جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4147- تاریخ : 1396/12/27 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (يكشنبه)

 نگاهي به بازيگران سريال‌هاي نوروز؛
 از «پرکارها» تا «آن‌ها که بازگشتند» 

ثريا قاسمي، گوهر خيرانديش، رويا تيموريان، فرهاد آييش، عليرضا خمسه، مريم اميرجلالي، محمدرضا شريفي‌نيا، افسانه بايگان، محمود عزيزي و افسر اسدي از جمله بازيگران شناخته‌شده‌اي هستند که قرار است همراه با سريال‌هاي نوروزي به خانه‌هاي مخاطبان بيايند.
به گزارش ايسنا، امسال چهار سريال از شبکه‌هاي سيما با يکديگر به رقابت مي پردازند که «پايتخت 5» از سيروس مقدم در شبکه يک، «تعطيلات رويايي» از عليرضا اميني در شبکه دو، «ديوار به ديوار 2» از سامان مقدم در شبکه سه و همچنين «هيات مديره» ساخته مازيار ميري در شبکه پنج را شامل مي‌شود.
از ميان اين سريال‌ها، امسال «ديوار به ديوار» و «پايتخت»، دو مجموعه دنباله‌دار هستند که در ادامه کارهاي قبل روي آنتن مي‌روند.
محسن تنابنده با نقش نقي، ريما رامين فر با نقش هما، احمد مهرانفر با نقش ارسطو، عليرضا خمسه با نقش بابا پنجعلي بازيگران اصلي پايتخت هستند.
محمدرضا شريفي‌نيا، افسانه بايگان، محمود عزيزي، افسر اسدي، رضا يزداني، علي صادقي، علي اوجي، مريم معصومي، خاطره حاتمي، لاله اسکندري و مرتضي علي آبادي بازيگران اصلي «تعطيلات رويايي» هستند.
ثريا قاسمي، گوهر خيرانديش، رويا تيموريان، فرهاد آييش، پژمان جمشيدي، ويشکا آسايش، علي قربان زاده و ميترا حجار در «ديوار به ديوار» ايفاي نقش مي‌کنند و مريم اميرجلالي، حديث ميراميني، احسان کرمي، اميررضا دلاوري، رابعه مدني و اليکا عبدالرزاقي، ليلي رشيدي، زهرا داوودنژاد، رحيم نوروزي و کمند اميرسليماني بازيگران «هيات مديره»هستند.
از ميان اين بازيگران ليلي رشيدي، ميترا حجار، علي قربانزاده و احسان کرمي از جمله بازيگران جواني هستند که پس از مدت‌ها دوري از تلويزيون، نوروز 97 بار ديگر در قاب تلويزيون ديده خواهند شد.
«پايتخت» امسال هم در غيبت مهران احمدي
«پايتخت» که قرار است نوروز 97 از شبکه يک روي آنتن برود، امسال بدون شتابزدگي ساخته شد. اين مجموعه در مرحله صداگذاري و ساخت موسيقي است.
محسن تنابنده با نقش نقي، ريما رامين‌فر با نقش هما، احمد مهرانفر با نقش ارسطو، عليرضا خمسه با نقش بابا پنجعلي بازيگران اصلي اين سريال هستند و همچنان جاي خالي مهران احمدي در نقش بهبود فريبا در اين مجموعه احساس مي‌شود. مهران احمدي که جزو محبوب‌ترين شخصيت‌هاي اين مجموعه بود، از سري چهارم «پايتخت» با اين مجموعه خداحافظي کرد.
اين بازيگر پيش از اين درباره‌ي علت خداحافظي‌اش به ايسنا گفته بود: من علاقه خاصي به تيم سيروس مقدم و پايتختي‌ها دارم و خيلي دوست داشتم با آنها همکاري کنم ولي بر عکس بعضي از همکاران، نمي‌توانم در چند پروژه و همزمان با هم بازي کنم. حضور در چند پروژه انرژي زيادي از بازيگر مي‌گيرد؛ با توجه به اين مطلب که سريال پايتخت لوکيشن‌هاي زيادي دارد و من نمي‌توانم هم در تهران و در شهرستان در يک زمان مشخص باشم.
با اين حال مهران احمدي با کارگرداني «مصادره» ( با بازي رضا عطاران) و اکران نوروزي اين فيلم، بار ديگر نوروز شادي را براي علاقمندانش رقم مي‌زند.
تکرار همکاري افسانه‌ بايگان و محمدرضا شريفي‌نيا پس از يک دهه
محمدرضا شريفي‌نيا، افسانه بايگان، محمود عزيزي، افسر اسدي، رضا يزداني، علي صادقي و علي اوجي از بازيگران سريال نوروزي شبکه دو هستند.
محمدرضا شريفي‌نيا در نوروز 1387 هم در سريالي مناسبتي با عنوان «پيامک از ديار باقي» (به کارگرداني سيروس مقدم) ايفاي نقش کرده بود و مدتي بود که در تلويزيون حاضر نشده بود.
نکته جالب اينکه افسانه بايگان هم در همين سريال نوروزي ايفاي نقش داشت و بار ديگر با محمدرضا شريفي‌نيا هم‌بازي مي‌شود. بايگان در سريال نوروزي «روز حسرت» هم به کارگرداني سيروس مقدم بازي داشت که رمضان سال 87 پخش شد. آخرين سريالي که از افسانه بايگان به ثبت رسيده، پريا به کارگرداني حسين سهيلي‌زاده است که سال 95 روي آنتن رفت.
اما ديگر بازيگر سريال «تعطيلات رويايي» علي صادقي است که نسبتا تجربه زيادي براي بازي در مجموعه‌هاي نوروزي داشته است. «ما فرشته نيستيم» نوروز سال 93، «موج و صخره» نوروز 90 و «زن بابا» نوروز 89 از کارهاي اين بازيگر محسوب مي‌شود.
«ديوار به ديوار» با علي‌ قربانزاده و ميترا حجار در غيبت مهدي ژوله
اگرچه ديوار به ديوار هنوز به طور قطع سريال نوروزي شبکه سه اعلام نشده است اما اگر فرض را بر اين امر بگذاريم، بايد گوهر خيرانديش، رويا تيموريان، فرهاد آييش، پژمان جمشيدي، ويشکا آسايش و آزاده صمدي را بازيگران نوروزي بدانيم.
در فصل اول اين سريال امير مهدي ژوله هم به ايفاي نقش پرداخته بود که در فصل دوم حضور ندارد و بازيگران ديگري به کار اضافه شده‌اند.
علي قربان‌زاده و ميترا حجار به عنوان بازيگران جديد در اين فصل به سريال سامان مقدم پيوسته و جلوي دوربين رفته‌اند.
قربان‌زاده که با سريال «داستان يک شهر» اصغر فرهادي وارد تلويزيون شد، در ديگر سريال سامان مقدم با عنوان «شمس‌العماره» ايفاي نقش کرده و با فرهاد آييش همبازي بوده است. در «شمس‌العماره» رويا تيموريان هم ايفاي نقش داشت که اتفاقا حضور نسبتا قابل توجهي در سريال‌هاي مناسبتي داشته است.
از ميترا حجار هم بازي در چند سريال محدود به ثبت رسيده است که آخرين آن «سرزمين کهن» است که هنوز امکان پخش از تلويزيون را نيافته است. البته بازگشت او پس از چند سال غيبت در سينما و تلويزيون ايران، با ايفاي نقش در سريالي به نام «گمشده» بود که در نقشي کاملا متفاوت از آنچه پيشتر از او سراغ داشتيم مقابل دوربين رفت.
گوهر خيرانديش سال 88 با ايفاي نقش در سريال اشک‌ها و لبخندها به کارگرداني حسن فتحي اولين سريال نوروزي‌اش را به ثبت رساند. او در اين سريال در نقش «شمسي شال ‌فروش» حاضر شد.
در نوروز 1388 از شبکه يک پخش شد. ما فرشته نيستيم فلورا سام در نوروز چهار سال قبل ديگر سريال نوروزي خيرانديش است.
حضور پررنگ مريم اميرجلالي و بازگشت ليلي رشيدي
شبکه پنج که سال گذشته سريالي براي پخش نوروزي نداشت، از ابتداي امسال چند سريال را در کنداکتور پخش خود قرار داده و قرار است دوباره سريال نوروزي پخش کند.
بازيگراني نظير ثريا قاسمي، مريم اميرجلالي، حديث ميراميني، احسان کرمي، اميررضا دلاوري، رابعه مدني و اليکا عبدالرزاقي، ليلي رشيدي، زهرا داوودنژاد، رحيم نوروزي و کمند اميرسليماني با سريال نوروزي شبکه تهران که «هيات مديره» نام دارد به تلويزيون مي‌آيند.
مريم اميرجلالي از بازيگران «هيات مديره»، از جمله بازيگراني است که حضور پررنگي در سريال‌هاي نوروزي داشته است. از «نقطه‌چين» که نوروز 83 پخش شد تا «روزهاي بد به‌در» نوروز 93، 10 سال را براي اميرجلالي رقم زده است که در بين آن نيز سريال‌هاي مناسبتي و نوروزي بسياري را بازي کرده است.
«ترش و شيرين» به کارگرداني رضا عطاران که در نوروز 1386 از شبکه سه پخش شد و «چارديواري» ساخته سيروس مقدم در نوروز 1389 از ديگر کارهاي اين بازيگر هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون
آگهي