جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4147- تاریخ : 1396/12/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 زنگ ادبيات 

خاطرات "پائولو کوئليو" در کتاب "هيپي"
کتاب جديد «پائولو کوئليو» با نام «هيپي» تابستان امسال روانه بازار مي‌شود.
به گزارش ايسنا، «کاتماندو پست» نوشت: «هيپي» که خاطرات «پائولو کوئليو» ـ نويسنده سرشناس برزيلي و خالق «کيمياگر» ـ را در دهه 1970 ميلادي دربردارد، از ماه ژوئن تا دسامبر 2018 در سرتاسر دنيا منتشر مي‌شود.
"کوئليو" در اين کتاب به سفر خود در سپتامبر 1970 از آمستردام به کاتماندو پرداخته است. او در اين‌باره گفت: کتاب جديدم «هيپي» تابستان در همه جا منتشر مي‌شود. وقايع اين کتاب در سپتامبر 1970 که من يک هيپي بودم و با يک اتوبوس (که اتوبوس جادويي ناميده مي‌شد) راهي کاتماندو شده بودم، رخ مي‌دهد.
اين رمان‌نويس 70 ساله در صفحه فيس‌بوک خود نوشت: نمي‌دانم مردم هنوز هم به آن دوران اهميت مي‌دهند يا نه، اما من بايد به دنبال نداي دروني خودم باشم.
"کوئليو" تا کنون حدود 20 کتاب در حوزه‌هاي ادبيات داستاني و غيرداستاني به نگارش درآورده که مشهورترين آن‌ها «کيمياگر» و «خاطرات يک مغ» است. آثار او به زبان‌هاي مختلف دنيا ترجمه شده و ميليون‌ها جلد فروش داشته است.
"پائولو کوئليو" نويسنده مطرح برزيلي است که رمان‌هاي او بين مردم عامه در کشورهاي مختلف دنيا طرفداران زيادي دارد. او از سال 2007، سفير صلح سازمان ملل در حوزه فقر و گفت‌وگوي بين‌ فرهنگي است.
او پرطرفدارترين نويسنده در شبکه‌هاي اجتماعي محسوب مي‌شود؛ 29 ميليون و 500 هزار نفر در فيس‌بوک و 12 ميليون و 200 هزار کاربر توييتر، پست‌هاي او را دنبال مي‌کنند.
از ديگر کتاب‌هاي «کوئليو» به «ورونيکا تصميم مي‌گيرد بميرد»، «والکيري‌ها»، «مکتوب»، «کنار رود پيدرا نشستم و گريستم»، «کوه پنجم»، «نامه‌هاي عاشقانه يک پيامبر»، «اعترافات يک سالک»، «يازده دقيقه»، "شيطان و دوشيزه پريم"،‌ "زهير" و «پرنده تنهاست» مي‌توان اشاره کرد.

 

عيدانه کتاب در پايتخت آغاز شد
تهراني‌ها مي‌توانند با مراجعه به کتابفروشي‌هاي عضو طرح «عيدانه کتاب» کتاب‌هاي عمومي و کودک و نوجوان را با 20 درصد تخفيف خريداري کنند.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي موسسه خانه کتاب، طرح عيدانه کتاب با شعار «کتاب عيدي دهيم» از (25 اسفند ماه) در کتابفروشي‌هاي عضو طرح در تهران آغاز به کار مي‌کند و تا 12 فروردين ماه ادامه خواهد داشت.
اين طرح در کتابفروشي‌هاي ساير استان‌ها از 22 اسفند ماه آغاز شده و بر اساس آمار اعلام شده از سوي خانه کتاب، در اين مدت کتابفروشان توانسته‌اند 55 هزار و 734 عنوان کتاب را به فروش برسانند.
با گذشت بيش از يک هفته از آغاز ثبت نام کتابفروشي‌ها در طرح عيدانه کتاب، 778 کتابفروشي از سراسر کشور براي مشارکت در آن ثبت نام کرده‌اند که از اين تعداد 594 کتابفروشي در مراکز استان‌ها و مابقي در شهرستان‌ها هستند.
تاکنون و از بين 31 استان کشور، تهران با مشارکت 119 کتابفروشي در جايگاه اولِ مشارکت کتابفروشي‌ها قرار داد و استان‌هاي اصفهان با 91 کتابفروشي و قم با 86 کتابفروشي در جايگاه‌هاي بعدي هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي