جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4147- تاریخ : 1396/12/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 از گوشه و كنار 

مشاور وزير آموزش و پرورش:
ميانگين حقوق معلمان، 2 ميليون و 600 هزار تومان است
مشاور وزير آموزش و پرورش گفت که پول مهدکودک فرزندان، لباس خدمتگزاران، فوق العاده نوبت دوم مديران مدارس، بخشي از بيمه تکميلي کارکنان، بخشي از خريد خدمات و برون‌سپاري هنرستان‌ها، هزينه‌هاي جاري اداري ادارات کل و 9 ماه حق التدريس شاغلين پرداخت نشده است.
منصور مجاوري در برنامه تلويزيوني پرسشگر شبکه آموزش با بيان اينکه در نظام آموزش و پرورش کشور، بودجه‌اي تحت عنوان رفاهيات يا پاداش خاصي در آستانه عيد و ديگر ايام نداشته و نداريم گفت: بودجه رفاهي صرف بيمه تکميلي، ستاد اسکان نوروزي و خانه معلم ها مي‌شود.
مجاوري با بيان اينکه ريشه مشکلات بودجه‌اي را در عدم باور به هزينه‌هاي آموزش و پرورش مي‌دانم اظهار کرد: 2500 ميليارد تومان براي پاداش 95 توزيع کرديم، اما خرانه آن را در قالب تنخواه محاسبه و ما را دچار مشکل کرده که بايد سازمان برنامه و بودجه آن را حل کند.
به گفته وي حقوق معلمان به صورت ميانگين دو ميليون و 600 هزار تومان است. البته مدرک تحصيلي و سوابق آنها بالاست. ميانگين حقوق معلمان ما حدود 600 دلار است در حالي که در کشورهاي اطراف ما بيش از اينها دريافتي دارند و لوکزامبورگ آلمان بالاترين حقوق ها را به معلمان مي‌دهد.
مشاور وزير آموزش و پرورش ادامه داد: اگر بخواهيد خط فقر را حساب کنيد بايد بينيد چند نفر از معلمان ما زير دو ميليون تومان حقوق مي‌گيرند. اين در حالي است که حقوق در آموزش و پرورش نسبت به وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو و دارايي و... بسيار پايين‌تر است و معلم از اين بي‌عدالتي ناراحت است.

در صورت تعطيلي زود هنگام مدارس؛

معرفي مديران متخلف ؛ به هيأت تخلفات اداري
رئيس اداره ارزيابي عملکرد آموزش و پرورش شهرستان‌هاي تهران با بيان اينکه مديراني که مدارس را زودتر از 28 اسفند ماه تعطيل کنند، به هيأت تخلفات اداري معرفي مي‌شوند، گفت: عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس، غيبت غير موجه تلقي مي‌شود.
محمد صيدلو رئيس اداره ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران در گفت‌وگو بافارس در خصوص «نحوه برخورد با مديران متخلفي که مدارس را زودتر از 28 اسفند ماه تعطيل کنند»، اظهار داشت: مديران مدارس قطعاً مدارس را زودتر از موعد مقرر تعطيل نمي‌کنند اما از طرف ديگر اتفاقي که مي‌افتد، اين است که دانش‌آموزان به مدرسه مراجعه نمي‌کنند.وي ادامه داد: به مديران مدارس اعلام کرده‌ايم عدم حضور دانش‌آموزان را به عنوان غيبت غير موجه تلقي
کنند.
رئيس اداره ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران افزود: يکي از راه‌هاي اطلاع ما از تعطيلي زود هنگام مدارس، گزارش‌هاي مردمي است.
صيدلو عنوان کرد: از 3 هزار مدرسه در شهرستان‌هاي استان تهران اگر براي نمونه 10 مدرسه نيز تعطيل کنند ما نمي‌توانيم مطلع شويم و اميد ما اين است که مردم در اين خصوص اطلاع دهند.
رئيس اداره ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران در پاسخ به اين پرسش که «با مديران متخلف چه برخوردي مي‌شود؟»، تأکيد کرد: مدير متخلف به هيأت تخلفات معرفي مي‌شود؛ چرا که قرار نيست مدير مدرسه که نماينده آموزش و پرورش است، سياست آموزش و پرورش را به سليقه خودش اعمال کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي