جستجوي پيشرفته برو
 درخواست اشتراکارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
نسخه شماره 4144- تاریخ : 1396/12/23 - اولين روزنامه جوانان و نوجوانان ايران (چهارشنبه)

 از گوشه و كنار 

معاون وزير آموزش و پرورش:
دانش‌آموزان کم تحرک در اسارت فناوري‌هاي نوين

معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فقر حرکتي، وجود فناوري‌هاي نوين و زندگي در هزاره سوم را عامل بيماري‌هاي جسمي و روحي به ويژه در دانش‌آموزان دانست.
مهرزاد حميدي در اختتاميه چهارمين المپياد ورزشي درون مدرسه‌اي که در دبيرستان ماندگار البرز برگزار شد گفت: در هزاره سوم دنيا با فقر حرکتي مواجه هستيم و وجود فناوري‌هاي نوين نوجوانان و جوانان را به سکون وا مي‌دارد.
وي ادامه داد: انسان تک بعدي آسيب‌هاي متعدد روحي و جسمي را متحمل مي‌شود و با توجه به اينکه فعاليت در مناطق شهري کم است بايد براي اين موضوع چاره انديشي کرد.
حميدي با تاکيد بر اينکه آمادگي جسماني و سواد حرکتي نسل امروز در خطر است عنوان کرد: اين عامل موجب کوچ بيماري‌هاي دوره ميانسالي به سنين جواني شده است.
معاون تربيت بدني و سلامت وزرات آموزش و پرورش با بيان اينکه غفلت نسبت به ورزش و تحرک نتايج نامطلوبي دارد گفت: بي توجهي به ورزش همگاني زمينه گسترش آسيب‌هاي اجتماعي را ايجاد مي‌کند؛ متوليان ورزشي در ورزش قهرماني غرق شده‌اند.
حميدي فعاليت‌هاي ورزشي را عاملي براي بهبود سلامت جسمي و روحي و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي دانست و افزود: فرمايشات مقام رهبري مبني بر تهذيب، تحصيل و ورزش نشان از رشد متوازن جامعه دارد.معاون تربيت بدني و سلامت وزرات آموزش و پرورش افزايش دو ساعته درس تربيت بدني در پايه دوازدهم را تصميمي براي نجات نسل آينده از کم تحرکي دانست و گفت: متوليان ورزش کشور بايد بدانند که آموزش و پرورش رقيب آنها نيست و ورزش قهرماني از رهگذر آموزش و پرورش مي‌گذرد.

ابلاغ شيوه نامه اشتغال در مدارس خارج از کشور

شيوه نامه اشتغال نيروهاي تبعي غير فرهنگي در مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور صادر شد.
به گزارش مهر، غلامرضا کريمي، قائم مقام وزير و رئيس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور گفت: شيوه نامه به کارگيري و اشتغال نيروهاي به تبعيت در سرپرستي ها و مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور صادر و در اختيار مديران مدارس ايراني در خارج از کشور قرار گرفته است.وي ادامه داد: برابر شيوه نامه صادره متقاضيان مقيم خارج از کشور لازم است تا ارديبهشت ماه تقاضاي خود را به همراه مدارک مربوطه به مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور ارائه دهند تا پس از بررسي تقاضاهاي وارده از سوي مدارس براي تأييد نهايي به مرکز امور بين الملل ارسال شود.کريمي اظهار کرد: هم‌چنين متقاضياني که هنوز در داخل کشور حضور داشته و قصد عزيمت به خارج از کشور را دارند لازم است با مراجعه به سايت مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور جزئيات و نحوه و شرايط اشتغال در مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور را مطالعه و سپس اقدامات لازم را جهت ارائه تقاضا و تکميل مدارک انجام دهند.رئيس مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور افزود: ‌صلاحيت هاي علمي و تخصصي افراد متقاضي در کميته تخصصي در مرکز امور بين الملل مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفته و پس از تأييد نهايي به مدارس جمهوري اسلامي در کشور مورد تقاضا معرفي خواهند شد.
در حال حاضر 130 مدرسه در حدود 60 کشور تحت نظارت مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور مشغول به فعاليت مي‌باشند که افزون بر 1000 نفر معلم در آنها مشغول به تدريس هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
اجتماعي
جوان و جامعه
تلخند
ورزشي
فرهنگ و هنر
بچه هاي مدرسه
ادبيات نوجوان
كانون