جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4144- تاریخ : 1396/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 برپايي جشنواره کانون و مدرسه در رامسر  

همزمان با پايان سال، جشنواره طرح کانون‌مدرسه در مرکز رامسر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان مازندران، جشنواره طرح کانون و مدرسه با عنوان " جشنواره 97 " با دريافت بيش از 108 اثر اعضاي طرح، در کانون رامسر برگزار شد. ‌
به گفته مسؤول کانون پرورش فکري رامسر، جشنواره 97 با حضور محمد آزاد فرماندار رامسر، سعيد صفاتي رييس شوراي شهر، محمد ابراهيم حاجي‌پور رييس اداره اوقاف و امور خيريه و جمعي از معلمين و والدين با هدف آشنايي اعضا با فلسفه نو شدن، خانه‌تکاني وآداب و رسوم مربوط به عيد برگزار شد.
فاطمه نعمتي اظهار داشت: در اين مراسم فيلم نوسال با مضمون آداب و رسوم مربوط به شهرستان رامسر و قوم گالش و گيلک به نمايش درآمد. سپس با داوري کودکان از هفت نفر از برگزيدگان جشنواره تجليل شد. در انتهاي جشنواره اعضا دست سازه‌هاي 97 را براي شرکت در بخش دوم همايش با نام عکس عيد در کنار بهترين‌ها به خانه بردند.
همايش عکس عيد با بهترين‌ها در ارديبهشت 97 برگزار مي‌شود.
اما در عين حال اين مرکز در برنامه‌اي ديگر از اعضاي خير خود که در حادثه تلخ زلزله کرمانشاه، همنوعان کودک و نوجوان خود را حمايت کردند، تقدير کرد.
محمد آزاد فرماندار رامسر ضمن تقدير از نگاه مهارتي و بينش افزايي در فعاليت‌هاي کانون گفت: وجود فضاي کانون پرورش رامسر فرصت مغتنمي است که براي کودکي ما مهيا نبوده. چه خوب که با استفاده از برنامه پرورشي و آموزش تخصصي آن و حضور مربيان توانمند براي ايراني آباد بکوشيم.
وي با اشاره به حادثه تلخ کرمانشاه افزود: ما مصداق شعر بني آدم اعضاي يکديگرند هستيم و اقدام خيرين کودک و نوجوان جاي بسي تقدير و تشکر دارد.
در ادامه نعمتي سارخانلو، ضمن تشکر از مشارکت اعضا گفت: فرايند دست‌سازه‌ها يک اقدام چندين ماه است و در اين فرصت دوستان کانون ما با فلسفه کمک به يکديگر و دگرخواهي براي شکل گيري مفهوم يک خانه و مشارکت در آن آشناشدند.
وي افزود در آستانه خانه‌تکاني دل‌ها و آغاز سال جديد با مشارکت و مساعدت بيش از 70 عضو کانوني، والدين و مسؤولين، دست‌سازه‌هايي جهت فروش آماده شد و از عوايد حاصل از آن لباس‌هاي نو براي کودکان زلزله زده کرمانشاه مهيا و ارسال گرديد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون