جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4144- تاریخ : 1396/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 تازه‌هاي نشر 

توسط کتابسراي تنديس؛

انتشار نسخه مکتوب فيلم "لبه فردا"

رمان «همه کاري که بايد بکني کشتن است» نوشته هيروشي ساکورازاکا با ترجمه سارا پورحسني توسط انتشارات کتابسراي تنديس منتشر و راهي بازار نشر شد.
به گزارش مهر، رمان علمي تخيلي «همه کاري که بايد بکني کشتن است» نوشته هيروشي ساکورازاکا به تازگي با ترجمه سارا پورحسني توسط انتشارات کتابسراي تنديس منتشر و راهي بازار نشر شده است.
هيروشي ساکورازاکا متولد 1970 در ژاپن، نويسنده لايت ناول هاي علمي تخيلي و فانتزي است. اين کتاب شناخته شده ترين اثر نويسنده اش در حوزه ادبيات علمي تخيلي است که در سال 2014 کمپاني برادران وارنر با اقتباس از آن، فيلم سينمايي «لبه فردا» را ساخت.
داستان رمان از اين قرار است که هنگام حمله فضايي ها کيجي کي ريا فقط يکي از تازه سربازاني است که لباس نظامي به تن کرده و به عنوان گوشت دم توپ به ميدان نبرد مي فرستندش. کيجي در جنگ مي ميرد و در نتيجه يک سري حوادث هر روز صبح دوباره زنده مي شود تا دوباره و دوباره بجنگد و دوباره بميرد. او در صد و پنجاه و هشتمين چرخه زندگي اش متوجه چيزي متفاوت مي شود؛ چيزي که انتظارش را ندارد يعني سرباز زني که او را با نام عوضي تمام فلزي مي شناختند.
سوالي که در ادامه داستان پيش مي آيد اين است که آيا عوضي کليد فرار کيجي است يا مسبب آخرين
مرگ او؟
داستان «همه کاري که بايد بکني کشتن است» در آينده نزديک نامعلومي رخ مي دهد که در آن موجوداتي فضايي به نام ميميک به زمين حمله کرده و نه تنها نژاد بشري، بلکه حيات تمامي گونه هاي گياهي و حيواني را در معرض انقراض قرارداده اند.
اين داستان در واقع روايتي از گذار شخصيتي دو انسان معمولي کيجي کي ريا و ريتا ورتاسکي است که مجبور به انجام کاري غير عادي مي شوند. آن ها با پشت سر گذاشتن مسير دروني و بيروني دشواري بايد زمين را از دست حمله بيگانگان نجات دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون