبت ركوردي بي نظير شديم 

سرمربي تيم ملي تکواندو نوجوانان گفت: تا آنجايي که اطلاع دارم فکر نمي‌کنم در هيچ رشته ورزشي شاهد چنين قهرماني مقتدرانه‌اي در جهان بوديم.
وحيد عبداللهي در خصوص قهرماني تيم نوجوانان ايران در مسابقات تکواندو قهرماني جهان اظهار داشت: تا آنجايي که اطلاع دارم فکر نمي‌کنم در هيچ رشته ورزشي شاهد چنين قهرماني مقتدرانه‌اي در جهان بوديم. در دنياي تکواندو نيز هيچ تيمي موفق به کسب 7 مدال طلا از مسابقات جهاني نشده است و فکر مي‌کنم کره‌جنوبي در دوره گذشته با 4 طلا در اين زمينه رکورد دار بود اما خدا را شکر موفق به ثبت رکوردي بي‌نظير شديم.
وي در خصوص اينکه قبل از مسابقات پيش‌بيني کسب چنين نتايجي را داشته است، عنوان کرد: من خيلي به اين تيم ايمان داشتم اما پيش‌بيني کسب اين تعداد مدال و مرغوبيت رنگ آن را نمي‌کردم.
با توجه به اردوهاي خوبي که پشت سر گذاشتيم و هر چيزي، اعم از حضور در رويداد‌ها تدارکاتي و امکانات از سوي فدراسيون براي ما مهيا بود به موفقيت خيلي اميدوار بودم. ما در تورنمنت تدارکاتي ترکيه نيز عملکرد خيلي خوبي داشتيم وهمين اتفاق نيز باعث خودباوري بيشتر بچه‌هاي ما  شد.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان تصريح کرد: يکي از محاسن اين تيم عدم وجود حاشيه در آن بود و تمام تمرکز ما فقط روي تمرين و تمرين بود. در کنار آن برنامه‌هاي معنوي که مانند زيارت حضرت معصومه داشتيم در بالا رفتن روحيه بازيکنان ما تاثيرگذار بود. همه تفکر ما نيز روي موفقيت و تمرين بود و بچه‌ها نيز انصافا از جان مايه گذاشتند و هر چه ما گفته بوديم را در تمرينات و مسابقات به اجرا گذاشتند و در نهايت دستاورد تاريخي را رقم زديم.
عبداللهي در خصوص سطح کيفي رقباي ايران گفت: تکواندو يک ورزش المپيکي است و در سال 2018 نيز المپيک اين رده سني برگزار خواهد شد. همچنين برگزاري مسابقات کسب سهميه المپيک جوانان چند روز قبل از مسابقات جهاني باعث شده بود تمام تيم‌ها با نفرات اصلي و بهترين‌هاي خود در مسابقات حاضر شوند. همه تيم‌‌ها در اين رويداد با بهترين شرايط خود حاضر شده بودند اما واقعا ما خوب بوديم.
کره‌جنوبي و روسيه تيم‌هاي بسيار خوبي بودند اما بازيکنان ما به گونه‌اي در روزهاي ابتدايي عمل کردند که هرگاه بازيکني از کشورمان روي شياپچانگ مي‌رفت همه نگاه‌ها به دنبال اين بود که بازيکنان ايراني چگونه عمل مي‌کنند.
وي که با تسنيم صحبت مي کرد، ادامه داد: حتي مسئولان برگزاري به شوخي مي‌گفتند از حضور مداوم ورزشکاران ايراني در مراحل بالا خسته شدند و فقط در حال تماشاي بازيکنان ايراني هستند. خدا را شکر اين نتيجه با همدلي، پشتکار، تمرين خوب و خودباوري رواني به دست آمد و باعث خوشحالي جامعه تکواندو شد.
سرمربي تيم تکواندو نوجوانان با تاکيد بر عملکرد خوب بازيکنان در مسابقات کسب سهميه المپيک نوجوانان و تاثير آن در عملکرد بازيکنان در مسابقات جهاني، گفت: ما در روز اول مسابقات کسب سهميه موفق به کسب يک نقره و يک برنز شديم و دو نفر از بازيکنان ما کسب سهميه گرفتند. در روز دوم نيز اصغري را داشتيم که با وجود اينکه يک وزن بالاتر از وزن طبيعي خود در مسابقات حاضر شده بودند با اقتدار از سد رقباي خود گذشت و به مقام قهرماني رسيد. همين اتفاقات باعث شد تا بازيکنان ما با روحيه بسيار بالا در مسابقات قهرماني نوجوانان جهان شرکت کنند.
عبداللهي با بيان هم سطح بودن بازيکنان تيم ملي از لحاظ فني تصريح کرد: سطح فني بازيکنان ما در اين مسابقات تقريبا هم سطح بود و اينگونه نبود که بازيکني شاخص‌تر از ديگري و از شانس بيشتري براي کسب مدال طلا برخوردار باشد. تنها ما پيش‌بيني کرده بوديم در وزن دوم نمي‌توانيم نتيجه مطلوب کسب کنيم و اين موضوع را نيز به رئيس فدراسيون اعلام کرده بوديم اما با توجه به اينکه وزن کشي نيز از امتياز برخوردار بود مجبور به استفاده از اين بازيکن شديم. متاسفانه همانطور که پيش بيني کرده بوديم وزن دوم ما در اولين روز مسابقات نتيجه را واگذار کرد اما لطفي بازيکن وزن اول که پديده مسابقات نيز شد تمام رقباي خود را در پايان راند دوم شکست داد و به مدال طلا رسيد.
وي خاطرنشان کرد: لطفي در اين مسابقات حتي بازيکن کره‌جنوبي را نيز تحقير کرد عملکرد لطفي باعث شد که اعتماد به نفس بازيکن ما بالاتر برود و حتي وقتي من قبل از مسابقات با بچه‌ها صحبت مي‌کردم آنها اعلام مي‌کردند استاد در کسب مدال طلاي ما شک نکنيد. بازيکنان ما با اين ذهنيت به ميدان مي‌رفتند و خدا را شکر اکثر آنها نيز به مدال طلا دست يافتند.
سرمربي تيم نوجوانان تکواندو در خصوص لذت کسب عنوان بهترين مربي مسابقات در کنار عنوان قهرماني قاطعانه تيم ملي گفت: با نتايج درخشان تيم نوجوانان کميته فني مسابقات بنده را به عنوان بهترين مربي معرفي کرد و قطعا کسب اين عنوان لذت بخش بود.
اما من عنوان بهترين مربي را به تنهايي براي خود نمي‌دانم و پشت اين موفقيت نقش خيلي افراد ديگر را نيز موثر مي‌دانم. مربيان پايه اين بچه‌ها که در جاي جاي کشور اين بازيکنان را آموزش دادند و نقش باشگاه‌هاي اين بچه‌ها که در ليگ پايه نيز حضور داشتند بسيار برجسته بود.
در رده‌هاي پايه هيئت استان‌ها نيز نقش بسياري دارند و الحق و الانصاف سازمان ليگ نيز با برگزاري منظم ليگ‌هاي پايه بسيار خوب عمل کرد و به تيم ملي کمک شاياني داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون