جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4157- تاریخ : 1397/01/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (پنجشنبه)

 فعاليت 6 کتاب‌خانه سيار کانون پرورش فکري در خوزستان 

به گفته مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان خوزستان، در حال حاضر 6 کتاب‌خانه سيار روستايي و شهري در استان فعال هستند.که در بهار نيز بر حجم فعاليت‌هاي خود افزوده‌اند.
غلامرضا شنبدي با تأکيد بر ترويج فرهنگ مطالعه در بين کودکان و نوجوانان افزود: مربيان کتاب‌خانه‌هاي سيار کانون استان خوزستان در روستاها و مناطق شهري فاقد کتاب‌خانه کودک و نوجوان به بچه‌هاي 7 تا 17 سال خدمت‌رساني فرهنگي مي‌کنند.
وي با بيان اين‌که کانون در استان خوزستان 3 کتاب‌خانه سيار روستايي دارد اضافه کرد: 2 کتاب‌خانه سيار در اهواز و يک کتاب‌خانه سيار در دزفول در حال حاضر فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري، ادبي، علمي و مذهبي همچون، امانت کتاب، معرفي کتاب، قصه‌گويي، نمايش خلاق، معرفي شخصيت، معرفي وقايع و ايام، نمايش فيلم، بازي و سرگرمي، نقاشي، خوشنويسي، بحث آزاد، نمايش عروسکي، اهدا کتاب و بازي‌هاي فکري و... را با محوريت ترويج فرهنگ مطالعه کتاب، براي کودکان و نوجوانان روستايي اجرا مي‌کنند.
شنبدي پيرامون تعداد روستاهاي تحت پوشش اين مراکز سيار در استان خوزستان نيز گفت: در شهرستان اهواز و کارون 32 روستاي سدين 1 و 2، زرگان ابو فاضل، بيت ملوح، بيت محارب، زرگان بصره، ربيخه، قلعه مزبان، سلامات، سيدعنايت، جدوعي، بيت فارس، جسانيه کوچک و بزرگ، عچرش، شبيشه، مظفريه 1 و 2، غزاويه کوچک و بزرگ، حاج مزيد، بهر 1 و 2، طرفايه 1 و 2، سويسه اسلام آباد 1 و 2، علوه، موران 1 و 2، بريچه و کوت سيدصالح، و در شهرستان دزفول نيز 17 روستاي، امام، شوهان، قلعه طق، سياه منصور 1 و 2، بهشتي، مهاجرين، بندبال، جاته، صفي آباد، کوپيته، ميانرود، بنوار حسين، گاوميش آباد 1 و 2 و عباس‌آباد تحت پوشش کتاب‌خانه‌هاي سيار کانون هستند.
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان خوزستان در ادامه به تعداد اعضا و کتاب‌هاي اين کتاب‌خانه‌هاي سيار اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کتاب‌خانه سيار روستايي شماره يک اهواز، 812 عضو و 3 هزار و 391 جلد کتاب، کتاب‌خانه سيار روستايي شماره 2 اهواز 858 عضو و 3 هزار و 918 جلد کتاب و کتاب‌خانه سيار روستايي شهرستان دزفول يک هزار و 33 عضو و 3 هزار و 808 کتاب دارد.
وي در ادامه به فعاليت‌هاي کتاب‌خانه‌هاي سيار شهري کانون خوزستان اشاره کرد و گفت: در استان خوزستان 3 کتاب‌خانه سيار شهري فعال هستند که هر سه آن‌ها به مناطق حاشيه کلان‌شهر اهواز و مناطق فاقد مرکز فرهنگي‌هنري براي کودکان و نوجوانان در اين شهرستان اختصاص دارند.
شنبدي کوي مجاهد کمپلو، سيد خلف، منبع آب، شهرک دانشگاه، کيان آباد، آخر آسفالت، کوي آل صافي، زيباشهر را مناطقي معرفي کرد که کتاب‌خانه‌هاي سيار شهري اهواز در آن مکان‌ها فعاليت‌هاي خود را براي کودکان و نوجوانان اجرا مي‌کنند و يادآور شد: در کتاب‌خانه‌هاي سيار شهري 1، 2 و 3 اهواز به ترتيب 3 هزار و 904، 3 هزار و 22 و 2 هزار و 800 جلد کتاب ثبت شده وجود دارد و 2 هزار و 839 کودک و نوجوانان از فعاليت‌هاي کتاب محور اين کتاب‌خانه‌هاي سيار بهره
مي‌برند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون